Sklepy z alkoholem online – na co zwracać uwagę

  1. Alkohol na prezent
  2. Bez kategorii
  3. Sklepy z alkoholem online – na co zwracać uwagę

Zakupy przez internet

W ostatnich latach sprzedaż internetowa zyskała ogromną popularność, a co za tym idzie? Coraz więcej sklepów stawia na sprzedawanie swoich produktów przez internet. Dzięki temu możemy w prosty sposób kupić produkty bez wychodzenia z domu. Naszym częstym wyborem są sklepy z alkoholem online , które oferują pełną gamę produktów. Jeśli decydujesz się na taki zakup pamiętaj o sprawdzeniu firmy.

Sklepy z alkoholem online – co warto wiedzieć

Brak czasu i dużo pracy to główne powody, dla których zakupy online stają się pierwszym wyborem. Zdecydowanie łatwiej jest usiąść przy komputerze, czy telefonie i zamówić produkt, który trafi prostu pod nasze drzwi. Dodatkowym plusem jest fakt, że naszą przesyłkę możemy od razu przekierować do kogoś innego, komu, np. kupiliśmy prezent. Sklepy z alkoholem online to świetne wyjście dla osób, które szukają wyjątkowego napitku.

Sklepy z alkoholem online cechują się bardzo dużym wyborem trunków. Robiąc zakupy przez internet w łatwy sposób możemy znaleźć to czego szukamy. Szkocka whisky, wytrawne wino, czy szampan na sylwestra to produkty, które w ekspresowym tempie odnajdziesz przez internet.Kolejną zaletą podczas zakupów przez sklepy z alkoholem online jest to, że wszystkie kategorie i trunki są odpowiednio pogrupowane. Nie musimy przemierzać przez alejki w poszukiwaniu wybranego produktu. Wszystko jest dostępne i w prosty sposób opisane. Dzięki temu zakupy mogą trwać nawet mniej niż 3 minuty.

Sklepy z alkoholem online – na co uważać

Proste i szybkie zakupy przez internet wiążą się z zachowaniem bezpieczeństwa. Dlaczego? Wielu cyberprzestępców zakłada fałszywe sklepy online z alkoholem lub inne strony, dzięki czemu wyłudzają oni dane oraz pieniądze. Najczęściej takie strony pobierają opłatę za produkt, a następnie nie wysyłają go do klienta. Niestety są też takie sklepy, które wyłudzają od nieświadomych klientów dane do kart, pesele, loginy i hasła. Takie informacje w rękach cyberprzestępcy są bardzo niebezpieczne i mogą skutkować ogromnymi szkodami. Dlatego właśnie warto zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas zakupów.

Sklepy online z alkoholem – jak bezpiecznie robić zakupy?

Prawdziwe sklepy online z alkoholem posiadają certyfikat SSL, czyli nic innego jak kłódkę, która znajduje się obok wpisywanej w przeglądarce nazwy strony. Certyfikat SSL umożliwia szyfrowanie danych, dzięki czemu istnieje małe prawdopodobieństwo, że dane dostaną się w ręce hakerów. 

Sklepy online z alkoholem posiadają możliwość zakładania konta, aby zrobić zakupy, zachować swoje wybory lub polubić wybrane produkty. Jeśli zakładasz konto, pamiętaj aby używać różnych loginów, haseł i adresów mailowych. Jeśli zadbasz chociaż o różne hasła, w momencie próby przechwycenia twojego loginu i hasła, cyberprzestępca nie będzie mógł ich wykorzystać na żadnej innej stronie.

Robiąc zakupy przez internet dokładnie sprawdzaj wiarygodność strony. Upewnij się czy firma jest zarejestrowana i aktywna na rynku. Dodatkowo sprawdź czy na stronie sklepu znajdują się dane kontaktowe, np. mail, numer telefonu, adres firmy i NIP. Brak tych informacji to znak, że firma może być fałszywa

W zakupach internetowych ważne są też opinie innych. Przed wyborem sprawdź co inni myślą o tym sklepie, odwiedź jego social media takie jak Facebook, czy Instagram i upewnij się, że jest to wiarygodny sprzedawca.

Na co uważać podczas zakupów internetowych?

Oprócz wyżej wymienionych klasyków, należy zwrócić uwagę na mniejsze szczegóły jakimi są:

  • Metody płatności – wiarygodne sklepy pozwalają na zapłatę w różny sposób. Zazwyczaj oferują możliwość płatności kartą bankową, przelewem, BLIK-iem, PayPal-em, za pobraniem lub przy użyciu innych płatności elektronicznych. Jeżeli sklep narzuca tylko jedną formę, czyli płatność z góry może to być oznaką fałszywego sprzedawcy
  • Wiadomości SPAM – przestępcy internetowi często wykorzystują nasze maile do przesyłania wiadomości przekierowujących nas na podrobioną stronę sklepu. Wiadomości w tej formie przychodzą na pocztę i lądują w zakładce SPAM. Nigdy nie klikaj w takie linki. Strona na którą zostaniesz przeniesiony może być nawet identyczna do oryginalnej, jednak nie daj się zwieść. Jeśli chcesz odwiedzić dany sklep wpisz jego nazwę w przeglądarce.
  • Wiadomości z prośbą o dodatkową dopłatę – oprócz SPAMu cyberprzestępcy wysyłają wiadomości mailowe lub SMS z prośbą o dopłatę do wysyłki. Metoda ta nazywana jest “na kuriera”. Gdy klikniemy w link przesłany przez przestępcę możemy utracić dostęp do kont bankowych oraz stracić ogromną liczbę pieniędzy

Pamiętaj! 

Żaden wiarygodny sklep internetowy z alkoholem nie będzie wymagał podania numeru PESEL!

Każdy wiarygodny sklep internetowy z alkoholem posiada certyfikat SSL i wybór metody płatności!

Nie wchodź w linki w SPAMie, ani te wysyłane SMS-em!

 

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?