Whisky Hankey Bannister

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Hankey Bannister

Whisky Hankey Bannister – Sklep Podarujalkohol.pl

W poszukiwaniach idealnego podarunku dla bliskich ważne jest postawienie na sprawdzone i cenione produkty. Takie właśnie są wyroby Hankey Bannister. Na Podarujalkohol.pl znajdziesz whisky Hankey Bannister na prezent w wersji Original i 12 Years Old. Obie propozycje z jednej z najstarszych marek whisky zachwycą odbiorcę tak samo jak zachwyciły krytyków z całego świata zdobywając wiele prestiżowych nagród.

Historia whisky Hankey Bannister na prezent

Hankey Bannister to jedna z najstarszych marek whisky na świecie. Jej historia rozpoczęła się w 1757 roku, gdy dwóch mężczyzn postanowiło stworzyć najlepszej jakości wina i alkohole. Beaumont Hankey i Hugh Bannister połączyli swoje różne charaktery i rozpoczęli współpracę. Hankey był człowiekiem wiecznie uśmiechniętym, przyciągającym do siebie ludzi swoją sympatią i wyjątkową osobowością. Bannister natomiast charakteryzował się elegancją i zrównoważonym podejściem do biznesu. Od zawsze interesował się prowadzeniem własnej firmy, można powiedzieć, że miał wrodzony talent do interesów. To połączenie pozwoliło marce osiągnąć ogromny sukces.

Whisky Hankey Bannister na prezent ma za sobą długą historię pełną zmian położenia destylarni. Niektóre przenosiny spowodowane były zmianami organizacyjnymi i rozwojem firmy, a inne zostały wymuszone wskutek wojny i zniszczeń, jednak Hankey Bannister, mimo wielu przeszkód utrzymała się na rynku zarówno w Wielkiej Brytanii jak i na całym świecie.

Warto też wspomnieć o wyróżnieniach jakie otrzymały trunki z destylarni. Alkohole Hankey Bannister w 1901 roku zostały uhonorowane “królewskim gwarantem” z rąk króla Jerzego V, dzięki czemu towarzyszyły mieszkańcom dworu. Taki sam “gwarant królewski” marka otrzymała także w 1950 roku.

Od 1757 do 1925 roku whisky Hankey Bannister na prezent należało w 100% do rodzinnej firmy. Dziś właścicielem jednej z najpopularniejszych mieszanych whisky jest koncern Inver House Distillers, który dba o utrzymanie historii związanej z dwójką mężczyzn podbijających rynek alkoholi.

Whisky Hankey Bannister – Original

Whisky Hankey Bannister na prezent w wersji Original to bursztynowa mieszana whisky. W jej skład wchodzą single malty z destylarni należących do firmy Inver House Distillers.

Mieszana whisky złożona jest z destylatów słodowych i zbożowych, które dojrzewają w dębowych beczkach po bourbonie przez okres minimum 3 lat. Trunek ten zdobył złoty medal podczas jednego z najważniejszych wydarzeń w świecie alkoholi – International Wine & Spirits Competition w 2014 roku.

Smak whisky Hankey Bannister na prezent opiera się na słodkości karmelu, toffi i wanilii połączonej z pieprzem, suszonymi ziołami i odrobiną dębu. Aromat skupia w sobie nuty zbożowe wypełnione brązowym cukrem, toffi, pieprzem, imbirem i dodatkiem grejpfruta. Finisz określić można jako niezbyt długi, zbożowo karmelowy z dodatkiem cynamonu.

Whisky Hankey Bannister – Regency 12 Years Old

12 letnia whisky Hankey Bannister na prezent to mieszanka najlepszych single maltów z destylarni należących do firmy Inver House Distillers. Głównymi maltami w trunku są te z gorzelni w Speyburn oraz Balmenach.

12YO Regency dojrzewa przez okres 12 lat w dębowych beczkach po bourbonie nabierając odpowiednich walorów smakowych i odpowiedniego koloru. Trunek ten zdobył złoty medal podczas International Wine & Spirits Competition w 2014 roku.

W smaku Hankey Bannister 12YO bazuje na słodkich płatkach zbożowych, miodzie i wanilii. Nie brakuje w niej także jabłek, skórki pomarańczy, orzechów, pieprzu i odrobiny imbiru. Aromat określić można jako lekki i słodki, pełen karmelu, marcepanu, pieprzu i siana. Finisz jest dość długi, słodkość karmelu zrównoważona z pikanterią pieprzu.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?