Whisky Glenfiddich na prezent

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Glenfiddich na prezent

Nie możesz znaleźć odpowiedniego produktu dla Twojej okazji? Pamiętaj każdy produkt może zawierać dowolny tekst na butelce

Whisky Glenfiddich na prezent – Podarujalkohol.pl

Whisky Glenfiddich na prezent dostępna na naszej stronie, jest idealnym wyborem podarunku. Ta whisky pochodzi z regionu Speyside i jest jednym z najlepiej sprzedających się single maltów na świecie. Dojrzewa w beczkach po bourbonie i sherry w szkockim miasteczku Dufftown i jest produkowana przez rodzinną firmę Grant. Glenfiddich zdobyła wiele nagród w międzynarodowych konkursach i jej smak jest ceniony na całym świecie. W rzeczywistości, Glenfiddich stanowi ¼ światowej sprzedaży single malt.

Historia whisky Glenfiddich na prezent

Historia Glenfiddich sięga roku 1886, kiedy to William Grant zaczął budować destylarnię Glenfiddich w miejscowości Dufftown w Szkocji. William Grant miał duże doświadczenie w produkcji whisky, ponieważ pracował w kilku innych destylarniach, jednak od zawsze marzył o stworzeniu własnej marki.

Grant zaczął od podstaw, kupując ziemię, na której miała powstać destylarnia, a następnie zbudował ją samodzielnie z pomocą swojej rodziny. Wszystkie elementy destylarni, od kotłów po beczki, zostały zbudowane ręcznie, co sprawiło, że Glenfiddich była jedyną niezależną destylarnią w Szkocji, która posiadała wszystkie elementy produkcji whisky w jednym miejscu.

Pierwsza butelka Glenfiddich została wypuszczona na rynek w roku 1963 i od tego czasu firma stała się jedną z najbardziej znanych i cenionych marek whisky na świecie. Glenfiddich oferuje szeroką gamę różnych rodzajów whisky, od klasycznej Glenfiddich 12-letniej aż po ekskluzywną Glenfiddich 21-letnią cask strength. Marka nadal kładzie duży nacisk na jakość i tradycję, a każda butelka whisky Glenfiddich na prezent jest dumą marki i świadectwem jej długiej historii.

Whisky Glenfiddich na prezent – 12 Years Our Original Twelve

Butelka whisky Glenfiddich na prezent o trójkątnym przekroju, symbolizująca równowagę między trzema składnikami, z których whisky jest tworzona: powietrzem, jęczmieniem i wodą, zawiera w sobie wyjątkowy, przyjemny smak świeżych jabłek, pieprzu, gałki muszkatołowej, suszonych owoców i dębiny. Zapach Glenfiddich 12 Years Old jest słodki i zbożowy, z wyczuwalnymi nutami skoszonej trawy, drewna, wanilii, miodu, a nawet cytrusów. Finisz jest dość długi, a smak gorzkiej czekolady, budyniu i pieprzu utrzymuje się na języku. Glenfiddich jest idealnym wyborem jako prezent dla miłośników whisky, ponieważ oferuje pełen zakres walorów smakowych.

Whisky Glenfiddich na prezent – 15 Years Old Solera Fifteen

Glenfiddich 15 Our Solera Fifteen ma wyjątkowy smak, który zawdzięcza technikom stosowanym przez uzdolnionego Mistrza Słodowania. Aby wydobyć z tej whisky pikantne i rozgrzewające nuty zastosowano metody Solera, które polegają na mieszaniu rocznikowych win i wykorzystaniu do tego kompozycji selektywnie wybranych beczek lub tzw. kadzi solera.

Glenfiddich 15 dojrzewa w trzech rodzajach dębowych beczek – po sherry, bourbonie i w dziewiczym dębie. Zróżnicowanie beczek nadaje trunkowi nut owoców, przypraw i miodu. Następnie jest mariaż destylatów z ręcznie wykonaną kadzią Solera z sosny Oregon, która jest wypełniana przynajmniej w połowie, aby nadać whisky odpowiednią harmonię i stworzyć złożony, ale również zrównoważony smak.

Smak whisky Glenfiddich na prezent  w wersji 15 letniej bazuje na sherry, marcepanie, miodzie i imbirze. Aromat przypomina dojrzałe czerwone owoce połączone z miodem i wrzosem. Finisz jest długi, pełen suszonych owoców.

Whisky Glenfiddich na prezent – 18 Years Old Our Small Batch

Glenfiddich 18 YO to najmłodsza jednorodna whisky, leżakowana przez 18 lat w dwóch różnych rodzajach dębowych beczek – po bourbonie i po sherry – i łączona w drewnianych kadziach. Whisky Glenfiddich na prezent idealna została doceniona przez smakoszy i krytyków zdobywając wiele medali na międzynarodowych konkursach.

Trunek ten rozlewany jest do charakterystycznych dla marki trójkątnych butelek, które pakowane są w dostosowane do nich puszki. Warto zaznaczyć, że to właśnie Glenfiddich zapoczątkował taki sposób pakowania alkoholu.

Our Small Batch charakteryzuje się delikatnym smakiem bogatym w toffi, wanilię, mleczną czekoladę, suszone bakalie, banany i dąb. Aromat trunku jest dość miodowy, połączony z kwitnącym wrzosowiskiem, pieczonym jabłkiem i gruszką, a także z dodatkiem dębu i cynamonu. Finisz jest długi, czekoladowo-owocowy.

Filtruj wg ceny

Menu