Whisky J.A. Baczewski

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky J.A. Baczewski

Whisky J.A. Baczewski – Sklep Podarujalkohol.pl

Z pewnością nie możemy porównać naszego kraju do regionu Speyside lub Kentucky, ale warto pamiętać, że my też mamy swoje perełki w świecie alkoholi.

Taką właśnie perłą jest polska marka J.A. Baczewski. Wódki pochodzące od tej firmy podbijają światowe rankingi sprzedaży, a także są doceniane przez największych krytyków i znawców. Oprócz wódki, kilka lat temu Baczewski zaprezentował konsumentom whisky.

Whisky J.A. Baczewski na prezent dostępna na Podarujalkohol.pl to przedwojenna receptura wyjątkowego i niepowtarzalnego trunku. Jeśli szukasz idealnego podarunku – Baczewski świetnie spisze się w tej roli.

Historia whisky J.A. Baczewski

Jak wiadomo – J.A. Baczewski od zawsze słynie z produkcji wódki, dlatego też w jej historii zdecydowanie więcej dowiemy się o wódce niż whisky.

Pierwsza destylarnia wódki Baczewski powstała już w 1782 roku w wiosce Zniesienie na przedmieściach Lwowa. Jej założycielem była rodzina Baczewski. Destylarnia od początku zyskiwała popularność i uznanie ludzi. W 1834 roku wyposażona została w specjalne kolumny destylacyjne Coffeya (4 lata po ich opatentowaniu), dzięki czemu produkcja alkoholu działała jeszcze sprawniej.

W 1885 roku na czele firmy stanął Józef Adam Baczewski – prawnuk założyciela. Mężczyzna był niezwykle pracowity i przedsiębiorczy, doceniając przy tym formułę w jakiej ukaże światu swoje alkohole. To on zapoczątkował sprzedaż wódki, whisky i innych trunków w wyróżniających się, szklanych butelkach o różnych kształtach i rozmiarach.

Po I wojnie światowej gorzelnia Baczewski zyskała ogromną popularność, co przyczyniło się do zatrudnienia 350 pracowników, którzy codziennie czuwali nad produkcją zapełniając siedem wagonów kolejowych wódką, whisky, ginem i innymi napojami wysokoprocentowymi.

II wojna światowa przyniosła ogromne szkody – już w pierwszych dniach wojny zbombardowano cały Lwów, w tym destylarnię. Być może dzisiaj Baczewski mógłby szczycić się pozostałościami, które przetrwały naloty samolotów, jednak podczas wojny gorzelnia została w 100% rozgrabiona przez sowieckich okupantów.

Dopiero po wojnie, w 1956 roku spadkobiercy rodziny odzyskali pełne prawa do znaku towarowego i postanowili wznowić działalność marki w Wiedniu. Przez 70 lat polska firma znajdowała się poza granicami naszego państwa. Na szczęście w 2011 J.A. Baczewski powrócił na nasze tereny.

Whisky J.A. Baczewski na prezent – wyjątkowa receptura

Kojarzony z wódką, J.A. Baczewski przed wojną produkował także whisky. Jej pierwotną nazwą była “Special Polish Whisky”. Trunek ten był bardzo popularny i wyjątkowy, jednak straszne wydarzenia XX wieku rzuciły zapomnienie na whisky Baczewski.

Na szczęście wojna nie zniszczyła receptury i tym samym dziś cieszymy się whisky J.A. Baczewski na prezent według przedwojennej receptury.

Warto też wspomnieć, że pierwsze wydanie przedwojennej receptury stanowiło jedynie 6000 sztuk. Jednak ogromne zainteresowanie i świetne recenzje przekonały właścicieli do wprowadzenia whisky J.A. Baczewski na prezent na stałe do swojej oferty.

Whisky J.A. Baczewski na prezent – jak smakuje?

Baczewski to whisky blended powstająca na podstawie tajemnej receptury z czasów przedwojennych.

Jedyna wiedza jaką posiadamy na temat alkoholu to fakt, że przy jego produkcji używa się słodu jęczmiennego oraz destylatów innych zbóż. Producent nie informuje o czasie leżakowania trunku ani o dokładnej zawartości butelki. Same szkło skrywa w sobie 43% alkoholu.

Whisky J.A. Baczewski na prezent w smaku jest bardzo wyrazista, pełna wytrawnych nut połączonych z pikanterią wygładzoną dębem. Aromat skupia się nad karmelem i wanilią uzupełnioną ziołami, trawą i jałowcem. Finisz nie należy do najdłuższych, cechuje się mocnymi nutami wytrawnymi.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?