Whisky Dubliner

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Dubliner

Whisky Dubliner na prezent – Podarujalkohol.pl

Szukasz znakomitej whisky irlandzkiej dla siebie lub bliskich? Whisky Dubliner na prezent to świetny wybór! Wyjątkowy trunek reprezentujący destylarnię z Irlandii pełen jest dobrego smaku, który zachwyci ciebie lub odbiorcę twojego prezentu. Nie zastanawiaj się – wejdź na Podaruj Alkohol i zamów swoją butelkę whisky Dubliner na prezent.

Czym charakteryzuje się irlandzka whisky – whisky Dubliner na prezent

Whisky irlandzka jak nazwa wskazuje jest produkowana tylko w Irlandii i Irlandii Północnej. Różnica między nią, a szkocką jest taka, że whisky irlandzka suszona jest gorącym powietrzem, co nadaje jej łagodniejszego smaku, a szkocka przechodzi przez proces wędzenia torfowym dymem. Alembiki używane do produkcji tego alkoholu są niskie i szerokie, a sama whisky irlandzka poddana zostaje trzykrotnej destylacji. Ogólnie trunek ten cechuje się łagodniejszym smakiem w porównaniu do innych whisky.

Zasady produkcji określa tak zwany Irish Whiskey Act, według którego whisky irlandzka może być tak nazywana tylko wtedy, gdy do jej powstania używa się zbożowego zacieru przefermentowanego przez drożdże, a jej czas leżakowania musi wynosić minimum 3 lata. Jeśli chodzi o dodatki – whisky irlandzka może mieć w sobie tylko dodatki takie jak woda lub karmel. Każdy inny dodatek skreśla ją z miana alkoholu irlandzkiego.

Historia whisky Dubliner na prezent

Marka The Dubliner Irish Whisky powstała w 2015 roku. Jest to dość młoda firma, która z początku nie należała do rozpoznawalnych. Dopiero w 2019 roku jej dystrybutorem stała się firma Stock Polska, dzięki czemu możemy cieszyć się dostępnym i bardziej znanym trunkiem.

Właścicielem marki, w której powstaje whisky Dubliner na prezent jest firma Quintessential Brands. Z początku firma kupowała alkohol od podwykonawców, jednak w późniejszym czasie postanowiono otworzyć własną destylarnię. The Dublin Liberties Distillery zlokalizowana jest w jednym z historycznych i najbardziej rozpoznawalnych obszarów gorzelniczych w Dublinie. Gorzelnia zajmuje się tworzeniem whisky blended a także single maltów. Trunki określane są wysoką jakością i rozsądną ceną, stojąc na półkach tuż obok gigantów irlandzkich whisky takich jak Jameson czy Bushmills.

Warto też zaznaczyć, że Master Blenderem czuwającym nad whisky Dubliner na prezent jest Darryl McNally. Mężczyzna przed rozpoczęciem pracy w destylarni Dubliner przez 18 lat zajmował się alkoholami marki Bushmills.

Whisky Dubliner na prezent – Bourbon Cask Aged

Whisky Dubliner na prezent dostępna na Podarujalkohol.pl to wersja Bourbon Cask Aged. Trunek ten przechodzi przez 3 letni proces starzenia w wyselekcjonowanych dębowych beczkach po bourbonie, dzięki czemu trunek staje się delikatniejszy, słodszy jednak dalej uzupełniony dymnymi nutami.

Do mieszanki whisky Dubliner na prezent używana jest whiskey single malt oraz single grain, dzięki czemu trunek nabiera charakteru i oryginalności.

Aromat Bourbon Cask opiera się na delikatnych nutach kwiatów jabłoni, herbatnikach, miodzie i karmelu, choć nie brakuje w nim także winogron, brzoskwiń i dodatków dębu. Smak nacechowany jest słodkością zbóż zrównoważoną białym pieprzem, wanilią, brązowym cukrem, cytryną i brzoskwinią. Finisz należy do dłuższych, pełnych wanilii, mlecznych krówek i lekkiej goryczy dębu.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?