Whisky Johnnie Walker na prezent

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Johnnie Walker na prezent

Whisky Johnnie Walker na prezent z własną etykietą

Whisky Johnnie Walker na prezent – Podarujalkohol.pl

Whisky Johnnie Walker na prezent to idealna opcja dla fanów whisky. Cała marka skupia się na wytwarzaniu znakomitych alkoholi, które podbijają wszelkie listy sprzedażowe na całym świecie. Jeśli szukasz znakomitego podarunku – wejdź na Podaruj Alkohol i wybierz alkohol od sprawdzonych i cenionych destylarni.

Historia whisky Johnnie Walker na prezent

Johnnie Walker to jedna z najbardziej znanych marek whisky na świecie, założona w 1820 roku przez Johnniego Walkera w hrabstwie Renfrewshire w Szkocji. Johnnie był sprzedawcą whisky, który zaczął mieszać różne whisky ze sobą, aby uzyskać bardziej złożony i zrównoważony smak. Jego mieszanka stała się bardzo popularna, a mężczyzna zaczął ją sprzedawać jako „Old Highland Whisky”.

Po śmierci Johnniego w 1857 roku jego syn Alexander przejął firmę i rozpoczął jej rozwój. Alexander zaczął używać charakterystycznej czerwonej butelki i niebieskiej etykiety dla swojej whisky, co sprawiło, że stała się ona rozpoznawalna na całym świecie. Alexander także zaczął używać imienia swojego ojca, Johnnie, jako nazwy marki, co przyczyniło się do jej międzynarodowego sukcesu.

Obecnie whisky Johnnie Walker na prezent jest jedną z najlepiej sprzedających się marek whisky i oferuje szeroką gamę różnych trunków, w tym Johnnie Walker Red Label, Johnnie Walker Black Label, Johnnie Walker Green Label i Johnnie Walker Red Rye Finish. Wszystkie te whisky są szkockimi blendami i mieszankami kilku różnych szkockich whisky single malt i grain. Johnnie Walker cieszy się dużą popularnością wśród miłośników whisky i jest rozpoznawalnym symbolem szkockiej whisky na całym świecie.

Whisky Johnnie Walker na prezent – Red Label

Whisky Johnnie Walker na prezent w wersji Red Label to najbardziej rozpoznawalna reprezentantka marki. Trunek jest odwzorowaniem pierwszej whisky “Old Highland Whisky” stworzonej przez pomysłodawcę firmy – Johnniego Walkera. 

Cała kompozycja Red Label składa się na 30 różnych odmian whisky słodowych i z ziaren niesłodowanych, dzięki czemu uznawana jest za standardową szkocką, która dopełnia swoim smakiem drinki i koktajle nadając im wyjątkowego, lekko szorstkiego dodatku. Okres 3 lat, jaki whisky spędza w dębowych beczkach sprawia, że staje się ona przyjemna i ciepła, choć lekko przyprawiona.

W smaku ta whisky Johnnie Walker na prezent jest intensywna i bogata, pełna przypraw, pieprzu i cynamonu. Aromat skupia się na świeżych i owocowych nutach z przeważającym cytrusem. Finisz jest długi, lekko rozgrzewa i pozostawia dymny posmak.

Johnnie Walker Black Label

Pierwowzór Black Label powstał już w połowie XIX wieku pod nazwą Extra Special Old Highland. Trunek ten został doceniony przez jednego z największych krytyków whisky – Jim’a Murray’a, twórcę corocznych książek “Whisky Bible” . Mężczyzna traktuje napitek jako jeden z ulubionych, a można stwierdzić, że ten facet próbował każdej whisky dostępnej na rynku światowym.

Podczas produkcji Johhniego Walkera Black Label używa się 40 różnych gatunków whisky. Przewodzącymi pozycjami w składzie trunku są dwa single malty – Cardhu z regionu Speyside oraz Caol Ila z wyspy Islay. Każdy z destylatów dojrzewa przez 12 lat w beczkach po bourbonie i sherry, aby na koniec stworzyć idealną kompozycję smaków.

Whisky Johnnie Walker na prezent w wersji 12 letniej to intensywny smak kremowego toffi i słodkich przypraw. Aromat łączy ze sobą nuty słodkiej wanilii i egzotyczne owoce. Finisz jest rozgrzewający i dymny.

Whisky Johnnie Walker Green Label

Johnnie Walker Green Label należy do kategorii blended malt. Tłumacząc, blended malt to coś zupełnie innego niż blended whisky. Trunki tego rodzaju to kompozycja jedynie whisky single malt pochodzących z różnych destylarni. Oznacza to, że każda blended malt charakteryzuje się znakomitym smakiem stworzonym przez doświadczonych Blend Masterów. 

Green Label jest połączeniem 4 świetnych single maltów:

  • Talisker – pochodzi ze szkockiej wyspy Skye, pozostawia dymny posmak
  • Linkwood – pochodzi ze Speyside, nadaje świeżości
  • Cragganmore – pochodzi ze Speyside, również nadaje świeżości
  • Caol Ila – pochodzi z regionu Islay, odpowiada za intensywność trunku.

Ta mieszanka tworzy niespotykany i niezwykły smak pełen równowagi i głębi.

Johnnie Walker Green Label oznaczony jest mianem “15 Years Old”, co świadczy o fakcie, iż każdy z destylatów użytych do jego produkcji dojrzewał minimum 15 lat w amerykańskich i europejskich dębowych beczkach.

Whisky w smaku jest bardzo przyjemna, pełna gotowanych owoców i drzewa sandałowego. Aromat to połączenie wanilii, kawy, czekolady, owoców i małego dodatku nut dymnych. Finisz jest długi, słodki i miodowy, zrównoważony dębem.

Johnnie Walker Red Rye Finish

Red Rye Finish w 2018 roku była najlepiej sprzedającą się szkocką whisky na całym świecie z wynikiem 18,9 mln skrzynek. 

Johnnie Walker w tej wersji to mieszanka szkockich i amerykańskich smaków. Destylaty użyte do jej powstania to między innymi słód i whisky zbożowe Port Dundas. Trunek ten przez większość czasu starzeje w dębowych beczkach po bourbonie, a finiszuje w beczkach po życie, dzięki czemu uzyskuje słodkość i łagodność.

W smaku trunek jest łagodny, jednak przebity lekką pikanterią połączoną z owocami i karmelem. Aromat przypomina pieczone jabłka, wanilię, toffi, cynamon i odrobinę pieprzu. Finisz jest dość długi, słodko-pikantny. 

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?