Wódka Smirnoff na prezent

  1. Alkohol na prezent
  2. Sklep
  3. Wódki na prezent
  4. Wódka Smirnoff na prezent

Wódka Smirnoff na prezent – Podarujalkohol.pl

Szukasz podarunku dla fana wódki? Na Podarujalkohol.pl znajdziesz pełen wybór trunków z różnych stron świata! Alkohole na prezent z każdej kategorii!

Wódka Smirnoff na prezent to idealny trunek dla amatorów i koneserów, którzy cenią sobie tradycyjne smaki. Smukła butelka przyciąga zainteresowanie i pięknie zaprezentuje się na stole podczas większych lub mniejszych imprez. Nie zastanawiaj się! Zamów swoją butelkę wódki Smirnoff!

Wódka Smirnoff na prezent – potęga

Wódka Smirnoff na prezent należy do jednej z najbardziej znanych i cenionych marek alkoholu na całym świecie. Co roku trunki firmy zajmują czołowe miejsca na listach najczęściej wybieranych alkoholi. 

Jej produkcja odbywa się w wielu krajach, jednak wszystko kontrolowane jest przez firmę Smirnoff należącą do grupy Diageo. Ważną cechą alkoholi jest ich niezmienny smak. Bez względu na miejsce produkcji każda butelka smakuje tak samo. W Polsce Smirnoff produkowany jest we Wrocławiu w Akwawit-Polmos.

Wódka Smirnoff na prezent – historia

Wódka Smirnoff na prezent powstała w 1860 roku w Moskwie. Założycielem gorzelni był Piotr Smirnov, który swoimi trunkami zaopatrywał m.in. carski dwór.

W tamtych czasach sklep, w którym dostępna była wódka Smirnoff, traktowany był jak świątynia wódki. Miejsce zachwycało elegancją przypominając komnaty pałacowe. 

W 1898 roku firmę przejęli synowie Smirnova Piotra Piotrowicza: Mikołaj i Włodzimierz. Mężczyźni prężnie rozwijali markę, dzięki czemu do rewolucji październikowej była ona największym producentem czystej wódki na świecie. Niestety władze radzieckie przejęły majątek rodzinnej marki, a mężczyźni zmuszeni byli do ucieczki z Rosji.

Zawzięty Włodzimierz Smirnov postanowił utrzymać rodzinną tradycję i w 1920 roku otworzył swoją gorzelnię w Stambule, a 4 lata później we Lwowie. Od tego czasu na butelkach widnieje nazwa “Smirnoff”. Rok 1925 pozwolił na rozbudowę marki i powstanie kolejnej gorzelni zlokalizowanej w Paryżu.

Dalsze losy rodzinnej firmy – wódka Smirnoff na prezent

Mimo, że biznes ciągle się rozwijał właściciel postanowił sprzedać swoją markę. W 1933 roku nowym właścicielem wódki Smirnoff został Rudolph Kannet. Mężczyzna przeniósł znaczną część produkcji do USA. Te wydarzenia przyczyniły się do nadchodzących, częstych zmian właścicieli.

Już w 1938 roku Smirnoff trafił w ręce amerykańskiej firmy Heublein, która promowała go słowami “white whiskey, no taste, no smell” (biała whiskey, bez zapachu, bez smaku). Od 1982 pieczę nad firmą sprawowała grupa R.J. Reynolds Tobacco Company, która kupiła markę na 1,4 miliarda dolarów. 5 lat później właścicielem była grupa Grand Metropolian, która od 1997 roku działa pod nazwą Diageo. 

Wódka Smirnoff na prezent – Black

Wódka Smirnoff w wersji Black powstaje podczas unikalnego procesu czterokrotnej destylacji i wielokrotnej filtracji.

Jej cechą charakterystyczną jest trzykrotna destylacja w stalowych kolumnach oraz destylacja w ponad 100 letnim miedzianym kotle. Sposób przygotowania trunku wywodzi się od tradycyjnej rosyjskiej metody, dzięki której trunek nabiera odpowiednich walorów smakowych, a jego aromat nie znika mimo wielokrotnej filtracji.

Produkowany z żyta alkohol filtrowany jest węglem z drzewa brzozy syberyjskiej. Dzięki temu wódka staje się przyjemnie dymna. Jej smak jest mocny, jednocześnie zbalansowany połączeniem nut dymnych z nutami słodkiego zboża. Aromat przypomina smak. 

Zamów alkohole na prezent już dziś!

Filtruj wg ceny

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?