Whisky na prezent

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent

Personalizowana whisky na prezent z własną etykietą

Jeśli szukasz podarunku z klasą dla kogoś z rodziny, przyjaciela lub szefa – warto rozważyć whisky na prezent. Ten niezwykły trunek o odmiennych obliczach doskonale sprawdzi się jako upominek na niemal wszystkie okazje i z pewnością sprawi obdarowanemu mnóstwo przyjemności. W naszym sklepie znajdziesz najróżniejsze produkty z tej kategorii. Co więcej – zamówisz tu whisky z własną etykietą, co pozwala np. na specjalną dedykację na butelce! Proponujemy zarówno bardziej wytrawne, jak i słodsze napitki, świetnie spisujące się jako dodatek do towarzyskich spotkań lub i umilenie wieczoru po całym dniu – czy to przy filmie, czy dobrej książce. Sprawdź, czemu jeszcze warto wybrać dobre whisky na prezent!

Whisky – wysokiej klasy alkohol na prezent

Whisky to trunek uzyskiwany najczęściej ze słodu jęczmiennego, czasem z dodatkami innych zbóż, dojrzewający zwykle w drewnianych beczkach. Ziarna, z którego powstaje zacier, poddawane są także procesom suszenia w dymie, dzięki czemu napój ten uzyskuje nie tylko swój unikatowy smak, ale i przyciągający uwagę kolor. Pierwsze wzmianki o tej „wodzie życia” (bo i taka nazwa przylgnęła do whisky – aqua vitae) pochodzą z IX wieku, z Irlandii. Wielu jednak kojarzy ten trunek przede wszystkim ze Szkocją, krainą, gdzie produkuje się mnóstwo odmian o wyjątkowych walorach smakowych i aromatach.

Dzisiaj destyluje się ją na całym świecie, choć wciąż uważa się, że to tradycyjne napitki Irlandii, Szkocji, USA i Kanady. A jakie whisky na prezent będzie najlepsze? Każda! Ważne jednak, aby wybierać dobre whisky na prezent, a także odpowiedni jej gatunek do preferencji osoby obdarowanej. Każdy z jej rodzajów, a nawet region, z którego pochodzą, gwarantuje szereg odmiennych doznań.

Whisky szkocka, irlandzka, amerykańska…

Region, gdzie wytwarza się to płynne złoto, mocno wpływa na jego smak i zapach. Sama szkocka, będąca doskonałą whisky na prezent, może zapewniać szeroką gamę zmysłowych doznań, w zależności od krainy pochodzenia! Powszechnie jednak uznaje się ją za „ostrzejszą”, bardziej wyrazistą ze względu na to, że zarówno w Highlands, jak i na Islay, czyli dwóch z najważniejszych regionów, gdzie się ją produkuje, do suszenia ziaren stosuje się dym torfowy. Przykładowo – whisky Ballantines na prezent to znakomita propozycja na początek przygody z tym rodzajem!

Irlandzka whisky (czy whiskey, jak się przyjęło pisać o wszystkich trunkach spoza Szkocji) jest łagodniejsza ze względu na inny proces suszenia ziaren, różnice w przebiegu destylacji oraz fermentacji tego trunku. Dlatego to dobre whisky na prezent dla osoby ceniącej łagodniejsze nuty przy pełnym aromacie. Jeśli szukasz propozycji na prezent – Sexton na pewno przypadnie obdarowanemu do gustu. Z kolei amerykańska „łycha” to szeroka gama produktów, które z pewnością przypadną do gustu każdemu koneserowi tego płynnego złota. To nie tylko bourbony, ale i Tennessee Whiskey w tym najpopularniejsza Whisky Jack Daniels na prezent. Znajdziesz wśród nich zarówno łagodniejsze, słodkawe napitki, jak i wytrawniejsze, w których gustują doświadczeni koneserzy.

A może chcesz zamówić inne niż tradycyjne whisky z własną etykietą? Doskonałym wyborem będzie sięgnięcie po produkty destylarni z różnych stron świata! Zachęć obdarowanego do poznawania nowego wymiaru smaku i wybierz na prezent whisky Hibiki. To oryginalny wyrób wprost z Japonii.

Jeśli szukasz mniej znanych, choć bardzo cenionych propozycji, sprawdź te alkohole:

Dlaczego warto wybrać whisky na prezent?

Whisky jest unikatowym alkoholem o różnych odsłonach. Wybierając znane marki, z pewnością wstrzelisz się w gust obdarowanej osoby. To dlatego, że wśród produktów destylarni z całego świata dostępne są wyroby o łagodniejszym, jak i dużo ostrzejszym smaku. Rewelacyjnie zdają egzamin jako podarunki z okazji urodzin, imienin czy wielu innych jubileuszy. Ponadto, jeśli wybierzesz whisky z projektowaną specjalnie etykietką, możesz zamieścić na niej wyjątkową dedykację, jaka z pewnością dodatkowo ucieszy osobę, której chcesz taki upominek wręczyć.

Komu podarować dobre whisky na prezent?

Złoty trunek to znakomity pomysł na podarunek dla wielu osób. Aby się przekonać, jakie whisky na prezent jest najlepsze, warto wpierw zastanowić się, komu chcemy je wręczyć. Dla kogoś, kto dopiero zaczyna przygodę z tym alkoholem, najlepszy będzie lżejszy w smaku napitek. Warto więc postawić na produkty destylarni irlandzkich lub amerykańskich.

Jeśli natomiast chcesz kupić dobre whisky na prezent dla kogoś, kto już ma doświadczenie z nią i ceni smak jęczmiennego złota – wybierz albo dojrzalszy napój, albo z unikatowych destylarni  całego świata. W ten sposób nie tylko wręczysz mu podarunek, jaki na pewno zostanie doceniony, ale też poszerzysz jego horyzonty! M.in. dlatego whisky to świetny alkohol na prezent dla szefa, mamy, dziadka i wielu innych osób. Możesz podarować ją na Boże Narodzenie, na urodziny i na mnóstwo innych okazji.

Whisky na prezent z własną etykietą

Już teraz postaw na doskonałą whisky na prezent, którą znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Mamy wyroby najlepszych marek, jakie z pewnością przypadną każdemu, kto lubuje się w tym płynnym złocie. Swój podarunek możesz spersonalizować, wybierając whisky z własną etykietą. Wybierz jeden z wzorów i dodaj dowolną dedykację. Masz wątpliwości lub pytania? Szukasz porady, jakie whisky na prezent będzie najlepsze? Skontaktuj się z nami!

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?