Whisky Glendronach

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Glendronach

Whisky GlenDronach na prezent – Podarujalkohol.pl

Szukając idealnego podarunku, w tej roli świetnie sprawdzi się whisky GlenDronach na prezent. Ten wyjątkowy alkohol pochodzi z destylarni GlenDronach położonej w dolinie Dronach Burn. Cały obiekt mieści się wśród żyznych wzgórz, które na pierwszy rzut oka wydawać by się mogły spokojne. Jednak wśród wysokich drzew znaleźć można ogromne kolonie gawronów, które w hałaśliwy sposób codziennie podkreślają swój pobyt wokół destylarni.

Ciekawa opowieść jaka kojarzy się z marką to fakt, że to właśnie te ptaki przyczyniły się do nielegalnej produkcji alkoholu. Gawrony swoim wrzaskiem ostrzegały gorzelników przed nadchodzącą, niespodziewaną kontrolą oficerów akcyzowych. Gawrony uznane został jako nośniki szczęścia więc jeśli i ty chcesz przynieść komuś szczęście – spraw mu whisky GlenDronach na prezent.

Historia whisky GlenDronach na prezent

Whisky Glendronach na prezent dostępna  w naszym sklepie szczyci się prawie 200 letnią historią. To właśnie w 1826 roku James Allardice założył destylarnię, która do dziś zajmuje się produkcją trunków wysokoprocentowych. Warto zaznaczyć, że istnieje wiele przypuszczeń, iż w miejscu dzisiejszej GlenDronach alkohol powstawał już od końca XVIII wieku.

Nazwa, zarówno trunku, jak i destylarni pochodzi od potoku Dronach Burn. Woda z potoku stanowi jeden z głównych surowców używanych przy produkcji whisky. Jednakże wiele osób uważa, iż nazwę należy po prostu tłumaczyć jako Dolinę Jeżyn, w której zamieszkiwały gawrony.

Jaka jest whisky GlenDronach na prezent?

Na stronie Podarujalkohol.pl znajdziesz dwa rodzaje whisky GlenDronach na prezent. Oba trunki kwalifikują się do miana szkockiej whiskey. Alkohole tego rodzaju cechują się wytwarzaniem tylko ze słodu jęczmiennego, bez żadnych chemicznych i niepożądanych dodatków. Whisky GlenDronach na prezent idealna dojrzewa w dębowych beczkach przez minimum 3 lata, a jej destylacja jest dwukrotna. Jest to znakomity napitek, który bez dwóch zdań nazwać można idealną szkocką whiskey.

Whisky GlenDronach na prezent – wersja 12 letnia

Whisky GlenDronach 12 Years Old przez lata sprzedawana była w dwóch wersjach – pierwsza tworzona była z destylatów w beczkach wielokrotnego napełnienia, a druga powstawała w beczkach po sherry z destylatów z beczek po sherry.

Dzisiaj GlenDronach 12 letni sprzedawany jest pod nazwą “Original”, a destylaty używane do jego produkcji tworzone są tylko w dębowych, starannie wyselekcjonowanych beczkach po sherry.

Jednym z najważniejszych i charakterystycznych elementów produkcji tego trunku jest fakt, że do jego powstania nie używa się filtracji na zimno oraz zakazane są wszelkie substancje barwiące czy poprawiające smak.

Jak smakuje whisky GlenDronach na prezent w wersji 12 letniej? Przede wszystkim pełno w niej nuty sherry, gorzkiej czekolady, suszonych śliwek i borówek. Smakosze odnajdują w niej również wanilię, migdały,a  nawet szczyptę korzennych przypraw. Aromat jest śliwkowy w połączeniu z jabłkami, skórką cytryny, karmelem i sherry. Finisz określić można jako dość długi, orzechowy z dodatkiem gorzkiej czekolady i dębowej goryczy.

Whisky GlenDronach na prezent – wersja 15 letnia

Whisky GlenDronach Revival Old 15 letni PX Oloroso Sherry Cask Matured tworzona jest, tak jak oryginał – w dębowych beczkach po sherry Oloroso. Sama nazwa trunku symbolizuje początek nowego etapu w destylarni. Słowo “Revival” oznacza “odrodzenie”, którego w 2009 roku doświadczyła cała marka GlenDronach.

Co ciekawe, whisky ta zniknęła z półek sklepowych na ponad 3 lata. W 2015 roku producent wstrzymał sprzedaż 15 letniego trunku ze względu na brak jego zapasów. Można sądzić, że firma nie była przygotowana na tak wielkie zainteresowanie alkoholem. Na szczęście kultowy Revival wrócił do sklepów, aby dalej cieszyć odbiorców swoim wyjątkowym smakiem.

Jeśli o smaku mowa – jaka jest whisky GlenDronach na prezent w wersji 15 letniej? Trunek wyróżnia się dużą ilością sherry, rodzynek i suszonej śliwki. Dodatkowo napitek skrywa nuty dębowe, korzenne i kawowe. Aromat natomiast określić można jako bardzo bogaty, przepełniony sherry, gorzką czekoladą, toffi, wanilią i dżemem figowym. Finisz jest raczej średnio długi, owocowy.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?