Alkohol dla mężczyzny – Jaki alkohol kupić dla faceta?

 1. Alkohol na prezent
 2. Pomysły na prezent
 3. Alkohol dla mężczyzny – Jaki alkohol kupić dla faceta?

Najlepsze alkohole dla mężczyzn

Każdego roku spotykamy się z wieloma datami, podczas których wypadają święta. Urodziny, imieniny, Boże Narodzenie, walentynki czy Dzień Ojca to wyjątkowe okazje połączone z obdarowywaniem prezentami mężczyzn. W tych czasach przez nadmiar pracy i brak wolnego czasu nie mamy kiedy zastanowić się nad podarunkiem, dlatego na pomoc przychodzi jedyna, uniwersalna opcja, sprawdzająca się przy każdej okazji, czyli alkohol dla mężczyzny na prezent. Taka niespodzianka zadowoli każdego faceta. Można powiedzieć, że alkohol zarówno w Polsce, jak i w innych krajach stał się tradycją, dzięki czemu istnieje wiele trunków tego rodzaju, które rozpoznawalne są nawet wśród osób pijących go bardzo rzadko, tylko “od święta”. Fakt ten utwierdza nas w przekonaniu, że alkohol dla mężczyzny będzie sprawdzonym prezentem.

Jaki alkohol dla mężczyzny będzie najlepszy?

Zastanawiając się jaki alkohol dla faceta kupić, warto przede wszystkim ustalić swój budżet. Jak wiadomo im droższy jest trunek, tym lepsza jego renoma wśród krytyków, a co za tym idzie smak i produkcja. Ta zasada często sprawdza się przy whisky – im dłużej alkohol ten leżakuje, tym więcej zyskuje na smaku i wartości. Jednak nie trzeba się załamywać! Istnieje wiele dobrych i docenianych trunków z niższej półki cenowej. Oprócz naszego budżetu trzeba wziąć pod uwagę gusta mężczyzny, któremu chcemy sprezentować taką niespodziankę. W większości przypadków pytając – jaki alkohol dla mężczyzny wybrać? – odpowiedź jest prosta, ten wysokoprocentowy! Faceci częściej sięgają po mocniejsze trunki, takie jak whisky, koniak czy wódka. Faceci są też wielbicielami piwa, jednak ważna okazja to moment, w którym lepiej postawić na bardziej wytrawny podarunek.

Dodatkowo wybierając alkohol dla mężczyzny warto pokusić się na ten z własną etykietą sprawiającą go jeszcze bardziej wyjątkowym prezentem.

Jaki alkohol dla faceta wybrać?

Każdy mężczyzna ma swoje osobiste preferencje względem alkoholu, dlatego warto zapoznać się z nimi i wybrać to co będzie dla niego najlepsze.

Jeśli facet którego chcesz obdarować gustuje w whisky warto zwrócić uwagę na te dwie propozycje:

 • Jack Daniel’s – jest to kultowa, bardzo rozpoznawalna whisky w przystępnej cenie. Jej smak to połączenie toffi, wanilii oraz klonowego dymu. Z pewnością podpasuje wielu mężczyznom;
 • Whisky Hibiki Harmony Suntory – to zdecydowanie jedna z whisky z bardzo wysokiej półki. Jest to japoński alkohol, w smaku pełen nut kremowego drewna, cytryny, rodzynek i czekolady z pomarańczą.

Myśląc o tym jaki alkohol dla faceta w postaci koniaku wybrać, proponujemy zapoznać się z tymi trunkami:

 • Koniak Hennessy V.S. Cognac – najpopularniejszy przedstawiciel tej kategorii, zapakowany w piękną i subtelną butelkę, w smaku jest dość kwiatowy, wyczuwalne są nuty korzennych przypraw, dębiny oraz wanilii;
 • Koniak Martell V.S. Single Distillery – ciemno bursztynowy trunek, pełen smaku owoców i łagodnej dębiny, z wyjątkowym zdobieniem na butelce w postaci jaskółki;
 • Koniak Metaxa – tworzony od 120 lat, grecki trunek, nacechowany bardzo wyrazistym smakiem cenionym przez krytyków.

Częstym prezentem, który śmiało można określić jako idealny alkohol dla mężczyzny jest wódka. Określa się ją jako najbardziej trafiony i bezpieczny podarunek. Naszymi propozycjami są:

 • Wódka Żołądkowa de Luxe – nasza rodzima wódka, goszcząca przy niejednym stole, posiada łagodny aromat
 • Wódka Żubrówka Bison Grass – w środku butelki znajduje się jedno wyselekcjonowane źdźbło trawy żubrowej, aromat pełen dzikich owoców
 • Wódka Belvedere – wysokiej jakości, delikatnie waniliowy aromat, w smaku wyczuwalna subtelna nuta żyta.

Nie można zapomnieć też Panach lubiących lekkie trunki. Jaki alkohol dla mężczyzny wybrać, jeśli gustuje on w trunkach niskoprocentowych? Warto zwrócić uwagę na wytrawne wino Jacob’s Creek Shiraz Cabernet, które w smaku przypomina śliwki i suszone owoce. Świetnie pasuje jako dodatek do dań grillowanych, pizzy lub potraw na bazie makaronu.

Alkohol z własną etykietą

Stawiając na prezent w postaci alkoholu, strona Podarujalkohol.pl oferuje stworzenie wyjątkowej etykiety, która ozdobi wybraną butelkę. Personalizowana naklejka to świetna okazja do złożenia życzeń urodzinowych, pogratulowania awansu, podziękowań za wspólną pracę, czy wyznania swoich uczuć. Dobry alkohol z niepowtarzalną etykietą skradnie serce mężczyzny i sprawi mu ogromną radość. Trunek w takiej oprawie może posłużyć jako idealna ozdoba do domu lub do biura. Taka niespodzianka zaskoczy odbiorcę i umili jego dzień, bo zazwyczaj to właśnie prezenty “od serca” są tymi najlepszymi.

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?