Whisky Kavalan

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Kavalan

Whisky Kavalan na prezent – Sklep Podarujalkohol.pl

Odkrywanie nowych rzeczy przynosi wiele radości, dlatego wywołaj uśmiech na twarzy swoich bliskich i spraw im whisky Kavalan na prezent.

Ten wyjątkowy trunek pochodzi z Tajwanu i jest pierwszym alkoholem tego typu, który zawitał na światowym rynku. Znakomity smak i aromat z tajwańskiej destylarni podbija serca koneserów, smakoszy, amatorów i krytyków z całego świata. Ty też możesz go spróbować! Wejdź na Podarujalkohol.pl i wybierz swoją butelkę whisky Kavalan na prezent.

Historia whisky Kavalan

Gdy cały świat cieszył się z własnych wyrobów alkoholowych Tajwan ze swoimi restrykcyjnymi prawami nie pozwalał na produkcję whisky. Dopiero w 2002 roku państwo dołączyło Światowej Organizacji Handlu i otworzyło się na nowy rynek.

Tien-Tsai Lee jeszcze lata przed przełomem marzył o otwarciu swojej własnej gorzelni. Gdy tylko w Tajwanie pojawiła się taka możliwość – mężczyzna przystąpił do działania. T.T. Lee miesiącami szukał odpowiedniego miejsca, najlepszych maszyn i znakomitych ludzi, którzy razem z nim stworzyliby jakościową i świetnie działającą destylarnię.

W końcu wybór padł na równinę Lan-Yan położoną w wiejskich okolicach tuż przy wysokich górach. Budowa i zaopatrzenie gorzelni zajęło mężczyźnie 9 miesięcy. Do współpracy T.T. Lee zaprosił szkockiego eksperta od single maltów dr Jima Swana oraz Master Blendera Iana Changa, który ukończył studia chemiczne i pracował w szkockich gorzelniach.

Oficjalne otwarcie wymarzonego miejsca założyciela nastąpiło w 2005 roku. Pierwsza whisky Kavalan na prezent wyprodukowana została w grudniu 2008 roku przez znaną już Kavalan Distillery.

Whisky Kavalan na prezent – pierwsza whisky metodą Swan STR

Przez kolejne lata firma skupiała się nad stworzeniem własnego stylu, który odzwierciedlałby pochodzenie whisky. Dodatkowo to właśnie w Kavalan Distillery powstała słynna metoda beczkowa Swan STR, która składa się na czyszczenie, opiekanie i ponowne zwęglanie beczek

Powstanie tej popularnej dziś metody było skutkiem ogromnego niedoboru beczek do ponownego napełnienia. Kryzys był na tyle duży, że większość firm pozostawała z niczym. Dr Swan postanowił zaradzić tej sytuacji i zakupił stare beczki po winie, które poddał procesowi dokładnego wyczyszczenia, tak aby usunąć kwasy i ponownie zwęglić beczkę.

Dzięki tej metodzie zarówno Kavalan jak i inne destylarnie mogły bez obaw produkować i starzeć swoją whisky

Whisky Kavalan na prezent – jak powstaje?

T.T. Lee od zawsze zafascynowany był whisky single malt, dlatego większość produktów z destylarnii to właśnie trunki tego typu.

Do powstania whisky Kavalan na prezent używa się krystalicznie czystej wody oraz wody roztopowej z lodu pochodzącą z gór Central Mountain Range i Snowy Mountain Range. Dzięki tym składnikom alkohole z destylarni posiadają wyjątkowy smak i aromat oddający ich tajwańskie pochodzenie.

Oprócz wody ogromny wpływ na wyjątkowość whisky Kavalan na prezent ma klimat Tajwanu. Morskie powietrze, górski porywisty wiatr, gorący i wilgotny klimat sprawiają, że trunki zyskują oryginalności i dodatkowo zdecydowanie szybciej nabierają wszystkich najlepszych walorów. Destylaty gotowe są do butelkowania po upływie około 3 lat.

Whisky Kavalan na prezent – Single Malt Distillery Select No.1

Whisky Kavalan na prezent w tej wersji należy do Distillery Select. Jest to pierwszy single malt z destylarni, który stworzony został do podawania w drinkach i koktajlach. Za stworzenie tej wyjątkowej edycji odpowiada Ian Chang – Master Blender Kavalan Distillery.

Whisky No.1 starzona jest w amerykańskich dębowych beczkach po bourbonie dzięki czemu nabiera idealnych walorów.

W smaku Kavalan No.1 wypełniony jest suszonymi owocami, orzechami włoskimi, przyprawami, gorącą czekoladą i wanilią z toffi. Aromat skupia się na miodzie, jabłkach, suszonych morelach, papai, mango i toffi. Finisz jest średnio długi, owocowy z dodatkiem przypraw.

Whisky Kavalan na prezent – Single Malt Distillery Select No.2

Pierwszy produkt z serii Distillery Select od marki Kavalan swoją premierę miał w 2018 roku. Dwa lata później na rynku pojawiła się whisky Kavalan na prezent w wersji No.2.

No.1 to trunek stawiający na nuty słodkie, toffi i czekoladę, natomiast Distillery Select No.2 jest jego przeciwieństwem. Niezwykle aromatyczny trunek bazuje na ziołach i przyprawach. Te dwa zestawienia pozwalają odkryć jak szeroką gamą smakową posługuje się cała destylarnia, która podbija rynki alkoholowe w wielu państwach.

Smak Kavalana No.2 to przede wszystkim słodko pikantne połączenie wanilii, nugata, cynamonu, pieprzu, goździków i dębu. Aromat skupia się na mocnych nutach ziołowych zrównoważonych owocami takimi jak banany i ananas. W zapachu wyczuć też można cynamon, trawę cytrynową, wanilię, miętę i orzechy. Finisz jest średnio długi, wypełniony cynamonem, białym pieprzem, suszonymi ziołami i wanilią.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?