Koniak na prezent

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Koniak na prezent

Dobry koniak na prezent – historia

Jedno z popularnych pytań konsumentów to – jaki koniak na prezent? Aby poznać odpowiedź, warto zagłębić się w historię tego popularnego trunku. Jego destylację rozpoczęto już w 1617 roku we Francji. Alkohol wypalano w miasteczku Cognac, co przyczyniło się do powstania słynnej nazwy “eau-de-vie du Cognac”, czyli “woda życia z Cognac”. Tradycją stało się, że to właśnie tam, do dziś produkowany jest ten znakomity alkohol. Koniak to rodzaj “winiaka”, którego najważniejszym momentem produkcji jest dojrzewanie. Alkohol ten trzymany jest w specjalnych, drewnianych beczkach możliwych do stworzenia tylko z dwóch rodzajów dęba. Staranne przygotowanie, kilkusetna receptura i wspaniały smak kwalifikują go jako koniak na prezent idealny. Tym bardziej atrakcyjną opcją jest koniak z własną etykietą, która podkreśli wyjątkowość tego trunku.

Jaki koniak na prezent?

Asortyment naszej strony oferuje kilka rodzajów tego alkoholu. Każdy z nich wyróżnia się swoim smakiem i prezencją. Koniak z własną etykietą  to produkt, który znajdziesz u nas w sklepie. Jaki koniak na prezent? Z pewnością świetny koniak na prezent to koniak Hennessy VS. Najpopularniejszy przedstawiciel tego alkoholu. Jego nazwa pochodzi od nazwiska twórcy tego trunku. Orzeźwiający i wyrazisty smak, przełamany aromatem drewna i orzechu laskowego z dodatkiem wanilii to rozwinięcie sformułowania idealny koniak na prezent. Drugim kandydatem na wspaniały podarunek jest koniak Martell. Tak samo świetny w smaku, lekki i gładki. Do jego produkcji używa się czterech najlepszych rodzajów winogron pochodzących z obszaru Cognac. Ze względu na swoją lekkość, może trafić do kobiet gustujących w tym typie alkoholu. Jego bursztynowy kolor przyciąga oko, a koniak z własną etykietą zachwyci jeszcze bardziej. Nie można zapomnieć o Metaxie –  słynnym greckim koniaku, do którego w produkcji dodaje się wino muskatowe prosto z wysp Samnos i Lemnos. Jego smak nacechowany jest różnorodnymi ziołami, np. anyżem. Jako prezent znakomicie zaprezentuje się także Courvoisier VS, który dojrzewa w beczkach nawet 8 lat! Podsumowując słynne pytanie – Jaki koniak na prezent? – odpowiedź brzmi każdy! Ponieważ każdy jest wyjątkowy i wart spróbowania.

Koniak na prezent – dla kogo się sprawdzi?

W Polsce ludowej, koniak jako podarunek pomógł w załatwieniu niejednej sprawy. Do dziś uznawany jest za prezent “z wyższej półki”, jednak tego trunku, choć raz w życiu, powinien spróbować każdy zainteresowany jego smakiem. Wyjątkowy alkohol pobudza kubki smakowe i dostarcza wielu wrażeń. Jest to idealny prezent dla męża, szefa czy dziadka. Sprawdzi się też dla kobiet lubiących mocniejsze alkohole. Koniak nada się jako podarunek na specjalne okazje. Kieliszek tego trunku umili wieczór i pozwoli na chwilę odpoczynku od codziennego zgiełku.

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?