Whisky Tullamore Dew

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Tullamore Dew

Whisky Tullamore Dew na prezent

W poszukiwaniach idealnego podarunku dla bliskich ważne jest postawienie na sprawdzone i cenione produkty. Takie właśnie są wyroby Tullamore. Na Podarujalkohol.pl znajdziesz Tullamore Dew Original, a także Tullamore Dew 12 Years Old. Obie propozycje zachwycą odbiorcę i sprawdzą się na wiele okazji.

Whisky Tullamore Dew na prezent – skąd pochodzi?

Historia wyjątkowej whisky Tullamore Dew na prezent rozpoczęła się w 1829 roku w Irlandii. Miasteczko, w którym powstał ten trunek z pewnością było inspiracją do nazwy. To właśnie na Zielonej Wyspie w mieście Tullamore zaczęto produkować popularną i cenioną whisky. Dlaczego wybrano to miejsce? Cała okolica uważana była za najbardziej żyzną, dzięki czemu z ziemi wyrastał najlepszy i jakościowy jęczmień. Tullamore pochwalić się mogło także krystalicznie czystą wodą, która w połączeniu z jęczmieniem do dziś jest podstawą składników whisky Tullamore Dew na prezent idealnej.

Whisky Tullamore Dew – historia

Znając już pochodzenie pierwszego członu nazwy, warto zastanowić się skąd pochodzi ten drugi. Dew to inicjały dawnego managera destylarni – Daniela E. Williamsa. Mężczyzna rozpoczął swoją pracę w firmie w bardzo młodym wieku, dzięki czemu zdobył doświadczenie na każdym stanowisku, a destylarnię znał od a do z. Jego innowacyjność i chęci do rozwoju popchnęły whisky Tullamore Dew na prezent do większej rozpoznawalności i lepszej wydajności pracy w destylarni.

Jak wyglądała historia słynnego dziś napitku? Tak jak większość destylarni w Irlandii – Tullamore świetnie prosperowała do połowy XX wieku. Póżniej nastąpił kryzys przemysłu gorzelniczego spowodowany prohibicją panującą w Ameryce oraz wojną handlową między Irlandią a Wielką Brytanią. Nie pomogły także bardzo wysokie podatki i nadciągające wojny. Wszystkie wydarzenia zmusiły właścicieli do sprzedaży destylarni. W ten sposób w 1954 roku, nowym właścicielem whisky Tullamore Dew na prezent idealnej został John Powers & Son.

Przez 60 lat marka przechodziła z rąk do rąk zmieniając także miejsca produkcji. Finalnie w 2010 roku przejęła ją firma William Grant & Sons, która po wielu latach przeniosła destylarnię do jej pierwotnego miejsca powstania, gdzie od 2014 roku na nowo podbija serca konsumentów na całym świecie.

Whisky Tullamore Dew na prezent – Original Irish Whiskey

Whisky Tullamore Dew na prezent dostępna na Podaruj Alkohol to pierwsza i oryginalna wersja tego trunku. Jej receptura nie zmieniła się od 1829 roku. Potrójna destylacja oraz 3-letnie leżakowanie w dębowych beczkach po bourbonie i sherry nadają jej łagodności i wyjątkowego charakteru. Jej smak to połączenie owocowych i maślanych nut rodzynek ze słodyczą pochodzącą od wanilii. Zapach jest lekki, zachwycający powiewem słodkich cytrusów i zielonych jabłek. Finisz określić można jako średnio długi, wypełniony marcepanem.

Whisky Tullamore Dew na prezent – 12 Years Old Special Reserve

Whisky Tullamore Dew 12 YO Special Reserve to trunek, który swój pikantny, a zarazem lekki i waniliowy charakter zawdzięcza dojrzewaniu w beczkach po bourbonie i sherry przez minimum 12 lat. Trunek cenjony jest przez koneserów z całego świata, o czym świadczy wiele nagród, w tym złoty medal World Spirits Competition. Smak 12 letniej whiskey jest pełen przypraw połączonych z czekoladą, suszonymi owocami i orzechami. Zapach cechuje się przyjemną ciężkością pełną miodu i dżemu truskawkowego. Finisz jest długi, cytrusowy, a nawet marcepanowy.

Komu podarować whisky Tullamore Dew na prezent?

Ten znakomity trunek świetnie sprawdzi się jako prezent na urodziny lub imieniny. Wyjątkowy smak wersji Original przypadnie do gustu kobietom i mężczyznom. 12 letnia wersja jest bardziej pikantna, dlatego jeśli nie masz pewności, że kobieta lubi takie smaki – nie ryzykuj. Special Reserve będzie świetny dla mężczyzny. Napitki z destylarni Tullamore uraczą odbiorców jako podarunek na święta lub inne ważne okazje. Dobra whisky poradzi sobie na każdym wydarzeniu.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?