Whisky Glenfarclas

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Glenfarclas

Whisky Glenfarclas na prezent – Podarujalkohol.pl

Każda okazja jest dobra, aby obdarować kogoś wyjątkowym podarunkiem. Szukając świetnego napitku – whisky Glenfarclas na prezent sprawdzi się idealnie. Alkohol, zwłaszcza whisky, jest ceniony i lubiany przez wielkie grono odbiorców, dzięki czemu masz pewność, że taki prezent na pewno się nie zmarnuje. Nie zastanawiaj się – wybierz whisky Glenfarclas na prezent i spraw komuś przyjemność!

Whisky Glenfarclas na prezent – historia

Wytwarzaniem trunków marki Glenfarclas zajmuje się destylarnia o tej samej nazwie. Miejsce założone zostało w 1836 roku przez Roberta Hay’a w regionie Speyside. Jak większość około 200 letnich destylarni, przypuszcza się, że destylacja alkoholu odbywała się tam zdecydowanie wcześniej, jednak nie była ona legalna.

Od 1836 roku do dziś firma kilka razy zmieniała właścicieli, jednak śmiało nazwać ją można rodzinną destylarnią, gdyż od sześciu pokoleń prowadzą ją członkowie ze sobą spokrewnieni. Dzięki temu produkcja napitków wysokoprocentowych odbywa się w zrównoważony i określony sposób. Właściciele Glenfarclas nie przykładają największej wagi do maksymalizacji zysków. Głównymi założeniami marki jest to, aby destylarnia stawiała na wysoką jakość, rozwój oraz brak pobierania kredytów, które obciążałyby firmę. Dodatkowo Glenfarclas skupia się na wytwarzaniu odpowiednich zapasów beczek, bez względu na aktualny stan rynku.

Szkocki przysmak, czyli whisky Glenfarclas na prezent

Whisky Glenfarclas na prezent pochodzi z regionu Speyside gdzie master blenderzy starannie dbają o produkcję trunku. Firma zajmująca się tworzeniem alkoholu, jako jedna z nielicznych w Szkocji, należy do prywatnych właścicieli, a mimo to świetnie radzi sobie na rynku podbijając kubki smakowe konsumentów z całego świata.

Czym charakteryzuje się szkocka whisky? Jak sama nazwa wskazuje, alkohol ten może być wytwarzany jedynie w Szkocji. Trunek ten często określany jest jako oddzielny gatunek alkoholu. Powstanie szkockiej zawdzięcza się podwójnej destylacji zacieru zbożowego, który dojrzewa w drewnianych beczkach, w których wcześniej leżakował inny alkohol, dzięki czemu whisky nabiera smaku. W przypadku whisky Glenfarclas na prezent idealnej, beczki wykorzystywane do leżakowania pochodzą od sherry.

Whisky szkocka musi spędzić minimum 3 lata w drewnianych beczkach, a jęczmień wykorzystywany do produkcji musi być przygotowany w odpowiedni sposób. Zboże wędzone jest w torfowym dymie, dzięki czemu alkohol uzyskuje ziemisto-dymny posmak.

Whisky Glenfarclas na prezent – wersja 12 letnia

Glenfarclas 12 Years Old dojrzewa w dębowych beczkach po sherry nabierając odpowiednich walorów zarówno smakowych jak i kolorystycznych. Trunek ten od lat pełni funkcję jednego z głównych przedstawicieli marki. Wyjątkowa butelka zachwyca konsumentów swoim głębokim smakiem sherry dopełnionym suszonymi owocami, cynamonem oraz gałką muszkatołową. Aromat trunku jest także mocno ukierunkowany na sherry, choć wyczuć w nim można także przyprawy korzenne, orzechy i suszone śliwki. Finisz należy do dłuższych, pełnych nut korzennych połączonych z torfowym dymem i suszonymi owocami.

Whisky Glenfarclas na prezent – wersja 15 letnia

Glenfarclas 15 Years Old przez wielu uważany jest za najlepszą odmianę alkoholi pochodzących z tej destylarni. Odpowiednio zrównoważony trunek kryje w sobie głębię palety smakowej. Whisky zawiera aż 46% alkoholu, co spowodowane jest upodobaniami dziadka właściciela firmy. Rodzina zajmująca się produkcją tego trunku również stawia go w czołówce swoich ulubionych napitków.

Jak smakuje whisky Glenfarclas na prezent w wersji 15 letniej? Alkohol cechuje się wyczuwalną i cenioną równowagą, która skupia w sobie smak sherry, suszonych owoców, przypraw i goryczki dębu. Aromat to przede wszystkim nuty sherry połączone z toffi, suszonymi śliwkami, migdałami i torfem dymnym. Finisz jest długi, wypełniony sherry, orzechami i dębem.

Glenfarclas jako idealny podarunek

Znakomite i wyróżniające się smaki Glenfarclas’a wpasowują się w gusta wielu osób. Whisky będzie świetnie prezentować się na wielu większych bądź mniejszych imprezach, a także zachwyci pojedynczych odbiorców prezentu. Decydując się na na zakup tego trunku, śmiało możesz wykorzystać go jako upominek z okazji urodzin czy świąt. Dobra whisky, a zwłaszcza whisky Glenfarclas na prezent poradzi sobie przy każdej okazji.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?