Whisky Glenfiddich na prezent

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Whisky na prezent
  4. Whisky Glenfiddich na prezent

Whisky Glenfiddich na prezent – Podarujalkohol.pl

Whisky Glenfiddich na prezent dostępna na naszej stronie, jest idealnym wyborem podarunku. Ta whisky pochodzi z regionu Speyside i jest jednym z najlepiej sprzedających się single maltów na świecie. Dojrzewa w beczkach po bourbonie i sherry w szkockim miasteczku Dufftown i jest produkowana przez rodzinną firmę Grant. Glenfiddich zdobyła wiele nagród w międzynarodowych konkursach i jej smak jest ceniony na całym świecie. W rzeczywistości, Glenfiddich stanowi ¼ światowej sprzedaży single malt.

Historia whisky Glenfiddich na prezent

Historia Glenfiddich sięga roku 1886, kiedy to William Grant zaczął budować destylarnię Glenfiddich w miejscowości Dufftown w Szkocji. William Grant miał duże doświadczenie w produkcji whisky, ponieważ pracował w kilku innych destylarniach, jednak od zawsze marzył o stworzeniu własnej marki.

Grant zaczął od podstaw, kupując ziemię, na której miała powstać destylarnia, a następnie zbudował ją samodzielnie z pomocą swojej rodziny. Wszystkie elementy destylarni, od kotłów po beczki, zostały zbudowane ręcznie, co sprawiło, że Glenfiddich była jedyną niezależną destylarnią w Szkocji, która posiadała wszystkie elementy produkcji whisky w jednym miejscu.

Pierwsza butelka Glenfiddich została wypuszczona na rynek w roku 1963 i od tego czasu firma stała się jedną z najbardziej znanych i cenionych marek whisky na świecie. Glenfiddich oferuje szeroką gamę różnych rodzajów whisky, od klasycznej Glenfiddich 12-letniej aż po ekskluzywną Glenfiddich 21-letnią cask strength. Marka nadal kładzie duży nacisk na jakość i tradycję, a każda butelka whisky Glenfiddich na prezent jest dumą marki i świadectwem jej długiej historii.

Whisky Glenfiddich na prezent – 12 Years Our Original Twelve

Butelka whisky Glenfiddich na prezent o trójkątnym przekroju, symbolizująca równowagę między trzema składnikami, z których whisky jest tworzona: powietrzem, jęczmieniem i wodą, zawiera w sobie wyjątkowy, przyjemny smak świeżych jabłek, pieprzu, gałki muszkatołowej, suszonych owoców i dębiny. Zapach Glenfiddich 12 Years Old jest słodki i zbożowy, z wyczuwalnymi nutami skoszonej trawy, drewna, wanilii, miodu, a nawet cytrusów. Finisz jest dość długi, a smak gorzkiej czekolady, budyniu i pieprzu utrzymuje się na języku. Glenfiddich jest idealnym wyborem jako prezent dla miłośników whisky, ponieważ oferuje pełen zakres walorów smakowych.

Whisky Glenfiddich na prezent – 15 Years Old Solera Fifteen

Glenfiddich 15 Our Solera Fifteen ma wyjątkowy smak, który zawdzięcza technikom stosowanym przez uzdolnionego Mistrza Słodowania. Aby wydobyć z tej whisky pikantne i rozgrzewające nuty zastosowano metody Solera, które polegają na mieszaniu rocznikowych win i wykorzystaniu do tego kompozycji selektywnie wybranych beczek lub tzw. kadzi solera.

Glenfiddich 15 dojrzewa w trzech rodzajach dębowych beczek – po sherry, bourbonie i w dziewiczym dębie. Zróżnicowanie beczek nadaje trunkowi nut owoców, przypraw i miodu. Następnie jest mariaż destylatów z ręcznie wykonaną kadzią Solera z sosny Oregon, która jest wypełniana przynajmniej w połowie, aby nadać whisky odpowiednią harmonię i stworzyć złożony, ale również zrównoważony smak.

Smak whisky Glenfiddich na prezent  w wersji 15 letniej bazuje na sherry, marcepanie, miodzie i imbirze. Aromat przypomina dojrzałe czerwone owoce połączone z miodem i wrzosem. Finisz jest długi, pełen suszonych owoców.

Whisky Glenfiddich na prezent – 18 Years Old Our Small Batch

Glenfiddich 18 YO to najmłodsza jednorodna whisky, leżakowana przez 18 lat w dwóch różnych rodzajach dębowych beczek – po bourbonie i po sherry – i łączona w drewnianych kadziach. Whisky Glenfiddich na prezent idealna została doceniona przez smakoszy i krytyków zdobywając wiele medali na międzynarodowych konkursach.

Trunek ten rozlewany jest do charakterystycznych dla marki trójkątnych butelek, które pakowane są w dostosowane do nich puszki. Warto zaznaczyć, że to właśnie Glenfiddich zapoczątkował taki sposób pakowania alkoholu.

Our Small Batch charakteryzuje się delikatnym smakiem bogatym w toffi, wanilię, mleczną czekoladę, suszone bakalie, banany i dąb. Aromat trunku jest dość miodowy, połączony z kwitnącym wrzosowiskiem, pieczonym jabłkiem i gruszką, a także z dodatkiem dębu i cynamonu. Finisz jest długi, czekoladowo-owocowy.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?