Whisky Greign

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Greign

Whisky Greign – Sklep Podarujalkohol.pl

Co roku w naszych życiach odbywa się wiele wydarzeń, które skłaniają nas do zakupu prezentu dla bliskich. Jesteś dużym szczęściarzem jeśli twój odbiorca lubi alkohol, a jeszcze większym gdy gustuje on w whisky! Na Podaruj Alkohol znajdziesz wiele znakomitych trunków, które zachwycają swoim smakiem i wyglądem.

Dla fanów whisky polecamy whisky Greign na prezent. Jest to single grain – mniej znana i spotykana whisky, która mimo małej popularności skrada serca konsumentów. Wyjątkowy smak stworzony z pojedynczego ziarna to coś, czym zaskoczysz solenizanta. Nie zastanawiaj się, wejdź na Podarujalkohol.pl i wybierz swoją butelkę.

Historia whisky Greign na prezent

Whisky Greign na prezent produkowana jest w destylarni Macduff. Szkocka gorzelnia przede wszystkim znana jest z produkcji single malt whisky lub whisky do mieszanek, jednak w małym procencie zajmuje się także wytwarzaniem whisky single grain.

Destylarnia zajmująca się produkcją whisky Greign na prezent należy do jednych z nowszych miejsc na mapie regionu Speyside. Macduff została założona w 1958 roku przez czwórkę mężczyzn. Gorzelnia znajduje się nad brzegiem rzeki Deveron w mieście Banff. Pierwsze napełnienie beczek odbyło się w 1960 roku i od tamtego momentu destylarnia prężnie działa zachwycając konsumentów swoimi trunkami.

Jak to z gorzelniami bywa – Macduff kilkukrotnie zmieniała właścicieli. Dziś należy do firmy Dewar & Sons będąc głównym filarem mieszanek tej marki. Whisky single malt oraz single grain stanowią jedynie kilka procent trunków, które są butelkowane i sprzedawane pod skrzydłami destylarni Macduff.

Whisky Greign na prezent – prawdziwy single grain

Czym jest whisky single grain? Jest to trunek, który pochodzi z jednej destylarni, a do jego produkcji używa się pojedynczego ziarna. Ziarna mogą pochodzić od różnych zbóż. Trunki tego typu stanowią bardzo mały procent whisky, jednak znajdziemy je w wielu topowych destylarniach z całego świata.

Aby stworzyć whisky single grain można używać każdego rodzaju ziarna, które będzie w stanie przekształcić się w cukier fermentujący. Najczęściej używanymi ziarnami jest pszenica, kukurydza i żyto. Warto też zaznaczyć, że oprócz ziaren w produkcji występuje też jęczmień słodowy, który pomaga przy wytwarzaniu cukru.

Trunki typu single grain muszą leżakować minimum 3 lata. Do ich starzenia używa się dębowych beczek, zwłaszcza tych po bourbonie.

Whisky Greign na prezent – jak smakuje?

Za powstanie whisky Greign na prezent odpowiedzialna jest mistrzyni kupażu Stephanie MacLeod. Kobieta zajmuje się alkoholami marki Bacardi. Whisky Greign na prezent to single grain który przez okres 20 lat starzeje w amerykańskich dębowych beczkach z niewielkim dodatkiem beczek po sherry. Trunek ten po raz pierwszy został butelkowany w 2018 roku z mocą 40%. Na etykiecie widnieje stwierdzenie “Exceptionally Smooth & Well Aged”, które świadczy do długim starzeniu i wyjątkowej łagodności trunku.

Smak whisky Greign na prezent w wersji 20YO skupia się nad wanilią, brązowym cukrem i landrynką owocową. Wszystko to połączone zostało z jabłkami, winogronami, bananem i prażonymi orzechami. Aromat wyróżnia się lekkością i łagodnością pełną wanilii, gumy balonowej, karmelu, jabłka, gruszki i słodkich płatków zbożowych. Finisz jest dość długi. Cechuje go słodkość wanilii połączona z pikanterią białego pieprzu.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?