Whisky Buffalo Trace

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Buffalo Trace

Whisky Buffalo Trace – Sklep Podarujalkohol.pl

Jeśli szukasz idealnego prezentu na każdą okazję – nic nie będzie lepsze od dobrego alkoholu. Na stronie Podarujalkohol.pl znajdziesz pełen wybór różnorodnych alkoholi od sprawdzonych i cenionych gorzelni z całego świata.

Twój wybór padł na whisky? Sprawdź dostępną whisky Buffalo Trace na prezent. Trunek ten pochodzi z najdłużej działającej destylarni, która szczyci się wieloma nagrodami i zachwyca konsumentów swoimi wyjątkowymi wyrobami. Butelka whisky z pewnością przypadnie do gustu twojego odbiorcy i wywoła same pozytywne emocje.

Historia whisky Buffalo Trace na prezent

Destylarnia, w której powstaje whisky Buffalo Trace na prezent ma za sobą ogromną, ponad 200 letnią historię. Buffalo Trace Distillery jest najstarszą nieprzerwanie działającą destylarnią na świecie. Powodzie, pożary, prohibicja i inne przeciwności losu nie przeszkodziły gorzelni z Kentucky w wyrabianiu alkoholu.

Skąd destylarnia znalazła się w tym miejscu? Starożytne ślady położone na dzikich terenach zachodniej Ameryki przyciągały wielu odkrywców. Jedne z nich doprowadziły założyciela gorzelni tuż obok rzeki Kentucky, gdzie zbudował on swoją destylarnię i rozpoczął produkcję whisky Buffalo Trace na prezent.

Buffalo Trace Kentucky Straight Bourbon Whiskey stworzona została aby oddać hołd wszystkim wędrowcom i odkrywcom przemierzającym Amerykę śladami żubrów i bizonów. Dlatego też na etykiecie trunku widnieje postać żubra.

Oprócz Buffalo Trace Kentucky Straight Bourbon Whiskey destylarnia zajmuje się produkcją innych bourbonów i whisky, jednak ze względu na braki tych trunków w USA, większość z nich nie jest dostępna w krajach europejskich.

Charakterystyka destylarni odpowiedzialnej za whisky Buffalo Trace

Buffalo Trace Distillery znajduje się we Frankfurcie w stanie Kentucky. Jest to ogromna fabryka składająca się z ponad 100 budynków, które w większości wybudowane zostały jeszcze w XIX wieku. Jest to najstarsza destylarnia działająca bez przerwy na całym świecie.

W środku budynków dostrzec można całą historię wyrabiania alkoholi w XIX wieku – ściany z czerwonej cegły, wielkie mury, rdza i wiele fotografii wywieszonych w halach fabrycznych.

Destylarnia zajmuje się produkcją wielu marek alkoholi takich jak Ancient Age, Blanton’s, Elmer T. Lee i oczywiście whisky Buffalo Trace na prezent. Oprócz alkoholi placówka słynie także z wielu alembików, które są eksperymentami, gdyż planem destylarni jest ciągły rozwój i odkrywanie nowych smaków. Odwiedzając Buffalo Trace, dla gości, przygotowany jest specjalny eksperymentalny alembik, z którego można napić się alkoholu.

Oprócz whisky gorzelnia produkuje także wódkę z kukurydzy i pszenicy, która wyróżnia się złożonym sposobem destylacji. Na początku każde zboże zostaje oddzielnie destylowane 7 razy, a następnie po połączeniu całość poddawana jest temu procesowi jeszcze 3 krotnie.

Whisky Buffalo Trace – jak smakuje?

Whisky Buffalo Trace na prezent w wersji Kentucky Straight Bourbon zadebiutowała na przełomie XXI wieku. Trunek ten destylowany jest z formuł zaciernych, w których występuje 10% żyta. Na butelce nie znajdziemy informacji na temat wieku, natomiast wiadomym jest, że whisky Buffalo Trace na prezent przechodzi przez maturację trwającą od 6 do 8 lat.

Buffalo Trace od 2000 roku zdobywa wiele nagród, które doceniają jego smak i wyjątkowość. Aktualnie trunek ma na koncie ponad 100 medali i wyróżnień. Whisky podbiła serca krytyków i amatorów z całego świata.

Jak smakuje whisky Buffalo Trace na prezent? Pełno w niej kremowych nut budyniu waniliowego i karmelu połączonych z jabłkiem, grejpfrutem, cynamonem i orzeszkami ziemnymi. Aromat whisky skupia się na łagodności wypełnionej karmelem, wanilią, czereśnią, jabłkiem, marcepanem i odrobiną dębu. Finisz jest długi, oparty na kremowych nutach i rodzynkach.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?