Whisky Bushmills

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Bushmills

Irlandzka whisky Bushmills na prezent

Szukając dobrego alkoholu, który sprawdzi się jako podarunek warto swoją uwagę skupić na whisky Bushmills. Trunek ten zawdzięcza swoje pochodzenie destylarni Old Bushmills położonej w Irlandii Północnej. Jej nazwa pochodzi od rzeki Bush, a także angielskiego słowa “mill”, które oznacza młyn. Miejsce to uznawane jest za najstarszą destylarnie na świecie. Według doniesień już w 1276 roku powstawała tam whisky. Historia marki była bardzo zmienna, pełno w niej wzlotów i upadków związanych z wyburzeniem części budynków, wojną czy prohibicją w USA. Dziś destylarnia cieszy się popularnością na całym świecie, a jej główny produkt określić można jako idealna whisky Bushmills na prezent.

Whiskey czy whisky Bushmills na prezent?

Bushmills to trunek z Irlandii, dlatego jego oryginalna nazwa to whiskey. Czym różni się whisky od whiskey? Jedyną różnicą jest nazwa. Irlandczycy zmienili pisownię swoich wytworów aby wyróżnić je na tle innych whisky. Forma whiskey znajduje się na butelce alkoholu, natomiast nie ma znaczenia jakiego zwrotu będziesz używać. Whisky Bushmills na prezent zachwyca swoim smakiem jako whiskey i whisky.

Proces powstania whisky Bushmills na prezent

Główną cechą tego trunku jest jego delikatność i subtelność. Ten wyjątkowy smak, whisky Bushmills na prezent idealna, zawdzięcza aż trzykrotnej destylacji zacieru jęczmiennego. Proces destylacji zachodzi w irlandzkich alembikach, które wyróżniają się zaawansowaną technologią oraz dokładnością, a co za tym idzie – są bardziej skomplikowane i innowacyjne od szkockich odpowiedników. Czas produkcji jest długi, ale przynoszący oczekiwane efekty. Bushmills określany jest jako najdelikatniejsza whisky na rynku, dzięki czemu trafia do podniebień nielubiących ostrych smaków.

Warto też zaznaczyć, że destylarnia Bushmills korzysta tylko ze słodu jęczmiennego. W całym budynku nie znajdziemy jęczmienia niesłodowanego. Destylaty powstałe w alembikach mieszane są z krystalicznie czystą wodą wydobywaną z własnego źródła, a następnie umieszczane są w dębowych beczkach po Porto, Maderze, Bourbonie i Sherry.

Wyjątkowy smak w szklanej butelce – Bushmills Original

Whisky Bushmills na prezent dostępna na Podarujalkohol.pl jest irlandzką whisky blended. Do  stworzenia Bushmills Original używa się mieszanki 7 letniej whisky single malt oraz 5 letniej whisky grain. Czas leżakowania blendu trwa od 3 do 5 lat, a beczki wykorzystywane do tego procesu pochodzą od Bourbonu i Sherry.

Złocisto-miedziany trunek pochwalić się może znakomicie gładką konsystencją. Dębowe beczki po bourbonie i sherry nadają mu równowagi pomiędzy nutami owoców, a aromatem wanilii. Delikatny i łagodny smak pełen gruszek, jabłek, karmelu, miodu i toffi przebijają rozgrzewające dodatki czarnego pieprzu i jasnego dębu. Zapach Bushmills’a jest lekki, kwiatowy w połączeniu z karmelem. Finisz jest długi, lekko pieprzny i przyjemnie czekoladowy.

Whisky Bushmills na prezent – 10 Years Old Single Malt

Rozpoznawalnym i bardzo cenionym trunkiem marki jest Bushmills 10 YO Single Malt. Alkohol debiutował w 1984 roku i do dziś chwali się mianem najbardziej popularnej irlandzkiej whiskey.

Do jej powstania używa się destylatów dojrzewających w beczkach po bourbonie oraz w beczkach po sherry, choć tu zdecydowanie bardziej przeważa bourbon. Trunek został doceniony wieloma prestiżowymi nagrodami, a także należał do części wystawy świętującej 100 lecie Rewolucji Francuskiej.

Smak 10 letniego Bushmills’a jest owocowy, pełen nut trawy, płatków śniadaniowych, wanilii, rodzynek i miodu. Aromat skupia się na świeżości podpartej takimi owocami jak banany, jabłka i brzoskwinie, choć nie brakuje w nim dodatków miodu, mlecznej czekolady czy dębu. Finisz jest długi, jęczmienny i lekko cytrusowy.

Whisky Bushmills na prezent – 16 Years Old Triple Wood

Poruszając produkty wywodzące się z destylarni Bushmills nie można zapomnieć o edycji Triple Wood. Do powstania tego trunku przyczynił się sukces Glenmorangie wood finishes, który zainspirował firmę do stworzenia swojej własnej 16 letniej whisky.

Trunek dojrzewa przez 16 lat w beczkach po bourbonie i sherry a następnie rozlewany jest do wyselekcjonowanych beczek po porto, gdzie spędza okres około 9 miesięcy. Destylaty są odpowiednio przygotowywane i równoważone do uzyskania idealnego smaku.

Aromat  Bushmills’a jest łagodny, cechuje się pełnią owoców, karmelu, marcepanu i kasztanów. Smak mocno przypomina mieszankę słodko korzenną, wypełnioną wiśniami, śliwkami, czekoladą, nugatem, pieprzem i cynamonem. Finisz jest długi, gorzko-czekoladowy, a nawet lekko winny.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?