Wódka Morosha na prezent

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Wódki na prezent
  4. Wódka Morosha na prezent

Wódka Morosha na prezent – Podarujalkohol.pl

Wyjątkowe smaki, wyrazisty aromat, piękne opakowanie – to wszystko znajdziesz na Podarujalkohol.pl! 

Szukasz znakomitej wódki, która wyróżnia się krystaliczną czystością i pięknym wyglądem? Wódka Morosha na prezent to właśnie to! Przezroczysta butelka z zielonymi lub niebieskimi akcentami może być twoja. Wejdź na Podaruj Alkohol i spraw sobie lub bliskim niezapomniany prezent.

Historia – wódka Morosha na prezent

Wódka Morosha na prezent swoje dziedzictwo ma na Ukrainie. To właśnie tam powstała i rozpoczęła swoją karierę. Dziś trunek produkowany jest w fabryce wódek Hetman położonej we Lwowie, naprzeciwko dawnego zakładu Baczewskiego.

Gorzelnia swoją historię rozpoczęła w 1996 roku, a w 2002 roku pojawiła się w obecnym dziś miejscu. Fabryka wódek Hetman zajmuje się produkcją ok. 160 marek wódki, w tym ukraińskich, takich jak wódka Morosha.

W fabryce znajduje się sześć linii produkcyjnych wyposażonych w filtry z aktywnym węglem, linie butelkowania i aparat do destylacji. Znajdziemy tam także kadzie do maceracji i mieszania alkoholu z miodem. Zakład korzysta z najlepszej klasy spirytusu z rektyfikacji w Łucku. Ogólnie na Ukrainie każdy producent na dobry spirytus, gdyż wszystkie zakłady i fabryki korzystają z tego samego źródła.

Spirytus wykorzystywany do produkcji wódki Morosha to klasa luks. Jego wytworzenie to prawie 100% pszenicy z minimalnym dodatkiem innego ziarna. Dodatkowo przy produkcji używana jest nadzwyczajna woda, często z dodatkiem miodu, fruktozy lub nalewów z zioła, a filtracja jest naturalna, bez wpływu węgla na smak końcowy.

Wódka Morosha na prezent – wyjątkowa nazwa

Wódka Morosha na prezent charakteryzuje się niezwykłą nazwą. Morosha to dokładniej moroszka, czyli “płoną góry”/ “niedźwiedzie gotują owsiankę”.

Nazwa określa zjawisko atmosferyczne występujące na Ukrainie. Jest ono bardzo piękne i polega na tym, że drzewa parują, a obłoki mlecznej mgły unoszą się i otulają dolinę Karpat. Mgła leniwie i powoli unosi się ku górze kierując się w stronę słońca. Te zjawiskowe widowisko lokalni mieszkańcy określają jako “morosha”.

Oprócz tego, w Karpatach znajduje się także jezioro Synewyr, które nawiązuje do nazwy trunku. Według legendy powstało ono z tragicznej miłości. Biedny pasterz Vyr zakochał się w córce zamożnego księcia. Władca nie chciał oddać córki w ręce biedaka i nakazał zabić go wielkim kamieniem. Śmierć ukochanego wzbudziła w dziewczynie ogromne emocje i ogromny płacz, który nie ustępował. W ten sposób z łez rozpaczy powstało jezioro.

Wódka Morosha na prezent – Carpathian

Wódka Morosha na prezent w wersji Carpathian to unikalny ukraiński trunek powstający na bazie krystalicznie czystej wody z Karpat oraz wysokiej jakości spirytusu. Wyjątkowy proces powstania i świetne składniki nadają wódce delikatności.

Morosha Carpathian posiada znakomity smak, którego przyczyną jest nietuzinkowy spirytus. Podczas jego wytwarzania producenci dodają do niego unikalny składnik, jakim jest napar z płatów owsianych. Receptura wyłania wszystkie najlepsze cechy składników i tworzy idealną wódkę.

Smak jest bardzo miękki, przyjemny. Wyczuć w nim można lekką pikantność ozdobioną nutą płatków owsianych.

Wódka Morosha na prezent – Spring 470

Morosha Spring 470 to jeden z bestsellerowych alkoholi marki. Trunek powstaje ze spirytusu z najlepszej pszenicy oraz ze źródlanej wody z Beskidu Wschodniego. Ujęcie krystalicznie czystego strumienia znajduje się w Karpatach, na wysokości 470 metrów n.p.m.

“Wiosna” podczas procesu destylacji wzbogacana jest tlenem, a także zostaje poddana oczyszczaniu filtrami srebrnymi i węglowymi. Dzięki temu alkohol jest perfekcyjnie krystaliczny i orzeźwiający.

Smak Morosha Spring jest słodki, pozostawiający pieprzny posmak. Aromat jest zbożowy, wyczuwalne znakomite ziarna z najwyższej półki. Finisz pozostawia aksamitne, przyjemne uczucie.

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?