Whisky Peaky Blinder

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Peaky Blinder

Whisky Peaky Blinder – Sklep Podarujalkohol.pl

Światowej marki piwa rozpoznamy na każdej półce sklepowej, ale czy wiedziałeś, że nawet browary mają swoje mocniejsze alkohole? Na podarujalkohol.pl zamówisz wyjątkową whisky Peaky Blinder na prezent prosto spod skrzydeł browarni Sadler’s.

Ten wyjątkowy trunek niesie za sobą równie wyjątkową historię. Wejdź na Podaruj Alkohol, wybierz swoją butelkę i odkryj świat gangu Peaky Blinder.

Historia whisky Peaky Blinder na prezent

Pełna nazwa tego produktu to Sadler’s Peaky Blinder Irish Whiskey i to właśnie Sandler’s należy najpierw przedstawić.

Sadler’s to znany browar, który od niedawna zajął się także alkoholami wysokoprocentowymi. Pierwsze piwa jakie powstały w browarze ukazały się na rynku w 1900 roku. Przez 27 lat właściciel, Thomas Alexander Sadler, warzył piwo, którym poiło się wielu irlandczyków. Niestety w 1927 roku browar został zamknięty, a jego ponowne otwarcie nastąpiło dopiero w 2004 roku.

Przez 13 lat marka zajmowała się tylko piwem, jednak w 2017 większość udziałów w firmie przejęło Halewood (właściciel takich marek jak Lambrini, Crabbie’s, Red Square

i Liverpool Gin). Dzięki temu browar uzyskał dostęp do bardziej rozwiniętej branży dystrybucji, a piwa od Sadler’s powędrowały po całym świecie. Sukces i chęć rozwoju skłoniły firmę do stworzenia serii różnych produktów, w tym whisky Peaky Blinder na prezent.

Założenia związane z whisky Peaky Blinder na prezent

Wielu z was pomyśli, że nazwa whisky Peaky Blinder na prezent to nawiązanie do jednego z najpopularniejszych seriali. Otóż nie! Historia nazwy jest zupełnie inna i nawet porównując ją z serialem, widzimy, że na końcu brakuje literki “s”.

Whisky Peaky Blinder na prezent powstała aby uhonorować słynny gang działający na przełomie XIX i XX wieku w Birmingham w Anglii. Wiadomo, że gang cieszy się ogromną popularnością dzięki produkcji BBC, jednak browar nie miał nic wspólnego z serialem.

Sadler’s wykorzystał skok popularności i stworzył serię piw, ginów, bourbonów, a także gadżetów dedykowanych Peaky Blinder. Dział marketingowy browara odnalazł nawet powiązania marki ze słynnym gangiem.

Według marki z rodziną Sadlers mocno zaznajomiony był Billy Kimber. Mężczyzna był liderem gangu “Birmingham Boys”, który był największą konkurencją dla Peaky Blinder. Ta historia pozwoliła firmie określać swoje trunki jako uhonorowanie dla wszystkich gangów działających na początku XX wieku.

Warto też wspomnieć, że browar Sadler’s nie produkuje whisky Peaky Blinder na prezent. Tworzeniem alkoholu zajmuje się destylarnia West Cork Distillers w Skibbereen w hrabstwie Cork. Chodzą jednak słuchy, że dzięki ogromnej popularności whisky, Sadler’s planuje otwarcie własnej gorzelni.

Whisky Peaky Blinder na prezent – jak smakuje?

Aromat whisky Peaky Blinder na prezent bazuje na lekkości połączonej ze słodkością. Pełno w nim płatków zbożowych, wanilii, karmelu, miodu, zielonych jabłek, gruszki i bananów. Smak również cechuje się lekkością połączoną ze słodkimi płatkami zbożowymi, wanilią, brązowym cukrem, jabłkami, gruszkami i skórką cytryny. Finisz jest krótki, waniliowy z odrobiną przypraw korzennych i dębu.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?