Whisky Dimple Golden Selection

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Dimple Golden Selection

Whisky Dimple Golden Selection – Podarujalkohol.pl

Przemierzając internet w poszukiwaniu wymarzonego prezentu często planujemy postawić na coś z wyższej półki, coś co zaskoczy odbiorcę swoim nieszablonowym wyglądem. Taka właśnie jest whisky Dimple Golden Selection na prezent. Złota barwa umieszczona w wyjątkowej szklanej butelce owiniętej cienkim i wyróżniającym sznureczkiem zachwyci wszystkich wielbicieli nieszablonowych wzorów. Dimple to także idealny podarunek dla fanów szkockiej whisky. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem dobrego alkoholu – wejdź na stronę Podaruj Alkohol i wybieraj spośród wielu cenionych marek.

Historia whisky Dimple Golden Selection

Whisky Dimple Golden Selection na prezent dostępna na Podarujalkohol.pl produkowana jest przez firmę John Haig & Co. należącą do koncernu DIAEGO. Swoje początki marka miała już w XIX wieku i od początku uplasowana była w kategoriach whisky premium. Warto zaznaczyć, że w USA trunek ten sprzedawany jest pod nazwą Dimple Pinch

Dimple Pinch i Dimple Haig swoją premierę miały już w 1893 roku, a za ich produkcję odpowiadała rodzina High, która w tamtych czasach znajdowała się na wysokim miejscu wśród producentów ze Szkocji.

Firma John Haig & Co. należała do założycieli Distillers Company, w której funkcję osób odpowiedzialnych za eksport prowadzili Alicius i Hugh Vietch. Mężczyźni jeszcze przed 1900 rokiem wiedzieli, że eksport szkockiej whisky na rynek amerykański przyniesie ogromny sukces firmie dlatego postanowili stworzyć gałąź eksportu Haig & Haig. Dzięki tym ruchom marka stała się rozpoznawalna i pożądana w USA jeszcze przed czasami prohibicji

Niestety prohibicja rzuciła cień zapomnienia na firmę, która w tym czasie swoją whisky Dimple i marką Gold Label podbiła rynek Wielkiej Brytanii. Dopiero w 1939 roku Dimple Pinch odbudowała swoją pozycję na rynku amerykańskim.

Ciekawy jest też fakt, że mało kto słyszał o marce Haig, jednak ich whisky od lat znajduje się na górze list najlepiej sprzedawanych whisky w wielu krajach.

Butelka whisky Dimple Golden Selection na prezent

Opisując ten alkohol grzechem byłoby pominięcie tematu wyglądu butelki. Słowo “dimple” z języka angielskiego oznacza “dołeczki/wgniecenia”. Od XIX wieku whisky Dimple Golden Selection na prezent rozlewana jest do szklanych butelek charakteryzujących się trzema zapadającym się ściankami. Boki butelki tworzą dołeczki nazywane “dimples”.

Do dziś nie wiadomo co było pierwsze. Jedni uważają, że to kształt butelki ukierunkował nazwę, a inni, że to nazwa whisky skłoniła właścicieli do wyboru takiego kształtu szkła.

Ciekawostką dotyczącą whisky Dimple Golden Selection na prezent jest fakt, że jej butelka jako jedna z pierwszych, tuż obok butelki Coca Coli, została oficjalnie zarejestrowana w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych USA stając się towarem nie do podrobienia.

Whisky Dimple Golden Selection na prezent – jak smakuje?

Whisky Dimple Golden Selection na prezent powstaje z single maltów destylowanych w Glenkinchie i Linkwood (słynących z produkcji whisky single malt) oraz z whisky zbożowej z destylarni Cameronbridge.

W smaku whisky Dimple Golden Selection na prezent skrywa nuty karmelu i miodu połączone z toffi, marcepanem, rodzynkami, brzoskwiniami, orzechami i dębem. Aromat bazuje na płatkach róż, miodzie i mlecznych krówkach. W jej zapachu nie brakuje także śliwek, brzoskwiń, orzechów włoskich czy lekkich nut dymnych. Finisz jest średnio długi, dopełniony karmelem, kakao i odrobiną pieprzu.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?