Wódka Stumbras na prezent

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Wódki na prezent
  4. Wódka Stumbras na prezent

Wódka Stumbras na prezent – Podarujalkohol.pl

Szukasz idealnego trunku na większe wydarzenia? Wódka Stumbras na prezent świetnie spisze się w tej roli! Wejdź na Podarujalkohol.pl i wybierz swoją butelkę.

Historia marki – wódka Stumbras na prezent

Stumbras to największa firma produkująca alkohol na Litwie. Pierwszy zakład, w którym marka rozpoczęła działalność powstał w 1906 roku i mieści się w Kownie. Dziś miejsce to funkcjonuje jako zabytkowa fabryka, która nadal prężnie dba o swoich konsumentów.

W 1896 roku w carskiej Rosji wydano dekret o monopolizacji produkcji alkoholu przez przedsiębiorstwa państwowe. Dekret miał na celu wzbogacenie skarbu państwa, a także ulepszenie jakości alkoholi.

W 1903 roku władze miasta Kowna zakupiły działkę i rozpoczęły budowę gorzelni. W 1906 roku gorzelnia pod nazwą “Kowieński Państwowy Skład Win Nr 1” była gotowa do działania. Wyposażenie fabryki nie było zbyt duże, dlatego przez kolejne 12 lat zakład przechodził wiele modernizacji i został rozbudowany.

Niestety w tym czasie wybuchła I wojna światowa podczas której zakazano produkcji i spożywania mocnych alkoholi. Ciężkie czasy i okupacja terenów litewski spowodowały zamianę fabryki alkoholi na łaźnię.

W 1918 roku, po wojnie, Litwa odzyskała niepodległość i postawiła na odbudowę gospodarki. Zakład w Kanwie stał się jednym z najważniejszych budynków produkcyjnych w kraju i rozpoczął realizację ogromnych zamówień. Niestety w historii pojawiła się kolejna wojna, a tereny litewskie znów były okupowane.

Podczas trwania II wojny światowej zakład został przejęty przez Związek Radziecki. W 1948 roku władze postanowiły połączyć fabrykę w Kownie z fabryką alkoholi Stumbras, tym samym, zbudować największą fabrykę alkoholi w kraju.

Nowy rozdział fabryki w Kownie – wódka Stumbras na prezent

Fabryka Alkoholi Stumbras przed przyłączeniem do Kowna należała do Mykolasa Velykisa. Mężczyzna pełnił funkcję generała Litweskich Sił Zbrojnych, a następnie przeniósł się do rezerwy i pracował w zagranicznych spółkach.

W 1937 roku wraz z E. Olicisem założył firmę Stumbras i kierował nią aż do II wojny światowej. Niestety został aresztowany przez NKWD i skazany na lata pracy w łagrze. W 1955 roku wrócił na Litwę, jednak zmarł zanim zdążył wrócić do swojej firmy.

Stumbras przez ponad 50 lat funkcjonował jako spółka państwowa, a w 2003 roku jego właścicielami została grupa biznesowa MV Group. Nowi właściciele zadbali o rozbudowę marki i szeroki marketing, dzięki czemu Stumbras zaczął podbijać rynek światowy.

Wódka Stumbras na prezent – Premium Organic

Wódka Stumbras na prezent w wersji Premium Organic to ekologiczny trunek, w którego produkcji używa się wody głębinowej i zboża pochodzącego tylko z upraw ekologicznych.

Premium Organic powstaje w bardzo restrykcyjnym procesie, dzięki czemu każdy składnik jest dokładnie sprawdzany i przygotowywany. Producenci do produkcji tej wódki wybrali najlepsze, wyselekcjonowane zboża z ekologicznych upraw, które nadają trunkowi odpowiednich walorów smakowych, a także podwyższają jego jakość.

Smak wódki jest bardzo delikatny i przyjemny, świetnie prezentuje się solo, a także jako podstawa do koktajli i drinków.

Wódka Stumbras na prezent – Cranberry

Receptura na tę wódkę jest na Litwie przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Stumbras Cranberry to czysta wódka z najlepszych zbóż i krystalicznie czystej wody z dodatkiem świeżego soku z dojrzałych żurawin. Żurawina używana do produkcji to najwyższej jakości składnik, który idealnie uzupełnia smak. W butelce znajdziemy także garść jesiennych, czerwonych jagód.

Smak trunku jest orzeźwiający i oczywiście żurawinowy. Czerwony napitek skrywa w sobie aromat północnych lasów.

Wódka Stumbras na prezent – Quince

Stumbras Quince produkowany jest według dawnej receptury i tradycyjnej technologii.

Do wytwarzania tej wódki użyto tylko najlepszych, naturalnych składników. Jej największym atutem jest dodatek soku z pigwy, zwanego litewską cytryną, który kształtuje cały smak zamknięty w butelce. Połączenie soku z pigwy, a także garści owoców dodanych do szkła nadaje Stumbrasowi niepowtarzalnego smaku i aromatu.

Wódka Stumbras na prezent – Raspberry

Raspberry podobnie jak Quince i Cranberry tworzona jest na podstawie dawnej receptury, która na Litwie przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.

Najwyższej jakości zboża, krystalicznie czysta woda i sok z dojrzałych malin to receptura na znakomitą wódkę Stumbras Raspberry. W butelce znajdziemy także garść dojrzałych malin, dzięki czemu trunek stale pobiera najlepsze walory smakowe z owoców.

Smak Raspberry opiera się na lekkości połączonej z orzeźwiającą maliną. Aromat pełen jest soczystych malin.

Wódka Stumbras na prezent – Eco Organic

Stumbras Eco to wódka z pszenicy posiadająca certyfikat Eco.

Składniki wykorzystywane do jej produkcji są w 100% ekologiczne. Oznacza to, że pszenica użyta do wytworzenia wódki pochodzi z najlepszych, ekologicznych upraw, gdzie zakazane są jakiekolwiek sztuczne nawozy. Dodatkowo trunek przechodzi przez proces pięciokrotnej destylacji, by następnie przefiltrować go przez węgiel drzewny i srebro.

Filtracja srebrem nadaje wódce niespotykanego połysku. Zapach Eco bazuje na słodkości wanilii połączonej z kakao, budyniem i odrobiną goryczy. Smak jest bardzo bogaty, lekka gorycz pomieszana ze słodkością, piernikiem i nutą korzenną.

Wódka Stumbras na prezent – Pure

Pure to wyjątkowej czystości wódka.

Jej produkcja jest dopracowana na każdym etapie – dwukrotna filtracja, wydłużona w porównaniu do innych wódek, a także 3 dniowy okres leżakowania. Składniki tworzące ten trunek pochodzą z najlepszych upraw i połączone są z krystalicznie czystą wodą.

Jej smak jest bardzo delikatny i przyjemny, określić go można jako wyrafinowany. Stumbras Pure to jedna z najczęściej wybieranych wódek na wesela.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?