Whisky Naked Malt

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Naked Malt

Whisky Naked Malt – Sklep Podarujalkohol.pl

Jeśli szukasz wyjątkowego podarunku dla bliskich zajrzyj na stronę Podaruj Alkohol i wybieraj spośród wielu renomowanych i sprawdzonych marek.

Dobry alkohol to zawsze świetne rozwiązanie, zwłaszcza gdy wiesz co lubi osoba, którą chcesz obdarować. Solenizant uwielbia mocne trunki? Whisky Naked Malt na prezent będzie dla niego strzałem w dziesiątkę! Trunek ten powstaje z kilku najlepszych single maltów i onieśmiela zarówno perfekcyjnym wyglądem butelki jak i perfekcyjnym smakiem.

Historia whisky Naked Malt

Whisky Naked Malt na prezent wywodzi się od popularnej firmy The Famous Grouse, dlatego zgłębiając się w ten trunek musimy poznać historię całej marki.

Historia marki The Famous Grouse rozpoczęła się w 1800 roku, gdy John Brown postanowił otworzyć swój sklep spożywczy. Sklep po 7 latach od otwarcia zlokalizowany był na Atholl Street, gdzie prężnie się rozwijał. W czasie gdy John prowadził swój mały biznes, jego córka – Margaret wyszła za mąż. Jej wybrankiem był Matthew Gloag, który wraz z nią w 1824 roku przejął rodzinną firmę.

W 1831 roku sklep pozyskał licencję na sprzedaż alkoholu i tabaki, a 4 lata później jego jedynym właścicielem stał się Matthew Gloag. Tym samym w mieście pojawiła się nowa nazwa sklepu – “Matthew Gloag”.

Mężczyzna w dobry i rozsądny sposób prowadził swój biznes. Dzięki dużej znajomości na temat win, nabytej podczas 30 letniej pracy jako zarządca piwnicy urzędnika, do sklepu przybywało coraz więcej klientów. Najważniejszym sukcesem tamtych czasów dla marki stała się pierwsza wizyta królowej Wiktorii w Szkocji. Matthew odpowiedzialny był za dostarczenie jedzenia oraz wina na owo wydarzenie. Produkty zostały docenione przez królową, tym samym wzrosło na nie zainteresowanie. Wydarzenie z 1842 roku pchnęło mężczyznę do większych inwestycji i do rozwoju swojej działalności. Największą uwagę poświęcano winom, gdyż to one zachwycały i przyciągały klientów.

Co było dalej? – whisky Naked Malt

W 1860 roku Matthew Gloag zmarł, a nowym właścicielem został jego syn – William, który także skupił się na promowaniu rodzinnych lekkich trunków. Niestety rok 1875 przyniósł do Szkocji ogromną plagę filoksery, która zniszczyła wszelkie krzewy winorośli w kraju. Fakt ten przekonał firmę do wytwarzania własnej whisky blended.

W 1896 roku właścicielem firmy został Matthew – bratanek Williama, który spod swoich skrzydeł wydał pierwszą butelkę whisky, która przyjęła nową nazwę – The Grouse. Z roku na rok firma coraz prężniej działała, zajmując większą ilość pomieszczeń w budynku przy Atholl Street.

W 1905 roku zmieniona została nazwa firmy oraz nazwa whisky. Od tego czasu marka reprezentowana była jako Matthew Gloag & Son, a trunki jako The Famous Grouse. Wtedy też powstały nowe etykiety umieszczane na butelkach, ze znanym wszystkim dziś ptakiem. W tym czasie oprócz zmian nazw, zmieniono także położenie. Ze względu na ciągły rozwój i rozpoznawalność firma przeniosła się na większy metraż przy Konnoull Street.

W 1970 roku rodzinna marka zajmująca się produkcją whisky Famous Grouse na prezent trafiła do firmy Highland Distillers, która należy teraz do koncernu Edrington Group.

Czas na coś nowego – whisky Naked Malt na prezent

Whisky Naked Malt na prezent sprzedawana jest jako oddzielna, wyodrębniona marka, która wywodzi się spod szyldu The Famous Grouse. Wszystkie trunki “Naked” należą do nazwy “The Naked Grouse”.

Trunek ten należy do kategorii blended malt whisky. Z początku firma skupiła się tylko na single maltach, jednak z pozyskaniem popularności postanowiła otworzyć się także na inne opcje. Whisky Naked Malt na prezent to kompozycja kilku whisky typu single malt pochodzących ze Szkockich destylarni. Głównymi producentami destylatów w Naked Malt są destylarnie The Macallan z regionu Speyside, Highland Park z Orkney Islands oraz The Glenrothes.

Whisky Naked Malt – jak smakuje?

Idealna kompozycja wyselekcjonowanych single maltów to właśnie whisky Naked Malt na prezent. Główną cechą, która nadaje jej wyjątkowego, subtelnego smaku jest to, że w procesie jej dojrzewania używa się beczek po sherry z pierwszego nalewu. Beczki po sherry pozwalają na wydobycie najgłębszych i najbogatszych aromatów, które wnikają w whisky Naked Malt na prezent.

W smaku trunek ten opiera się na słodkości sherry połączonej z cynamonem, suszonymi owocami, winem i orzechami. Aromat skupia w sobie mocne nuty śliwki, rodzynki, orzechy i odrobinę pieprzu. Finisz jest średnio długi, pełen suszonych śliwek.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?