Whisky Buffalo Trace

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Buffalo Trace

Nie możesz znaleźć odpowiedniego produktu dla Twojej okazji? Pamiętaj każdy produkt może zawierać dowolny tekst na butelce

Whisky Buffalo Trace – Sklep Podarujalkohol.pl

Jeśli szukasz idealnego prezentu na każdą okazję – nic nie będzie lepsze od dobrego alkoholu. Na stronie Podarujalkohol.pl znajdziesz pełen wybór różnorodnych alkoholi od sprawdzonych i cenionych gorzelni z całego świata.

Twój wybór padł na whisky? Sprawdź dostępną whisky Buffalo Trace na prezent. Trunek ten pochodzi z najdłużej działającej destylarni, która szczyci się wieloma nagrodami i zachwyca konsumentów swoimi wyjątkowymi wyrobami. Butelka whisky z pewnością przypadnie do gustu twojego odbiorcy i wywoła same pozytywne emocje.

Historia whisky Buffalo Trace na prezent

Destylarnia, w której powstaje whisky Buffalo Trace na prezent ma za sobą ogromną, ponad 200 letnią historię. Buffalo Trace Distillery jest najstarszą nieprzerwanie działającą destylarnią na świecie. Powodzie, pożary, prohibicja i inne przeciwności losu nie przeszkodziły gorzelni z Kentucky w wyrabianiu alkoholu.

Skąd destylarnia znalazła się w tym miejscu? Starożytne ślady położone na dzikich terenach zachodniej Ameryki przyciągały wielu odkrywców. Jedne z nich doprowadziły założyciela gorzelni tuż obok rzeki Kentucky, gdzie zbudował on swoją destylarnię i rozpoczął produkcję whisky Buffalo Trace na prezent.

Buffalo Trace Kentucky Straight Bourbon Whiskey stworzona została aby oddać hołd wszystkim wędrowcom i odkrywcom przemierzającym Amerykę śladami żubrów i bizonów. Dlatego też na etykiecie trunku widnieje postać żubra.

Oprócz Buffalo Trace Kentucky Straight Bourbon Whiskey destylarnia zajmuje się produkcją innych bourbonów i whisky, jednak ze względu na braki tych trunków w USA, większość z nich nie jest dostępna w krajach europejskich.

Charakterystyka destylarni odpowiedzialnej za whisky Buffalo Trace

Buffalo Trace Distillery znajduje się we Frankfurcie w stanie Kentucky. Jest to ogromna fabryka składająca się z ponad 100 budynków, które w większości wybudowane zostały jeszcze w XIX wieku. Jest to najstarsza destylarnia działająca bez przerwy na całym świecie.

W środku budynków dostrzec można całą historię wyrabiania alkoholi w XIX wieku – ściany z czerwonej cegły, wielkie mury, rdza i wiele fotografii wywieszonych w halach fabrycznych.

Destylarnia zajmuje się produkcją wielu marek alkoholi takich jak Ancient Age, Blanton’s, Elmer T. Lee i oczywiście whisky Buffalo Trace na prezent. Oprócz alkoholi placówka słynie także z wielu alembików, które są eksperymentami, gdyż planem destylarni jest ciągły rozwój i odkrywanie nowych smaków. Odwiedzając Buffalo Trace, dla gości, przygotowany jest specjalny eksperymentalny alembik, z którego można napić się alkoholu.

Oprócz whisky gorzelnia produkuje także wódkę z kukurydzy i pszenicy, która wyróżnia się złożonym sposobem destylacji. Na początku każde zboże zostaje oddzielnie destylowane 7 razy, a następnie po połączeniu całość poddawana jest temu procesowi jeszcze 3 krotnie.

Whisky Buffalo Trace – jak smakuje?

Whisky Buffalo Trace na prezent w wersji Kentucky Straight Bourbon zadebiutowała na przełomie XXI wieku. Trunek ten destylowany jest z formuł zaciernych, w których występuje 10% żyta. Na butelce nie znajdziemy informacji na temat wieku, natomiast wiadomym jest, że whisky Buffalo Trace na prezent przechodzi przez maturację trwającą od 6 do 8 lat.

Buffalo Trace od 2000 roku zdobywa wiele nagród, które doceniają jego smak i wyjątkowość. Aktualnie trunek ma na koncie ponad 100 medali i wyróżnień. Whisky podbiła serca krytyków i amatorów z całego świata.

Jak smakuje whisky Buffalo Trace na prezent? Pełno w niej kremowych nut budyniu waniliowego i karmelu połączonych z jabłkiem, grejpfrutem, cynamonem i orzeszkami ziemnymi. Aromat whisky skupia się na łagodności wypełnionej karmelem, wanilią, czereśnią, jabłkiem, marcepanem i odrobiną dębu. Finisz jest długi, oparty na kremowych nutach i rodzynkach.

Filtruj wg ceny

Menu