Whisky Dewars na prezent

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Dewars na prezent

Whisky Dewar’s na prezent – Podarujalkohol.pl

Pędzący i ciągle zmieniający się świat codziennie proponuje nam różne nowości w każdej dziedzinie życia. Tak samo dzieje się w świecie alkoholi. Co rusz na półkach sklepowych dojrzeć można nowe marki i smaki, jednak większość osób woli sięgać po sprawdzone produkty. Taka właśnie jest whisky Dewar’s. Trunek ten od ponad 100 lat góruje na listach najlepszej whisky na świecie. Wiele nagród, pochwały od największych krytyków i znakomity smak to opis whisky Dewar’s na prezent.

Historia Whisky Dewar’s na prezent

Dostępne w naszym sklepie whisky Dewar’s na prezent zostały stworzone w 1846 roku, przez rodzinną, szkocką firmę. Pomysłodawcą alkoholu był John Dewar, a promotorami, którzy zbudowali renomę marki, byli jego synowie – John i Thomas. Kariera tej whisky nabrała tempa, dzięki rozpowszechnieniu jej w Ameryce. Już w 1904 roku bracia Dewar zaczęli zdobywać liczne nagrody za wspaniałość tego trunku. Po 21 latach od otrzymania pierwszej nagrody, whisky Dewar’s na prezent idealna, dołączyła do Distillers Company, aby po latach zostać przejętą przez Guinessa. Dziś, produkcją jednej z najpopularniejszych whisky na świecie zajmuje się marka Bacardi, a sam alkohol może pochwalić się ponad pięćsetną kolekcją medali i wyróżnień. Jeśli i ty chcesz wyróżnić bliską ci osobę – spraw jej whisky Dewar’s na prezent!

Whisky Dewar’s na prezent – White Label Blended

White Label to najbardziej rozpoznawalny produkt marki. Trunek został nagrodzony ponad 500 nagrodami, które doceniają jej smak, wykonanie a także jakość alkoholu względem jego ceny.

Ta whisky Dewar’s na prezent wyróżnia się procesem powstania nazywanym “double aged”. Tłumacząc – destylaty wchodzące w skład blendu, w pierwszej kolejności leżakują w beczkach, a następnie Master Blenderzy komponują je ponownie, aby przez kolejne 6 miesięcy dojrzały w dębowych beczkach. Doskonała formuła produkcji, w której bierze udział około 40 destylatów (typu malt i grain), sprawia, że whisky Dewar’s na prezent spisze się perfekcyjnie.

Whisky Dewar’s White Label ma delikatny, owocowy smak z nutami miodu, toffi i kremem tostowym. Jest również subtelnie korzenna i ma lekką nutę dębu. Ma gładką teksturę, a w jej smaku mogą pojawić się także nuty karmelu i orzechów laskowych. Finisz określa się jako średnio długi, wytrawny z motywami dymnymi. Jest to bardzo popularna mieszanka whisky, która cieszy się uznaniem na całym świecie.

Whisky Dewar’s na prezent – 12 Years Old Blended

Kolejny blend reprezentujący markę to Dewar’s 12 YO. Alkohol rozpoczął swoją karierę w 2000 roku i choć na rynku jest stosunkowo krótko – zdobył już wiele ważnych i prestiżowych wyróżnień.

Podobnie jak White Label, 12YO powstaje w procesie “double aged”, gdzie destylaty, które są używane do produkcji blendu, najpierw leżakują w specjalnych beczkach, a następnie są ponownie skomponowane przez Master Blenderów, aby przez kolejne 6 miesięcy dojrzewać w dębowych beczkach. Dzięki temu procesowi trunek jest gładki i przyjemny, a także świetnie nadaje się do picia solo, na kostce lodu czy w drinkach.

Wysokiej jakości whisky Dewar’s na prezent starzona przez minimum 12 lat cechuje się złotą barwą pełną smaku słodu, owoców słodkich i lekko cierpkich, miodem i śladową ilością anyżu. Zapach trunku porównać można do ciemnych owoców połączonych z kwiatami, karmelem i migdałami. Finisz nie jest długi, określa się go jako dość słodki z dodatkiem nut dymnych. Długi czas dojrzewania sprawia, że Dewar’s 12 YO posiada cechy bogactwa smakowego i zapachowego.

Whisky Dewar’s na prezent – 8 Years Old Caribbean Smooth

Caribbean Smooth podbił serca konsumentów na całym świecie, dzięki swoim egzotycznym nutom smakowym. Wszystko za sprawą wyjątkowego procesu powstania jakim jest wykorzystanie do starzenia beczek po rumie. Blend stworzony z 40 destylatów trafia na 8 lat do dębowych beczek po bourbonie, a następnie zostaje przelany do beczek po karaibskim rumie, gdzie dojrzewa jeszcze przez pół roku.

Za ten wyjątkowy, pociągający smak odpowiedzialna jest kobieta – jedna z nielicznych przedstawicielek branży Blend Masterów. Stephanie Macleod to autorka 6 blendów, która czynnie współpracuje z marką Bacardi. Kobieta zajmuje się także czuwaniem nad powstawaniem single maltów i innymi napojami procentowymi.

Whisky Dewar’s na prezent dojrzewająca 8 lat charakteryzuje się słodkością i egzotycznym smakiem, dzięki czemu świetnie nadaje się jako trunek dla początkujących wielbicieli whisky, a także idealnie współgra z koktajlami i drinkami. Złoty kolor trunku nacechowany jest aromatem pełnym karmelu, kokosa, egzotycznych przypraw i kawy. Gładki smak to głównie tropikalne owoce połączone z wanilią, mleczną czekoladą i nutą dębiny. Finisz nie jest zbyt długi, przeważa w nim kokos i wanilia.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?