Chopin na prezent

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Wódki na prezent
  4. Chopin na prezent

Wódka Chopin na prezent – Podarujalkohol.pl

Rodzime alkohole to powód do dumy, dlatego jeśli chcesz spróbować polskiego trunku – wódka Chopin na prezent będzie idealna!

Urodziny, święta, ważne okazje czy chęć odpoczynku to świetne momenty na dobry alkohol. Na naszej stronie znajdziesz pełną gamę różnorodnych trunków, zarówno z Polski jak i z całego świata. Wejdź na Podaruj Alkohol i wybierz swoją butelkę!

Wódka Chopin na prezent – historia

Wódka Chopin na prezent produkowana jest przez rodzinną firmę Polmos Siedlce. Gorzelnia firmy znajduje się w malowniczej wsi Krzesk, tuż przy Siedlcach. To właśnie tam znaleźć można niezwykłą gorzelnię zbudowaną już w 1896 roku.

Mimo że budynek stoi od 1896 roku, historia polskiej marki rozpoczęła się dopiero w 1992 roku, chwilę po transformacji ustroju w Polsce. Cały sukces osiągnięty przez markę został zbudowany właśnie na początku działania firmy.

Wódka Chopin na prezent w Polsce była pierwszym luksusowym trunkiem o najwyższej jakości. Oprócz wyjątkowego, niespotykanego wcześniej smaku alkohol wyróżniał się designem butelek. Nikt wcześniej nie widział polskiej wódki w satynowym szkle z przezroczystym okienkiem i wizerunkiem Fryderyka Chopina. Oczywiście nie mogło obyć się bez problemów. Wiele osób krytykowało markę za wybranie nazwiska cenionego kompozytora do sprzedaży alkoholu.

Na szczęście Polmos nie odstąpił od swojego pomysłu i dziś promuje Fryderyka Chopina na całym świecie.

Tradycja tworzenia – wódka Chopin na prezent

Pierwsza wódka, jaka pojawiła się w sklepach destylowana była z ziemniaków od lokalnych rolników. Dzięki nim trunek nabiera idealnego smaku, dlatego Waldemar Durakiewicz (nadal pracujący w gorzelni) stworzył recepturę opartą właśnie na ziemniakach. Mimo wielu zmian i modernizacji wywołanych zmianą właścicieli, procesy powstawania wódki, jak i jej receptura pozostały takie same. Co to znaczy? Do wytwarzania destylatów używane są zawsze świeże, sezonowe ziemniaki, żyto i pszenica.

Luksus połączony z promocją – wódka Chopin na prezent

Gdy w 1997 roku wódka Chopin na prezent pojawiła się na rynku amerykańskim wywołała wielkie zamieszanie. Jej smak został bardzo pozytywnie odebrany i doceniony przez konsumentów, dzięki czemu marka zyskała popularność na całym świecie. Warto zaznaczyć, że Chopin jest najbardziej rozpoznawalnym alkoholem z Polski.

Firma Polmos Siedlce nie opadła jednak na laurach, dlatego z biegiem lat zaczęto wprowadzać nowe warianty wódki i dbać o odpowiednią promocję. Świetnym przykładem będzie 200 rocznica urodzin Fryderyka Chopina. Z tej okazji marka zaprezentowała światu dwie butelki trunku o pojemności 200 litrów! Dzięki temu ich produkt stał się największą wódką świata i uczcił wielkiego polskiego pianistę

Wódka Chopin na prezent – Potato

Chopin Potato to pierwsza luksusowa wódka stworzona z ziemniaków. Jej premiera, zarówno w Polsce, jak i w Stanach otworzyła nowy rozdział na rynku alkoholi.

Wielu dążyło do uzyskania takiego poziomu, jednak to właśnie Potato Vodka zawojowała na świecie. Jej charakter określić można jako niezależność, oryginalność i wytworność. Cały smak dopełnia oszałamiająca butelka. W 2006 roku Chopin Potato Vodka zdobyła dwa złote medale w konkursie World Spirits w San Francisco.

Jej smak jest pełny, głęboki i bardzo kremowy. Aromat to idealne połączenie nuty wanilii z zapachem dopiero co zerwanego, zielonego jabłka.

Wódka Chopin na prezent – Rye

Do produkcji wódki Chopin Rye używana jest krystalicznie czysta woda oraz wyselekcjonowane żyto z okolicznych upraw. Całość zamknięta jest w szklanej butelce ozdobionej czerwonymi wstawkami.

Proces w jakim powstaje jest unikalny i specjalnie przygotowany. Żyto zostaje poddane gotowaniu pod ciśnieniem w celu uzyskania zacieru, a następnie zostaje poddane fermentacji. Trunek ten destylowany jest czterokrotnie, tak aby powstał z niego prawie 100% alkohol w formie spirytusu. Po tym procesie alkohol zostaje zmieszany z wodą i pięciokrotnie filtrowany.

Jak smakuje Chopin Rye? Przede wszystkim jest on bogaty i zrównoważony. Jedwabisty smak uzupełniono lekko pikantnym finiszem z dodatkiem żytniego chleba.

Wódka Chopin na prezent – Wheat

Wódka Chopin na prezent w wersji Wheat wytwarzana jest z pszenicy według tradycyjnych receptur.

Pszenica używana do produkcji to pszenica ozima rosnąca na żyznych glenach Podlasia. Oprócz niej firma używa drożdzy i krystalicznie czystej wody ze studni głębinowych. Najlepsze składniki poddawane są czterokrotnej destylacji i pięciokrotnemu filtrowaniu dzięki czemu alkohol uzyskuje perfekcyjnego smaku.

Chopin Wheat to słodki i delikatny aromat przypominający ciasto. Pełno w nim nut miodowych połączonych ze słodkością karmelu.

Wódka Chopin na prezent – Single Potato

Single Potato to czysta wódka powstała tylko z jednego składnika.

Do jej produkcji używa się młodych ziemniaków Denar. Każdy ziemniak zostaje starannie wyselekcjonowany i pochodzi z czystych i ekologicznych upraw położonych na Podlasiu. Dlaczego wybrano właśnie te ziemniaki? Przede wszystkim posiadają one wyjątkowy smak oraz konsystencje, która idealnie wpasowywuje się w produkcję alkoholu.

Single Potato jest jednokrotnie destylowana, a jej smak jest bardzo armatyczny. Warto też zaznaczyć, że trunek ten jest wyjątkowy, gdyż jego smak zależy od warunków panujących w danym roku.

Wódka Chopin na prezent – Młody Ziemniak

Młody Ziemniak to kultowy produkt marki charakteryzujący się produkcją z młodych ziemniaków Denar.

Każdy składnik wódki zostaje starannie wyselekcjonowany i pochodzi z najczystszych i ekologicznych upraw z Podlasia. Trunek przechodzi przez jedną destylację i co ważne, ziemniaki używane do jego produkcji są wcześnie zbierane. Zazwyczaj ich sadzenie nastepuje w okolicach 20 kwietnia a zbiory w okolicach 20 lipca.

Smak jest słodki, przebity nutą czerwonej porzeczki uzupełnioną w dojrzałą śliwkę. Zapach cechuje się intensywnością.

Wódka Chopin na prezent – Rye Organic

Rye Organic to organiczna wódka żytnia. Marka bardzo stawia na ekologię, dlatego trunek ten powstaje z certyfikowanego zboża ekologicznego pochodzącego z restrykcyjnych polskich upraw. Dzięki temu jej produkcja jest zgodna ze środowiskiem naturalnym.

Żyto wykorzystywane do wytwarzania Rye Organic pochodzi z Podlasia. Podczas produkcji używa się także krystalicznie czystej wody i drożdży. To połączenie tworzy idealny smak i harmonię z naturą.

Trunek ten ma silny, a zarazem sybtelny aromat, a jego smak jest doprecyzowany, wyczuwalne nuty żyta.

Wódka Chopin na prezent – Vintage Young Potato

Chopin Vintage to wyjątkowy trunek należący do kategorii wódek starzonych, czyli leżakowanych w beczakch.

Trunek ten stworzony został z młodych ziemniaków Arielle i leżakował w beczkach destylatu wódki Chopin Młody Ziemniak. Dzięki temu wódka nabrała słomkowego koloru i wyjątkowego smaku.

Zapach Vintage jest delikatny i lekki z wyczuwalnymi słodkimi owocami, suszoną śliwką i dębioną. Smak określić można jako mocny, pełen chrzanu, kopru, ziemniaków i wanilii.

Wódka Chopin na prezent – Blended Gold

Blended Gold to luksusowa polska wódka z limitowanej kolekcji Blended Vodka.

Jak nazwa wskazuje, trunek ten jest mieszanką dwóch wyjątkowych alkoholi – Chopin Potato oraz Chopin Wheat, Takie połączenie sprawiło, że trunek uzyskał cechy zarówno wódki ziemniaczanej jak i pszeniczej. Pijąc Blended Gold wyczuć można kremowość i łagodność przebitą slodkością i lekkością.

Robiąca wrażenie złota butelka kryje w sobie lekko słodki aromat uzupełniony goździkami i migdałami. Smak jest delikatny ale wyrazisty, czuć w nim lekkie nuty anyżu, trawy, rozmarynu i karmelu.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?