Whisky Makers Mark

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Makers Mark

Whisky Maker’s Mark – Sklep Podarujalkohol.pl

Poszukiwania podarunków na każdą okazję wypadającą w danym roku stanowią nie lada wyzwanie. Często przemierzamy setki sklepów i stron z nadzieją, że w końcu trafimy na coś unikalnego. My dobrze wiemy jak ciężko znaleźć oryginalny prezent dlatego przygotowaliśmy dla ciebie pełen wybór różnorodnych alkoholi.

Dokładnie! Dobry alkohol od sprawdzonych i cenionych marek to właśnie prezent, którego szukasz. Różne pochodzenie, wiek trunku, smak i aromat to wszystko co znajdziesz na Podaruj Alkohol. Interesuje cię nieprzeciętna whisky? Zamów whisky Maker’s Mark na prezent. Ten wyjątkowy bourbon w wyróżniającej się butelce z pewnością zachwyci odbiorcę.

Historia whisky Maker’s Mark na prezent

Whisky Maker’s Mark na prezent dostępna na Podarujalkohol.pl swoją historię rozpoczęła już w 1780 roku, gdy Robert Samuels zaczął produkować whisky dla siebie i swojej rodziny. Przez 60 lat najpierw mężczyzna, a potem następne pokolenie rodziny wytwarzali trunki tylko dla siebie. Dopiero w 1840 roku założona została ich pierwsza rodzinna destylarnia w Samuels Depot.

Przez długie lata doszukiwać się można tylko wzmianek na temat whisky Maker’s Mark na prezent. Przełomowym rokiem dla marki stał się 1951. wtedy właścicielem rodzinnej firmy był Bill Samuels Senior, który zmienił skład produkowanej whisky. Od tamtego momentu zamiast żyta używano czerwonej pszenicy.

Bill Senior chcąc uzyskać najlepsze efekty testował różne zboża wypiekając z nich chleby i sprawdzając, który będzie najlepszy.

W 1952 roku żona Billa – Marge zaprojektowała nową butelkę whisky Maker’s Mark na prezent, tworząc wyjątkową nakrętkę pokrytą woskiem. Warto też wspomnieć, że sama nazwa whisky również została wymyślona przez kobietę. Marge zaczerpnęła inspiracji od kolekcji koniaków, a także z kolekcji cynowych wyrobów stemplowanych przez twórcę.

W 1953 roku Bill Senior postanowił całkowicie odciąć się od rad i przekonań na temat alkoholi, które przekazywane były z pokolenia na pokolenie. Mężczyzna zniszczył starą rodzinną recepturę i skupił się na produkcji Bourbona według własnego pomysłu i nabytego doświadczenia.

Po 5 latach od tak drastycznej przemiany na rynku ukazała się pierwsza butelka whisky Maker’s Mark na prezent. Przez kilkanaście lat firma budowała swoją pozycję i rozpoczęła szeroki marketing, dzięki czemu ich sprzedaż wzrosła i do dziś zajmuje wysokie miejsce wśród najczęściej wybieranych bourbonów.

Whisky Maker’s Mark – Bourbon – jak smakuje?

Whisky Maker’s Mark na prezent dziś produkowana jest w Loretto w stanie Kentucky, a właścicielem tak znanej marki został koncern Beam Suntory.

Wyróżniająca się szklana butelka z nakrętką oblaną woskiem z pewnością przykuwa uwagę każdej osoby, która obok niej przechodzi. Jednak wygląd to nie wszystko.

Jak smakuje whisky Maker’s Mark na prezent? Przede wszystkim formuła złożona z 70% kukurydzy, 16% ozimej pszenicy i 14% jęczmiennego słodu skupia się na słodkości. Pełno w niej nut mlecznej krówki, wanilii, miodu, kakao, brzoskwiń i rodzynek. Nie zabraknie w niej także skromnego dodatku tytoniu i dębu. Aromat oparty jest na miodzie i wanilii połączonej z daktylami, skórką pomarańczy, rodzynkami, mleczną czekoladą i cynamonem. Finisz należy do długich, wypełniony jest karmelem, wanilią i miodem z lekkim wykończeniem dębowym.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?