Whisky Jack Daniels na prezent

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Jack Daniels na prezent

Historia whisky Jack Daniel’s na prezent – Podarujalkohol.pl

Jack Daniel’s to amerykańska Tennessee whiskey, której produkcja rozpoczęła się w 1866 roku. Trunek ten jest najstarszą amerykańską whisky. Za jej wynalezienie odpowiada Jasper Newton “Jack” Daniel, który otworzył destylarnię położoną w małym mieście Lynchburg w stanie Tennessee. Destylarnia, jak i cała firma oficjalnie uważane są za najstarsze zarejestrowane przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją whiskey w USA. 

Jak doszło do powstania tej słynnej amerykańskiej whiskey? Jasper Newton „Jack” Daniel był szkockim imigrantem należącym do bardzo dużej rodziny (miał 8 rodzeństwa). Mężczyzna w młodym wieku stracił matkę, którą dość szybko zastąpiła macocha. Jasper nie mógł się z nią dogadać, więc wyprowadził się z domu i zamieszkał u miejscowego pastora. To właśnie pastor przekazał mu wiedzę na temat wielu tajników dotyczących destylowania  alkoholu. Jeszcze przed 20 urodzinami Daniel zakupił potrzebny sprzęt do destylacji alkoholu i zarejestrował oficjalną gorzelnię.

Pochodzenie nazwy najpopularniejszej amerykańskiej whiskey

Marka od zawsze miała nazwę Jack Daniel’s z wiadomych przyczyn – pochodziła od nazwiska założyciela. Jednak wiele osób zastanawia się skąd pojawił się przydomek “Old No.7”. Z początku flagowy produkt destylarni przedstawiany był jako “Belle of Lincoln” nawiązując do ksywki jaką posługiwała się przyrodnia siostra Jaspera – Belphady. 

Nazwa ta nie posłużyła jednak zbyt długo etykietom znajdującym się na butelce. Według legendy, szybko po premierze trunku gorzelnik spotkał sklepikarza pochodzącego z miasteczka Tullahoma, który wyjawił Danielowi swoje marzenie o posiadaniu sieci 7 sklepów. Rozmowa zainspirowała założyciela marki, który postanowił zmienić etykiety swoich butelek. “No” symbolizuje przydomek i nazwisko gorzelnika, “Old” świadczy o tradycyjnych sposobach destylacji, a “7” jest wspomnieniem rozmowy ze sklepikarzem. 

Whisky Jack Daniel’s na prezent – Old No.7

Jack Daniel’s Old No.7 to flagowy, najbardziej rozpoznawalny produkt marki. Jest to też jedna z najpopularniejszych whisky na świecie. 

Zacier, z którego powstaje trunek składa się z 78% kukurydzy, 12% żyta i 10% słodowanego jęczmienia. Old No.7 przechodzi podwójny proces destylacji oraz filtrację przez 3 metrowe kolumny wypełnione klonowym węglem drzewnym. Ta whisky Jack Daniel’s na prezent starzeje w świeżych dębowych beczkach przez okres 4 lat.

Smak Daniel’sa skupia się na słodkości wypełnionej kukurydzą, wanilią, karmelem, dębem, syropem klonowym i węglem drzewnym. Aromat to przede wszystkim lekkość połączona z dużą dawką słodyczy z dodatkiem orzechów. Zapach skrywa w sobie także nuty wanilii, banana, gruszki, cynamonu i węgla drzewnego. Finisz jest kremowy i dość słodki, uzupełniony karmelem i węglem drzewnym.

Gentleman Jack

Gentleman debiutował w 1988 roku i stał się drugim produktem reprezentującym markę Jack Daniel’s. 

Trunek ten został stworzony przez Lincolna Hendersona, mistrza destylacji koncernu Brown-Forman. Zamysłem Gentlemana jest ukazanie łagodnej strony zdecydowanego człowieka, który całe życie poświęcił dla whiskey. 

Czym wyróżnia się Gentleman? W porównaniu do Old No.7 przechodzi on podwójną filtrację przez kolumny wypełnione klonowym węglem drzewnym – przed i po maturacji. Dzięki temu uzyskuje on łagodniejszego smaku podkreślonego przez węgiel drzewny.

Butelka Gentlemana skrywa w sobie aromat pełen karmelu, wanilii, miodu, mlecznej czekolady i kukurydzy, a wszystko to przebija nuta węgla drzewnego. Smak jest podobny do aromatu, jednak dopełniają go pieczone banany, skórka pomarańczy i odrobina pieprzu. Finisz skupia się na karmelu, kukurydzy i węglu drzewnym.

Whisky Jack Daniel’s na prezent – Single Barrel

Trunek ten określić można jako unikalny i jedyny tego typu na całym świecie. Whisky pochodzi z jednej wyselekcjonowanej beczki (single barrel), która przechowywana jest na najwyższym, 7 poziomie magazynu Jack Daniel’s, gdzie panuje odpowiednia temperatura i wilgotność. Dzięki temu trunek pobiera wszystkie najlepsze cechy wydobywające się z amerykańskich dębowych beczek i nabiera głębokiej, ciemnej barwy. 

Single Barrel, tak samo jak inne wytwory z gorzelni przechodzi filtrację przez 3 metrową kolumnę wypełnioną węglem drzewnym.

W smaku wyczuwalny jest maślany popcorn połączony z cynamonem, wanilią, toffi i nutami przypraw oraz palonego dębu. Aromat odzwierciedla bogactwo wypełnione wanilią, karmelem, miodem i prażoną kukurydzą. Finisz jest długi, pełen wanilii, przypraw korzennych i syropu klonowego.

Whisky Tennessee Apple

Jack Daniel’s Apple debiutował w 2019 roku. Trunek ten dla firmy ma duże znaczenie historyczne, ponieważ produkcja brandy jabłkowego i brzoskwiniowego po uchyleniu prohibicji pomogła marce utrzymać się na rynku dostarczając jej płynności finansowej.

Apple to mieszanka likieru jabłkowego z odmian Granny Smith, Mclntosh i Red Delicious w połączeniu z klasycznym Jack Daniel’s Old No.7. Zawartość alkoholu w butelce wynosi 35%.

Smak tej whisky Jack Daniel’s na prezent bez wątpienia bazuje na jabłkach, jednak znaleźć w nim można również miód, karmel, migdały i prażoną kukurydzę. Aromat to także duża dawka jabłek połączonych z wanilią, brązowym cukrem i mandarynką. 

Whisky Jack Daniel’s na prezent – Tennessee Fire

Jack Daniel’s Fire należy do kategorii Flavored Whiskey, które w XXI wieku podbijają rynek, zwłaszcza amerykański. 

Trunek ten to połączenie flagowego Old No.7 z likierem cynamonowym, butelkowany o pojemności 35 % alkoholu. Debiut tej wersji whisky zaburzył potęgę cynamonu – Fireball, stając się ogromną konkurencją, która przyciąga do siebie liczne grono konsumentów.  

Smak Tennessee Fire łączy ze sobą pikanterię i słodkość wypełnioną cynamonem z dodatkiem karmelu i brązowego cukru. Aromat bez zaskoczenia – na pierwszym miejscu duża dawka słodkiego cynamonu z nutami wanilii i waty cukrowej. Finisz jest średni, łączący cynamon z lekkim posmakiem alkoholu.

Whisky Tennessee Rye Whiskey

Jack Daniel’s Rye wyróżnia się specyfiką produkcji. Do jej wytworzenia używa się wody z jaskini Lynchburg’s Cave Spring Hollow. Jaskinia należy do tych z dużą ilością wapienia, który usuwa żelazo z wody, dzięki czemu trunek uzyskuje charakterystyczny smak.

Debiutująca w 2017 roku whisky filtrowana jest węglem z drzewa klonowego. Producent nie określił jak długo destylaty starzeją w dębowych beczkach, natomiast nieoficjalnie wiadomo, że jest to okres około 5 lat.

Smak Tennessee Rye skupia się na owocowo pikantnych nutach dopełnionych płatkami zbożowymi, ptasim mleczkiem, cynamonem i zwęglonym dębem. Aromat to słodkość bananów i czereśni wraz z herbatnikami i budyniem czekoladowym. Finisz jest średnio długi, bananowy z dodatkiem korzennych przypraw.

Whisky Jack Daniel’s Honey

W 2011 roku Jack Daniel’s dołączył do producentów “Flavored Whiskey” ze swoim pierwszym produktem jakim jest whisky Jack Daniel’s na prezent w wersji Tennessee Honey. Debiut przyniósł za sobą ogromny sukces, który zapoczątkował produkcję różnych wersji Flavored Whiskey z destylarni Jack Daniel’s.

Formuła trunku jest dość prosta – jest to mieszanka Jack Daniel’s Tennessee Whiskey i likieru miodowego własnej produkcji. Zawartość alkoholu w każdej butelce wynosi 35%.

Smak Honey bazuje na wyraźnych nutach miodu łączących się z charakterystycznym smakiem whisky, czekolady i słodkich pralinek. Aromat skupia się na słodkości zamkniętej w plastrze miodu. Finisz jest gładki i przyjemny, korzenno-słodki.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?