Whisky Jameson na prezent

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Jameson na prezent

Whisky Jameson na prezent – Podarujalkohol.pl

Na stronie Podaruj Alkohol znajdziesz ogromny wybór różnorodnych alkoholi. Dobry i sprawdzony trunek to świetny podarunek na każdą okazję, dlatego nie zastanawiaj się i sprawdź naszą ofertę! Jeśli przemierzasz internet w poszukiwaniu whisky, świetną propozycją będzie whisky Jameson na prezent. Ceniona i światowa marka zachwyca butelkami pełnymi wyjątkowych smaków, które podbiły serca wielu krytyków i amatorów z każdej części globu.

Jak powstała whisky Jameson na prezent?

Marka Jameson to jedna z najbardziej znanych marek whisky na świecie. Została założona w 1780 roku przez Johna Jamesona w Dublinie w Irlandii. Jameson był pierwszą marką whisky, która zaczęła produkować swój destylat z trzech rodzajów jęczmienia: słodowego, żytniego i pszenicznego, co nadało jej charakterystyczny, kremowy smak. Firma szybko zyskała popularność i stała się jednym z największych producentów whisky w Irlandii. W 1805 roku Jameson otrzymał royal warrant od króla Jerzego III, co uczyniło go oficjalnym dostawcą whisky dla dworu królewskiego.

Po śmierci założyciela firmę przejęli jego synowie. Przez lata marka prowadzona była przez jedną rodzinę, zdobywając doświadczenie i przyjmując pracowników, którzy także byli potomkami swoich poprzedników. Ostatnim członkiem rodziny założyciela, który czuwał nad produkcją whisky Jameson na prezent był Aleck Crichton, który przejął stanowisko prezesa w 1961 roku.

Dziś nad powstaniem trunków czuwa francuski koncern Pernod Ricard, który dba o rodzinną historię firmy John Jameson & Son.

Whisky Jameson na prezent – Irish Whiskey

Podstawowa wersja whisky Jameson to z pewnością jeden z najpopularniejszych trunków blended pochodzących z Irlandii. Jego produkcja odbywa się od ponad 200 lat w destylarni w hrabstwie Cork.

Jameson przygotowywany jest z najwyższej jakości jęczmienia oraz krystalicznej wody, a jego destylaty przechodzą przez potrójną destylację i starzeją się w dębowych beczkach po amerykańskim bourbonie.

Ciemno-bursztynowy kolor skrywa w sobie głęboki smak karmelu, płatków zbożowych, wanilii, banana, jabłka i odrobiny dębu. Aromat opiera się mocno na prażonym dębie połączonym z owocowymi akcentami, takimi jak gruszki, jabłka, śliwki i jagody. Finisz jest średnio długi, uzupełniony nutami miodu, wanilii, korzennych przypraw i dębu

Whisky Jameson na prezent – Crested Irish Whiskey

Jameson Crested na rynku ukazał się w 2016 roku. Jest to pełniejsze i bogatsze uzupełnienie podstawowego trunku marki. Blend tworzony jest z destylatów grain oraz pot still, które starzeją przez okres około 8 lat w dębowych beczkach po bourbonie i sherry.

Smak whisky Jameson na prezent w tej odsłonie to zrównoważenie i subtelność pełna sherry, skórki pomarańczy, karmelu, miodu i mlecznej czekolady. W butelce nie brakuje także lekkiej pikanterii wywołanej dodatkiem pieprzu i imbiru. Aromat whisky skupia się na miodzie, toffi, pomarańczach i imbirze, a także goździkach połączonych z sherry. Finisz jest rozgrzewający z nutą karmelu, czekolady i sherry. Określić go można jako średnio długi.

Whisky Jameson na prezent – Select Reserve Black Barrel

Blach Barrel to edycja limitowana whiskey, której destylaty dojrzewają w wypalonych płomieniami dębowych beczkach po bourbonie oraz w beczkach po sherry oloroso. Dzięki temu trunek nabiera aromatycznych nut zwęglonego drewna zrównoważonych egzotycznymi owocami.

Jego powstanie zawdzięcza się zmieszaniu w odpowiednich proporcjach dwóch rodzajów whisky. Większą rolę pełni tu irlandzka whiskey typu pot still, a jej dopełnieniem staje się rzadko spotykana, irlandzka whiskey zbożowa.

Smak Select Reserve jest pełny i dość ciężki. Całość bazuje na połączeniu owocowej słodyczy ze zbóż z palonym drewnem i przyprawami pochodzącymi zarówno od wypalanych beczek, jak i od samego destylatu pot still. Aromat przykuwa uwagę egzotycznymi owocami, zbożami oraz kokosem. Finisz jest bardzo długi, owocowy z dodatkiem drewnianych akcentów.

Whisky Jameson na prezent – Stout Edition

Jameson Stout Edition to pierwszy mariaż whiskey tej marki połączony z piwem. Trunek swoją premierę miał w 2016 roku, a jego debiut został bardzo mile przyjęty wśród konsumentów z całego świata.

Powstanie Stout Edition zawdzięcza się kolaboracji Midleton Distillery i Franciscan Well Brewery w Cork. W pierwszej kolejności puste beczki po whiskey trafiają do browaru, gdzie zostają napełnione stoutem. Po upływie odpowiedniego czasu i wniknięciu wszystkich smaków i aromatów piwo zostaje rozlane w browarni, a beczki z powrotem trafiają do destylarni, gdzie wykorzystuje się je do finiszowej maturacji. Proces ten pozwala na połączenie ze sobą smaków whiskey i piwa.

Aromat Stout Edition skupia się na ziarnach kawy i słodzie dopełnionym chmielem, pomarańczą, morelą i miodem. Smak trunku przypomina mleczną czekoladę, toffi, orzechy, karmel, pomarańcze, jabłka oraz cynamon i nuty dębu. Finisz jest średnio długi.

Whisky Jameson na prezent – Caskmates IPA Edition

Po udanym debiucie Stout Edition, marka przedstawiła konsumentom kolejną edycję whiskey z piwem. Tym razem irlandzka whiskey swoje finiszowe starzenie odbywa w dębowych beczkach Indian Pale Ale z browaru Franciskan Ale. Dzięki temu cytrusowe nuty whisky Jameson równoważą się ze znakomitym smakiem chmielu.

Aromat jaki znajdziemy w butelce to grejpfruty, jabłka, sosna, zboże, zioła, chmiel i toffi. Smak trunku opiera się w głównej mierze na toffi, miodzie, cytrynie, jabłkach, kakao i oczywiście na chmielu. Finisz jest niezbyt długi, zbożowy z dodatkiem wanilii, pieprzu i chmielu.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?