Whisky Famous Grouse

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Famous Grouse

Whisky Famous Grouse na prezent – Sklep Podarujalkohol.pl

Szukasz idealnego podarunku dla siebie lub bliskich? Dobry alkohol od sprawdzonych marek świetnie spisze się w tej roli. Butelka whisky, rozgrzewający gin czy słodkie wino dopasowują się do wielu okazji i wydarzeń.

Znakomitą opcją dla fanów napojów wysokoprocentowych będzie whisky Famous Grouse na prezent. Trunek ten ma za sobą ponad 200 letnią historię, a jego smak podbija serca zarówno koneserów, jak i amatorów.

Początki historii whisky Famous Grouse na prezent

Historia marki The Famous Grouse rozpoczęła się w 1800 roku, gdy John Brown postanowił otworzyć swój sklep spożywczy. Sklep po 7 latach od otwarcia zlokalizowany był na Atholl Street, gdzie prężnie się rozwijał. W czasie gdy John prowadził swój mały biznes, jego córka – Margaret wyszła za mąż. Jej wybrankiem był Matthew Gloag, który wraz z nią w 1824 roku przejął rodzinną firmę.

W 1831 roku kobieta uzyskała licencję na sprzedaż alkoholu i tabaki, a 4 lata później całkowicie przekazała biznes w ręce męża. Tym samym w mieście pojawiła się nowa nazwa sklepu – “Matthew Gloag”.

Mężczyzna w dobry i rozsądny sposób prowadził swój biznes. Dzięki dużej znajomości na temat win, nabytej podczas 30 letniej pracy jako zarządca piwnicy urzędnika, do sklepu przybywało coraz więcej klientów. Najważniejszym sukcesem tamtych czasów dla marki stała się pierwsza wizyta królowej Wiktorii w Szkocji. Matthew odpowiedzialny był za dostarczenie jedzenia oraz wina na owo wydarzenie. Produkty zostały docenione przez królową, tym samym wzrosło na nie zainteresowanie. Wydarzenie z 1842 roku pchnęło mężczyznę do większych inwestycji i do rozwoju swojej działalności, zwłaszcza tej związanej z winem.

Wielkie zmiany w rodzinnym biznesie – whisky Famous Grouse

W 1860 roku Matthew Gloag zmarł, a nowym właścicielem został jego syn – William, który także skupił się na promowaniu rodzinnych lekkich trunków. Niestety rok 1875 przyniósł do Szkocji ogromną plagę filoksery, która zniszczyła wszelkie krzewy winorośli w kraju. Fakt ten przekonał firmę do wytwarzania własnej whisky blended.

W 1896 roku właścicielem firmy został Matthew – bratanek Williama, który spod swoich skrzydeł wydał pierwszą butelkę whisky Famous Grouse na prezent, która przyjęła nową nazwę – The Grouse. Z roku na rok firma coraz prężniej działała, zajmując większą ilość pomieszczeń w budynku przy Atholl Street.

W 1905 roku zmieniona została nazwa firmy oraz nazwa whisky. Od tego czasu marka reprezentowana była jako Matthew Gloag & Son, a trunki jako The Famous Grouse. Wtedy też powstały nowe etykiety umieszczane na butelkach, ze znanym wszystkim dziś ptakiem. W tym czasie oprócz zmian nazw, zmieniono także położenie. Ze względu na ciągły rozwój i rozpoznawalność firma przeniosła się na większy metraż przy Konnoull Street.

W 1970 roku rodzinna marka zajmująca się produkcją whisky Famous Grouse na prezent trafiła do firmy Highland Distillers, która należy teraz do koncernu Edrington Group. Właściciele mają pod sobą kilka znanych marek, jednak to właśnie The Famous Grouse przynosi im największą sławę. Trunki od tej marki zajmują 6 miejsce wśród najlepiej sprzedających się szkockich whisky na świecie i są dostępne w aż 94 krajach.

Whisky Famous Grouse na prezent – Blended Scotch Whisky

Whisky Famous Grouse na prezent w wersji Blended Scotch Whisky to flagowy produkt marki. Mieszana whisky rozlana do smukłej butelki z widniejącym na etykiecie ptakiem dostępna jest w wielu sklepach na całym świecie. Główne założenie trunku to bardzo dobra jakość w przystępnej cenie.

Famous Grouse w smaku bliska jest nutom słodowym, pełnym jabłek, śliwki, wanilii, miodu, pieprzu i dodatku dębu. Aromat skupia się na zbożach dopełnionych mleczną krówką, landrynką, brązowym cukrem, herbatnikiem, jabłkiem i bukietem suchych kwiatów. Finisz jest średnio długi, słodowy z dodatkiem korzennych przypraw.

Whisky Famous Grouse na prezent – Bourbon Cask

Whisky Famous Grouse na prezent w wersji Bourbon Cask otworzyła nową serię produktów sprzedawanych przez markę. W 2018 roku firma zapowiedziała nowe edycje swoich trunków w formie “Cask Series”. Alkohole mają pokazać konsumentom wpływ drewna na smak i aromat whisky.

Bourbon Cask to zestawienie destylatów pochodzących z amerykańskich dębowych beczek oraz z beczek po bourbonie pierwszego napełnienia.

Smak whisky Famous Grouse na prezent opiera się na wyraźnych nutach wanilii, karmelu, wiórek kokosowych, kandyzowanej skórki pomarańczowej i odrobinie dębu. Aromat przepełniony jest karmelową słodkością połączoną z wanilią, miodem, prażonymi ziarnami, jabłkiem i gruszką. Finisz określić można jako średnio długi, pełen prażonej kukurydzy, wanilii i cynamonu.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?