Wino Freixenet na prezent

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Wino na prezent
  4. Wino Freixenet na prezent

Personalizowany Freixenet na prezent

Dobry Freixenet na prezent to taki, który znajdziesz na naszej stronie Podarujalkohol.pl. W ofercie mamy kilka rodzajów tego alkoholu, ale przed dokonaniem wyboru, warto zapoznać się z jego historią. Początki sięgają 1861 roku, kiedy to Frances Sala rozpoczął produkcję i eksport wina do Ameryki. Mężczyzna przez lata prowadził firmę, jednak za jej sukcesem stoi małżeństwo Pedro Ferrera i Dolores Sala Vive, którzy od 1911 roku w spadku przejęli markę. Zaczęli oni wytwarzać wino musujące, bazując na tradycyjnych metodach wytwarzania szampana. Połączenie wiedzy kobiety i przedsiębiorczość jej męża skłoniła ich do odważnego kroku, jakim było przejście z produkcji spokojnego wina na złożoną produkcję Cavy metodą tradycyjną. W 1914 na rynku pojawia się pierwsze wino musujące, pod nazwą Freixenet. Nazwa pochodzi od winnicy La Freixeneda (po katalońsku “jesionowy zagajnik”), w której wychowywał się Pedro. W następnych latach powstaje nowoczesna piwnica, zaprojektowana przez znanego artystę Josepha Ros i Ros, uważana za jedną z najważniejszych prac w jego życiu. Od 1929 roku marka rosła w siłę, rozpowszechniona w wielu krajach, stała się gigantem wśród światowych firm zajmujących się produkcją alkoholu, dodatkowo pozostając rodzinną spółką, prowadzoną przez pięć pokoleń. Freixenet na prezent skrywa w sobie wyjątkową historię, zachwycającą wielu ludzi na świecie.

Dobry Freixenet na prezent, czyli jaki?

Podarujalkohol.pl oferuje trzy rodzaje Freixenet na prezent. Pierwszym kandydatem jest Freixenet Rose. Jest to różowe, półwytrawne wino. Smak jest lekki, pełen czerwonych truskawek i wiśni, a zapach bardzo subtelny. Najlepiej pije się je na lodzie lub do lekkich i pikantnych potraw. Drugi kandydat na Freixenet na prezent to Freixenet Pinot Grigio, czyli wino białe, wytrawne. Ten elegancki alkohol produkowany jest z winogron pochodzących z regionu Garda we Włoszech. Przykuwa swoim delikatnym, kwiatowym smakiem z dodatkami orzeźwiającej nuty cytrusów. Ostatni przedstawiciel to Freixenet Chianti, czyli czerwone wino wytrawne. Jego produkcja odbywa się w słonecznej Toskanii, gdzie znajdują się tradycyjne szczepy winorośli typowych dla win Chianti. W smaku jest lekkie i świeże, pełne owoców leśnych i nut korzennych. Poznając charakterystykę alkoholi, już wiesz jaki dobry Freixenet na prezent sprawdzi się idealnie.

Freixenet na prezent – dla kogo?

Wyjątkowe wino musujące to świetny podarunek dla koleżanki lub mamy z okazji urodzin. Alkohol ten poradzi sobie jako upominek na święta lub ważne okazje. W połączeniu z własną etykietą, sprawi ogromną radość osobie, którą obdarujesz.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?