Whisky Grants na prezent

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Grants na prezent

Whisky Grant’s na prezent  – Podarualkohol.pl

Przy panujących trendach wiele osób stara się doceniać małe biznesy lub rodzinne firmy. Z takiej właśnie rodzinnej firmy pochodzi whisky Grant’s na prezent! Mimo iż nie można zaliczyć jej do małych działalności, jako jedna z niewielu utrzymuje się w czołówce światowej sprzedaży będąc niezależną marką niepodlegającą wielkim korporacjom. Więzi rodzinne i zasady przekazywane z pokolenia na pokolenie to część życia każdego z nas dlatego jeśli szukasz idealnego prezentu dla bliskiej ci osoby – podaruj jej whisky Grants jako symbol waszego pokrewieństwa lub powiązania.

Krótka historia whisky Grant’s na prezent

Dostępny na naszej stronie, prezentowy Grant’s swoją premierę miał w 1898 roku. Stworzył go, znany na całym świecie, William Grant. Mężczyzna do 46 roku życia skrupulatnie zbierał oszczędności, aby otworzyć własną destylarnię – Glenfiddich. Dzięki wsparciu swoich dzieci (siedmiu synów i dwóch córek) biznes rodzinny przetrwał do dziś. Jest to jedna z niewielu marek, które nie zostały przejęte przez wielkie korporacje. Whisky Grant’s na prezent jest świetnym wyborem, zważając na to, że alkohol ten zajmuje trzecie miejsce w kategorii najlepiej sprzedających się blendów świata. Można śmiało stwierdzić, że whisky Grant’s na prezent zachwyci osobę, której podarujesz ten trunek.

Whisky Grant’s na prezent – Triple Wood

Triple Wood to podstawowa wersja whisky reprezentująca markę. Z pewnością jest ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych butelek alkoholu na całym świecie.

Alkohol sprzedawany w wyróżniającej się, trójkątnej butelce skrywa w sobie wyjątkową cechę – różne finisze, a dokładnie dwa: “ale cask” (beczka po piwie) i “sherry cask” (beczka po sherry). Triple Wood to połączenie precyzyjnie wybranych whisky zbożowych i słodowych pochodzących z różnych miejsc w Szkocji, które leżakują w 3 rodzajach drewna: beczka Virgin Oak zapewnia ostrość i moc, American Oak nadaje delikatną, waniliową gładkość, a beczka po bourbonie daje słodkie nuty brązowego cukru.

Jasno bursztynowy napój przybiera dość oleistą formę, jednak w smaku jest lekki, 3 letni alkohol nie wybija się mocno. Oferowana przez nas whisky Grant’s na prezent w zapachu przypomina zboża połączone z aromatem owoców, a także toffi i karmelu. Finisz jest długi i słodki.

Whisky Grant’s na prezent – Triple Wood Smoky

Smoky, tak samo jak poprzednik dojrzewa w 3  rodzajach drewna: beczka Virgin Oak zapewnia ostrość i moc, American Oak nadaje delikatną, waniliową gładkość, a beczka po bourbonie daje słodkie nuty brązowego cukru. Dodatkowo ta whisky została wzmocniona dymno-torfowym destylatem, który dodaje jej mocniejszego charakteru.

Autorem tej znakomitej mieszanki jest mistrz gorzelniczy William Grant & Sons – Brian Kinsman, który czuwa nad produkcją wytworów pochodzących z destylarni firmy.

Whisky Grant’s na prezent w tej odsłonie zaskakuje zróżnicowaniem smakowym. Z początku wyraźnie czuć w niej nuty dymne, które wypierane zostają lekką, owocową słodyczą i odrobiną cytrusów. Aromat także w pierwszej chwili uchyla zapachy wyraźnego dymu, jednak szybko zastępują go słodkie owoce i prażone migdały. Finisz raczej nikogo nie zdziwi – lekko dymny.

Whisky Grant’s na prezent – 8 Years Old Sherry Cask Finish

Sherry Cask Finish to 8 letni trunek, który zadebiutował na rynku w 2018 roku. Jego twórcą był mistrz gorzelniczy William Grant & Sons – Brian Kinsman, specjalista, który czuwa nad produkcją whisky w gorzelni Grant’sa.

Ta edycja whisky zestawiana jest z destylatów leżakujących w standardowych dębowych beczkach przez okres 8 lat. Po tym czasie alkohol zostaje rozlany do beczek po sherry Oloroso ( również wyselekcjonowanych przez Briana Kinsmana) gdzie spędza jeszcze kilka miesięcy nabierając odpowiednich walorów smakowych.

8 YO skrywa w butelce przyjemną słodycz wanilii i dębu równoważoną nutami słodowymi. Próbując tej whisky warto dodać do niej kilka kropli wody, które uwolnią słodycz suszu owocowego i korzennych przypraw. Aromat wydobywający się ze szkła bazuje na zielonych jabłkach, wanilii, dąbie i sherry. Finisz jest słodki, doprawiony korzennymi przyprawami i dębem.

Whisky Grant’s na prezent – Ale Cask Finish

Ale Cask Finish swój debiut przypisuje 2015 roku będąc zastępstwem dla Ale Cask Reserve. Firma od lat eksperymentuje z wykończeniami swoich alkoholi i jako jedna z pierwszych postanowiła rozlać whisky do beczek po piwie. Taki jest właśnie ten Grant’s.

Początkowo destylaty starzeją przez okres 3 lat w dębowych beczkach, a następnie finiszują w beczkach po piwie typu “ale” z nieznanej browarni. Whisky spędza 4 miesiące w piwnych beczkach.

Jak smakuje whisky Grants na prezent w tej wersji? Trunek jest intensywnie waniliowy, słodki z delikatną goryczką. Wyczuć w nim można nuty słodu, karmelu, jabłek i chmielu. Aromat skupia się wokół słodu, zboża, miodu, karmelu i oczywiście piwa. Finisz nie należy do najdłuższych, jest dość pieprzny z dodatkiem chmielu.

Whisky Grant’s z własną etykietą – jak go pić?

Grant’s, jak większość whisky, świetnie smakuje z lodem. Równie dobrym rozwiązaniem jest połączenie go z Coca Colą, Spritem lub Schweppes’em. Alkohol ten występuje również w bardziej rozbudowanych drinkach. Jego smak pozwala na wiele połączeń. Jednym z nich jest jabłkowy koktajl, który króluje na wielu imprezach. Aby go wykonać potrzebujesz: 40 ml whisky Grant’s, 40 ml soku jabłkowego, 40 ml Sprite’a, plasterek jabłka. Udanej degustacji!

Zamów już teraz whiskey Grants i podaruj bliskim wymarzone alkohole na prezent! Wybierz Grant’s Triple Wood i spersonalizuj naklejkę – stwórz idealny prezent na każdą okazję!

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?