Jak się pije tequile? Ciekawostki o tequili, które Was zaskoczą!

  1. Alkohol na prezent
  2. Jak pić alkohol?
  3. Jak się pije tequile? Ciekawostki o tequili, które Was zaskoczą!

Jak się pije tequile? Ciekawostki o tequili, które Was zaskoczą!

Tequila to alkohol, który każdemu kojarzy się z innymi doświadczeniami. Można o niej usłyszeć liczne ciekawostki, a także zabawne mity, przez które niektórzy rezygnują z próbowania lub zwyczajnie nie wiedzą, jak pije się tequile. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik na temat picia tequili, a także kilka interesujących faktów dotyczących tego alkoholu. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

Jak pić tequile?

Warto zacząć od wyjaśnienia, jak pijemy tequile. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest ten znany z telewizji i który często zobaczyć można w barach lub na różnego rodzaju imprezach. Przed wypiciem shota należy nasypać trochę soli na dłoń pomiędzy kciukiem, a palcem wskazującym. Po polizaniu miejsca wypijamy tequilę, a następnie przegryzamy limonkę. Cytrus jest ważnym elementem odpowiedzi na pytanie: z czym się pije tequile. Może to być zarówno limonka, jak i cytryna, którą każdy ma w swojej lodówce! Alkohol ten można też spożywać w postaci różnego rodzaju drinków. Najczęściej wybieranymi są Sunrise oraz Margarita, które z łatwością można przyrządzić w domu!

Z czym pić tequile?

Przed spróbowaniem, wiele osób zastanawia się, jak smakuje tequila. Dla każdego smak może okazać się inny, a po przegryzieniu limonką lub cytryną można go prawie wcale nie odczuć, dlatego kwestię tę najlepiej zbadać samemu. Co więcej, okazuje się, że tequila doskonale sprawdza się podczas jedzenia. Popijać ją można, spożywając dania kuchni meksykańskiej, a także sushi i owoce morza. Alkohol ten to doskonały pomysł na upominek – tequila na prezent sprawdzi się zarówno na urodziny, rocznicę, jak i wesele!

Ciekawostki o tequili

Tequila to wódka, która wywodzi się z Meksyku. Co ciekawe, mieszkańcy tego państwa nie potrzebują soli ani cytryny do jej wypicia. Często delektują się nią ze szklanek lub kieliszków.  Tequila to nie tylko obowiązkowy element każdej imprezy, lecz także niezwykle ciekawy alkohol.

Jak podawać tequile?

Gdy podaje się wino lub szampana, niezwykle ważną kwestią jest wybór kieliszków, które muszą być dopasowane do podawanego alkoholu. Na pytanie: jak podawać tequile, odpowiadamy – jak chcesz! Kupując ją ze sprawdzonego miejsca, takiego jak nasz sklep, nie musisz martwić się o kieliszki, gdyż liczy się smak! Możesz podawać ją w małych kieliszkach przygotowanych do shotów, a także w karafkach lub szklankach. Decydując się na przygotowanie drinków, użyj kieliszków, które sprawią, że alkohol będzie się pięknie prezentował.

Ile ma kalorii tequila?

Wokół jej spożywania pojawiają się liczne pytania, a między innymi: ile procent ma tequila i ile kalorii ma tequila? Nie jest to bardzo kaloryczny alkohol – w 100 ml napoju znajduje się około 100 kcal, natomiast według oficjalnych przepisów powinna ona zawierać od 35% do 55% alkoholu.

Po co sól do tequili?

Odpowiedź na pytanie, dlaczego tequile pije się z solą, może być dla niektórych zaskakująca. Pozwala ona po prostu złagodzić ostrość. Cytrus z kolei spożywany jest dla walorów smakowych.

Tequila z robakiem

Wiele osób słysząc „tequila” myśli: alkohol z robakiem! Okazuje się jednak, że to mezcal powinien być kojarzony z insektem. Jest to oryginalna wódka z Meksyku, która powstaje z pnia agawy (tequila zaś jest jedną z jej odmian, powstającą z soku tej rośliny). W produkcji udział bierze też słynny robak, czyli larwa motyla, często umieszczana w butelkach z mezcalem.

Inne ciekawostki

Interesującym faktem może się okazać to, że aby alkohol mógł być uznany za tequile, powinien być wytwarzany z soku niebieskiej agawy. Warto też wspomnieć o tym, że dzień tequili obchodzi się 24 lipca!

El Jimador Tequilla na każdą okazję!

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?