Gin Gordon’s na prezent

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Gin na prezent
  4. Gin Gordon's na prezent

Gin Gordon’s na prezent – Podarujalkohol.pl

Szukasz wyjątkowego podarunku? Wejdż na Podarujalkohol.pl i wybierz gin Gordon’s na prezent! Sprawdź naszą ofertę i zamów alkohole na prezent w najniższych cenach!

Ten niezwykły trunek charakteryzuje się tajemniczą recepturą, którą zna tylko 12 osób na całym świecie! Zaskocz bliską ci osobę tak znakomitym, tajemniczym upominkiem!

Gin Gordon’s na prezent – historia

London Dry Gin Gordon’s posiada 250-letnią tradycję. Początki działania marki Gordon & Co przypadają na 1769 rok, gdy Alexander Gordon otworzył swoją destylarnię w Southwark. Po ok. 20 latach destylarnia przeniosła się do Clerkenwell i rozpoczęła swoje prężne działanie.

Gin produkowany przez Gordona zyskał ogromną popularność wśród marynarzy Królewskiej Marynarki Wojennej. Dzięki temu jego smak powędrował za granicę i rozpowszechnił trunek. W tamtych czasach gin dystrybuowano na skalę światową.

W 1898 roku firma Gordon & Co połączyła się z drugim gigantem – Charles Tanqueray & Co. Niestety rok później zmarł syn Alexandra Gordona, Charles. Od tego momentu rodzina zrezygnowała z działalności, a cała firma została w rękach drugiej marki. 

Od 1904 roku Gin Gordon’s sprzedawany jest w kwadratowej, zielonej butelce, jednak taka forma występuje tylko w Wielkiej Brytanii. W Polsce i innych krajach butelka trunku jest przezroczysta. 

Warto też wspomnieć, że Gordon’s jako jedni z pierwszych zaczęli popularyzować koktajle. W 1924 roku na rynku ukazał się The Gordon’s Cocktail Shaker, czyli połączenie ginu i martini. 

Obecnie gin Gordon’s na prezent produkowany jest w Fife w Szkocji. Tylko 12 osób zna jego recepturę, a cała marka zajmuje 2 miejsce w ilości sprzedanego ginu na świecie.

Różnice – gin Gordon’s na prezent

Gin Gordon’s przechodzi przez trzykrotny proces destylacji, a jego głównym składnikiem jest spirytus zbożowy. Jak na gin przystało – pełno w nim dodatków takich jak jagody jałowca, nasiona kolendry, lukrecja, korzeń irysa, czy skórka pomarańczy.

Jednak dlaczego gin, ginowi nie równy? Po pierwsze w zależności od kraju dostrzec można różnice w wyglądzie butelek. W Wielkiej Brytanii Gordon’s sprzedawany jest w zielonej butelce. Reszta świata pocieszyć się może jedynie przezroczystą wersją.

Drugą, ważną różnicą jest zawartość alkoholu. W Europie gin Gordon’s na prezent sprzedawany jest w wersji 37,5%. W USA zawartość alkoholu wynosi 40%. Sklepy bezcłowe proponują wersję 47,3%, a W Australii i Nowej Zelandii moc alkohol wynosi 37,2%. W RPA będzie to 43%.

Gin Gordon’s na prezent – Original

Najbardziej rozpoznawalny gin Gordon’s na prezent produkowany jest na podstawie XVIII-wiecznej receptury, której tajniki zna bardzo małe grono osób.

Dokładnie 12 – tyle osób na świecie wie, jakie proporcje i składniki znajdują się w tym wyjątkowym trunku. Na szczęście odkryto rąbka tajemnicy.

Gordon’s to mieszanka botaników, której receptura ukryta jest od ponad 240 lat. Trzykrotnie destylowany trunek rzekomo zawiera takie składniki jak: szyszkojagody jałowca, nasiona kolendry, korzeń arcydzięgla, lukrecję, korzeń irysa, skórkę pomarańczy i cytryny, imbir, olej z chińskiego cynamonowca i gałkę muszkatołową.

Smak i aromat trunku są niezwykle aromatyczne, wypełnione ziołami, jałowcem i nutą skórki pomarańczy.

Gin Gordon’s na prezent – Premium Pink

Gin Gordon’s w wersji Premium Pink to inspiracja oryginalnym przepisem z XIX wieku. 

Receptura ginów Gordon’s nie zmiania się od ponad 230 lat, a Premium Pink to doskonale zbalansowany trunek, przy którego produkcji używa się wyłącznie naturalnych owoców.

Aromat opiera się na świeżym profilu klasycznego Gordon’sa wypełnionego jałowcowymi nutami, jednak główną rolę odgrywają dodatki. Zarówno aromat jak i smak wypełniają słodycze malin i truskawek. Wszystko równoważy kwaskowa czerwona porzeczka.

Pink gin Gordon’s  świetnie odnajdzie się w wiosennych i letnich drinkach, zwłaszcza w połączeniu z wodą, szampanem lub owocami.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?