Whisky Kavalan

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Kavalan

Nie możesz znaleźć odpowiedniego produktu dla Twojej okazji? Pamiętaj każdy produkt może zawierać dowolny tekst na butelce

Whisky Kavalan na prezent – Sklep Podarujalkohol.pl

Odkrywanie nowych rzeczy przynosi wiele radości, dlatego wywołaj uśmiech na twarzy swoich bliskich i spraw im whisky Kavalan na prezent.

Ten wyjątkowy trunek pochodzi z Tajwanu i jest pierwszym alkoholem tego typu, który zawitał na światowym rynku. Znakomity smak i aromat z tajwańskiej destylarni podbija serca koneserów, smakoszy, amatorów i krytyków z całego świata. Ty też możesz go spróbować! Wejdź na Podarujalkohol.pl i wybierz swoją butelkę whisky Kavalan na prezent.

Historia whisky Kavalan

Gdy cały świat cieszył się z własnych wyrobów alkoholowych Tajwan ze swoimi restrykcyjnymi prawami nie pozwalał na produkcję whisky. Dopiero w 2002 roku państwo dołączyło Światowej Organizacji Handlu i otworzyło się na nowy rynek.

Tien-Tsai Lee jeszcze lata przed przełomem marzył o otwarciu swojej własnej gorzelni. Gdy tylko w Tajwanie pojawiła się taka możliwość – mężczyzna przystąpił do działania. T.T. Lee miesiącami szukał odpowiedniego miejsca, najlepszych maszyn i znakomitych ludzi, którzy razem z nim stworzyliby jakościową i świetnie działającą destylarnię.

W końcu wybór padł na równinę Lan-Yan położoną w wiejskich okolicach tuż przy wysokich górach. Budowa i zaopatrzenie gorzelni zajęło mężczyźnie 9 miesięcy. Do współpracy T.T. Lee zaprosił szkockiego eksperta od single maltów dr Jima Swana oraz Master Blendera Iana Changa, który ukończył studia chemiczne i pracował w szkockich gorzelniach.

Oficjalne otwarcie wymarzonego miejsca założyciela nastąpiło w 2005 roku. Pierwsza whisky Kavalan na prezent wyprodukowana została w grudniu 2008 roku przez znaną już Kavalan Distillery.

Whisky Kavalan na prezent – pierwsza whisky metodą Swan STR

Przez kolejne lata firma skupiała się nad stworzeniem własnego stylu, który odzwierciedlałby pochodzenie whisky. Dodatkowo to właśnie w Kavalan Distillery powstała słynna metoda beczkowa Swan STR, która składa się na czyszczenie, opiekanie i ponowne zwęglanie beczek

Powstanie tej popularnej dziś metody było skutkiem ogromnego niedoboru beczek do ponownego napełnienia. Kryzys był na tyle duży, że większość firm pozostawała z niczym. Dr Swan postanowił zaradzić tej sytuacji i zakupił stare beczki po winie, które poddał procesowi dokładnego wyczyszczenia, tak aby usunąć kwasy i ponownie zwęglić beczkę.

Dzięki tej metodzie zarówno Kavalan jak i inne destylarnie mogły bez obaw produkować i starzeć swoją whisky

Whisky Kavalan na prezent – jak powstaje?

T.T. Lee od zawsze zafascynowany był whisky single malt, dlatego większość produktów z destylarnii to właśnie trunki tego typu.

Do powstania whisky Kavalan na prezent używa się krystalicznie czystej wody oraz wody roztopowej z lodu pochodzącą z gór Central Mountain Range i Snowy Mountain Range. Dzięki tym składnikom alkohole z destylarni posiadają wyjątkowy smak i aromat oddający ich tajwańskie pochodzenie.

Oprócz wody ogromny wpływ na wyjątkowość whisky Kavalan na prezent ma klimat Tajwanu. Morskie powietrze, górski porywisty wiatr, gorący i wilgotny klimat sprawiają, że trunki zyskują oryginalności i dodatkowo zdecydowanie szybciej nabierają wszystkich najlepszych walorów. Destylaty gotowe są do butelkowania po upływie około 3 lat.

Whisky Kavalan na prezent – Single Malt Distillery Select No.1

Whisky Kavalan na prezent w tej wersji należy do Distillery Select. Jest to pierwszy single malt z destylarni, który stworzony został do podawania w drinkach i koktajlach. Za stworzenie tej wyjątkowej edycji odpowiada Ian Chang – Master Blender Kavalan Distillery.

Whisky No.1 starzona jest w amerykańskich dębowych beczkach po bourbonie dzięki czemu nabiera idealnych walorów.

W smaku Kavalan No.1 wypełniony jest suszonymi owocami, orzechami włoskimi, przyprawami, gorącą czekoladą i wanilią z toffi. Aromat skupia się na miodzie, jabłkach, suszonych morelach, papai, mango i toffi. Finisz jest średnio długi, owocowy z dodatkiem przypraw.

Whisky Kavalan na prezent – Single Malt Distillery Select No.2

Pierwszy produkt z serii Distillery Select od marki Kavalan swoją premierę miał w 2018 roku. Dwa lata później na rynku pojawiła się whisky Kavalan na prezent w wersji No.2.

No.1 to trunek stawiający na nuty słodkie, toffi i czekoladę, natomiast Distillery Select No.2 jest jego przeciwieństwem. Niezwykle aromatyczny trunek bazuje na ziołach i przyprawach. Te dwa zestawienia pozwalają odkryć jak szeroką gamą smakową posługuje się cała destylarnia, która podbija rynki alkoholowe w wielu państwach.

Smak Kavalana No.2 to przede wszystkim słodko pikantne połączenie wanilii, nugata, cynamonu, pieprzu, goździków i dębu. Aromat skupia się na mocnych nutach ziołowych zrównoważonych owocami takimi jak banany i ananas. W zapachu wyczuć też można cynamon, trawę cytrynową, wanilię, miętę i orzechy. Finisz jest średnio długi, wypełniony cynamonem, białym pieprzem, suszonymi ziołami i wanilią.

Filtruj wg ceny

Menu