Wódka Żubrówka na prezent

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Wódki na prezent
  4. Wódka Żubrówka na prezent

Wódka Żubrówka na prezent – Podarujalkohol.pl

Wódka Żubrówka na prezent to wyjątkowy trunek, który pochodzi z naszego rodzimego kraju! W jej produkcji użyto trawy żubrowej prosto z Puszczy Białowieskiej. Połączenie materacu trawy żubrowej, krystalicznie czystej wody i źdźbła trawy tworzy idealne połączenie smakowe.

Jeśli szukasz znakomitego podarunku dla bliskiej osoby lub alkoholu na wesele i inne wydarzenia – wódka Żubrówka na prezent sprawdzi się idealnie.

Tradycyjna wódka Żubrówka na prezent

Wydawać by się mogło, że ten kultowy trunek posiada odwieczną recepturę, jednak jej korzenie sięgają 1928 roku. Opracowanie receptury miało miejsce 100 lat temu, ale technolodzy opierali się na zdecydowanie dłuższej tradycji. 

Wiele źródeł historycznych podaje, że źdźbło trawy żubrowej dodawane było do alkoholu już w XIV wieku. Składnik był chętnie wykorzystywany przez polską szlachtę, która urozmaicała nim walory smakowe swoich trunków. 

Znaczenie trawy żubrowej – wódka Żubrówka na prezent

Lata temu ludzie wierzyli w niezwykłą siłę trawy rosnącej na terenie Puszczy Białowieskiej. Traktowano ją jak afrodyzjak, który nadawał ludziom siły żubra.

“Żubrówka” to ludowe określenie opisujące dwa gatunki trawy: turówka wonna i turówka leśna. Te drobne rośliny stanowią idealną dietę dla żubrów i stanowiły składnik pożądany przez naszych przodków. 

Trawa żubrowa jest także kojarzona z zapachem sierści żubra. Silny aromat sierści przypomina aromat trawy żubrowej zamkniętej w szklanej butelce.

Wódka Żubrówka na prezent – ciężka praca

Najważniejszym elementem każdej butelki Żubrówki jest źdźbło trawy. Jego zdobycie nie jest jednak takie proste.

Trawa wykorzystywana do produkcji alkoholu znajduje się w głębi puszczy. Zbieracze muszą pokonywać wiele kilometrów pieszo, aby dostać się do niedostępnych, wręcz tajnych, miejsc, gdzie znajduje się roślina. Dodatkowo tylko najbardziej doświadczone osoby potrafią rozpoznać trawę spośród innych gatunków.

Zbiory są bardzo ważne i czasochłonne. Zbieracze używają specjalnych narzędzi, tak aby nie uszkodzić korzeni trawy żubrowej. Dzięki temu będą mogli wrócić w to samo miejsce podczas następnych zbiorów.

Wódka Żubrówka na prezent charakteryzuje się trawą zawartą w butelce, ale też jest z niej tworzona. Po zbiorach specjaliści dzielą trawę na tę ozdobną i tę odpowiednią do stworzenia maceratu. Cały proces jest jeszcze trudniejszy od zbiorów i wymaga ogromnej ilości czasu. Trawa ozdobna zostaje odpowiednio przycięta, a następnie włożona do każdej butelki ręcznie.

Wódka Żubrówka na prezent – smak puszczy

Po selekcji trawy żubrowej zebranej w Puszczy Białowieskiej z siana (trawa odpowiednia do produkcji wódki) powstaje macerat będący podstawą trunku. Jego produkcja jest złożona i wymaga odpowiedniej technologii. Odpowiednie przygotowanie i wytwarzanie pozwala na uzyskanie zielonej, bardzo aromatycznej cieczy, którą wielu nazywa smakiem puszczy.

Zielony smak puszczy zostaje wymieszany z czystym alkoholem tworząc wyjątkową wódkę. Oczywiście nie wiemy w jakich proporcjach – tę tajemnicę znają tylko fachowcy Polmos Białystok. 

Wódka Żubrówka na prezent – Bison Grass

Wódka Żubrówka na prezent w wersji Bison Grass to wyjątkowy trunek oparty na trawie żubrowej. Jest to alkohol najlepiej odzwierciedlający smak i aromat Puszczy Białowieskiej.

Żubrówka Bison Grass została zwycięzcą konkursu Bison Grass Vodka Blind Tasting Competition, którą określono jako wzór do naśladowania i ideał w kategorii wódek na bazie trawy.

Smak trunku jest bardzo wyrazisty i rześki. Górują w nim nuty trawy z lekką domieszką cytryny. Aromat określić można jako elegancki. Wyczuć w nim można delikatność i klasykę. Pozostawia uczucie świeżości połączonej z trawą i odrobiną pieprzu. Finisz jest długi, wypełniony trawą cytrynową.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?