Grain Whisky

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Grain Whisky

Grain whisky – Sklep online

Grain whisky to whisky zbożowa, a dokładnie produkowana z mieszanki zbóż takich jak pszenica i kukurydza. Do jej produkcji nie używa się jęczmienia, tak jak w przypadku malt i single malt. Grain whisky zdecydowanie częściej wykorzystywana jest do powstawania whisky blended. Zbożowa odmiana jest lekka i gładka, dzięki czemu idealnie równoważy ciężkość whisky słodowej. Tylko niektóre marki zajmują się tworzeniem grain whisky tak, aby trafiła na półki sklepowe. Gdy dochodzi do takiej sytuacji, alkohol ten nazywamy single grain whisky.

Co wyróżnia grain whisky?

Przede wszystkim grain whisky jest łatwiejsza w produkcji. W przeciwieństwie do whisky słodowej, podczas jej tworzenia nie trzeba opróżniać alembików, oczyszczać ich i przygotowywać do kolejnej partii za każdym razem, co zabiera bardzo dużo czasu i pieniędzy. W momencie wynalezienia aparatów do ciągłej destylacji rozpoczęła się ogromna produkcja destylatów, których bazą były wszelakie zboża. To właśnie grain whisky przyczyniła się do masowego rozpowszechnienia whisky na całym świecie. Jej łagodny smak świetnie łączy się z mocniejszymi odmianami i pozwala na idealne blendowanie, a co za tym idzie, szybszą i sprawniejszą produkcję. Malt whisky powstawały w małych, rodzinnych biznesach, które nie miały możliwości na większy rozwój, a grain whisky powstaje w potężnych zakładach przemysłowych, które rozwijają się każdego dnia.

Na czym polega system destylacji ciągłej?

System destylacji ciągłej pozwala na szybką produkcję grain whisky. Destylacja polega na oddzieleniu alkoholu od wody poprzez systemy ogrzewania, zamiany w parę, chłodzenia i skraplania. Proces ten możemy nazwać wzmacnianiem alkoholu. Ciekawe jest to, że w alkohol da się zamienić wszystko, co zawiera cukier. Wystarczy, że ten właśnie cukier w procesie fermentacji drożdże zamienią w niskoprocentowy alkohol.

Ale jak to wszystko działa? We wnętrzu kolumny do destylacji ciągłej położone są miedziane płyty, na których bez przerwy para poddawana jest regulowanym temperaturom, zostaje mieszana i podgrzewana, co pozwala  na kondensację mocy alkoholu. Po przejściu do kolumny, jedne części alkoholu zaczynają parować i unoszą się ku górze, a inne spływają w dół. Jest to zależne od ich temperatury wrzenia. Cały proces polega na podgrzewaniu i oziębianiu tak, aby na koniec uzyskać powtarzalną jakość i tą samą moc odbieranego spirytusu.

Jak smakuje grain whisky?

Grain whisky cechują lekkość i delikatność. Jej smak często porównuje się do swojskiej wódki, choć jak wiemy, alkohol ten leżakuje zdecydowanie dłużej, dzięki czemu jego walory smakowe są głębsze i bardziej rozbudowane. Ogólnie whisky grain jest dość słodka, jednak wszystko zależy od butelki, którą wybierzemy.

Single grain whisky

Większość, bo aż 90 % grain whisky wykorzystywana jest do produkcji whisky blended. Jednak na rynku mamy też single grain whisky, które zachwycają swoim smakiem i wyjątkowością. Charakteryzują się one wytworzeniem w jednej destylarni i leżakowaniem przez minimum 3 lata w dębowych beczkach. Do ich produkcji można użyć dowolnej mieszanki zbóż. Grain whisky jest mało popularnym trunkiem, jednak zapewniamy, że warto jej spróbować.

Grain whisky jako wyjątkowy prezent

Mało popularna, choć idealna w smaku grain whisky świetnie spisze się w roli prezentu. W szczególności trafi ona do smakoszy whisky poszukujących coraz to nowszych odmian tego alkoholu. Jej lekki i przyjemny smak trafi również w gusta amatorów alkoholi. Jeśli szukasz odpowiedniego trunku na urodziny dla przyjaciela, grain whisky sprawdzi się perfekcyjnie. Alkohol ten zachwyci swoim smakiem odbiorcę prezentu świątecznego lub ślubnego. Trunek pięknie zaprezentuje się na stole podczas mniejszej lub większej imprezy, a także posłuży jako wyjątkowa butelka do degustacji.

Personalizowana etykieta na butelce grain whisky

Podarujalkohol.pl oferuje stworzenie własnej etykiety, którą umieścimy na wybranej przez ciebie butelce. Grain whisky z życzeniami urodzinowymi, zaproszeniem na ślub, podziękowaniami za wspólną pracę czy ważnym ogłoszeniem to idealny prezent na każdą okazję. Butelka z personalizowaną etykietą zachwyci każdego odbiorcę!

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?