Jak i gdzie kupić dobrą whisky?

  1. Alkohol na prezent
  2. Pomysły na prezent
  3. Jak i gdzie kupić dobrą whisky?

Jak kupić dobrą whisky?

Whisky to jeden z najpopularniejszych alkoholi wśród miłośników trunków wysokoprocentowych. Alkohol ten kojarzony jest z mężczyznami, jednak wiele kobiet także gustuje w whisky.  “Woda życia” – taką nazwę kiedyś nosiła whisky, traktowana jako lecznicza mikstura. Historia tego trunku wywodzi się z Irlandii, gdzie w VII wieku Iryjscy mnisi wynaleźli leczniczy napój. Po latach lekarstwo trafiło do Szkocji, a następnie stało się powszechnym trunkiem stosowanym jako lek ale też jako pomocnik do zabawy. Whisky miała wiele wzlotów i upadków, jednak dziś jest kultowym i dobrze znanym alkoholem na całym świecie. Alkohol ten produkowany jest z jęczmienia, słodu jęczmiennego, drożdży i innych zbóż poddawanych destylacji. Destylat w zależności od pochodzenia jest poddawany procesom dojrzewania poprzez zamknięcie go w drewnianych beczkach na minimum dwa lub trzy lata. Jeśli zastanawiasz się jak kupić dobrą whisky, zwróć uwagę na kraj jej pochodzenia oraz czas dojrzewania. Oczywistym jest, że im droższa whisky, tym lepsza, ponieważ jej procesy produkcji opierane są na dłuższym dojrzewaniu i wyższych jakościowo produktach. Jednak istnieje wiele tańszych odmian, które także zachwycają swoim smakiem.

Jak dobrać whisky?

Częstym pytaniem zadawanym przez kupujących jest “Jak dobrać whisky?”. Aby poznać odpowiedź na to pytanie, należy zagłębić się w rodzaje tego trunku. Najłatwiej podzielić je na kraje pochodzenia alkoholu:

  • Whisky szkocka – dzielimy ją na dwa typy – single malt, produkowany tylko ze słodu jęczmiennego oraz blended do którego produkcji używa się różnych zbóż. Szkocka jak nazwa wskazuje, musi być produkowana w Szkocji, jednak nie tylko to nadaje jej nazwy. Ważnym elementem jest dwukrotna destylacja oraz wędzenie w torfowym dymie nadającym jej charakterystyczny smak
  • Whisky irlandzka – do jej produkcji wykorzystuje się słód jęczmienny. Produkowana w Irlandii przechodzi potrójną destylację oraz dojrzewa w drewnianych beczkach przez trzy lata. Proces ten nadaje jej aromatu i wyjątkowego smaku
  • Bourbon – jest to whisky z Ameryki. Proces który przechodzi jest wyjątkowy, gdyż destylacja jest tylko jedna. Dodatkowo trunek ten przed trafieniem do butelki musi zostać przefiltrowany przez węgiel drzewny. Czas leżakowania w beczkach trwa minimum dwa lata i odbywa się w Kentucky.
  • Whisky japońska – jeszcze mało popularna, choć jej sława nabiera tempa. Japonia od 1870 roku zajmuje się produkcją swojej whisky. W smaku jest najbardziej zbliżona do szkockiej. Czas jej leżakowania wynosi minimum 3 lata, jednak istnieją wersje, które w beczkach spędzają nawet 18 lat.

A więc jak dobrać whisky? Najlepiej zwracając uwagę na ważne dla tego trunku procesy destylacji i czas dojrzewania oraz kraj pochodzenia alkoholu. Szkocka i irlandzka są najbardziej rozpoznawalne, jednak amerykańska i japońska też mają wiele do zaoferowania.

Gdzie kupić dobrą whisky?

Znając odpowiedź na pytanie jak kupić dobrą whisky, trzeba też pomyśleć o tym gdzie taką dostać. Dzięki popularyzacji tego trunku zakup jest dość prosty. Gdzie kupić dobrą whisky? W każdych większych marketach czy sklepach typowo alkoholowych. Whisky z niższej półki cenowej znajdziemy w praktycznie każdym sklepie z dostępnością trunków wysokoprocentowych. Alkohol premium być może znajdziemy w marketach, jednak w przypadku takiego zakupu lepiej wybrać się do sklepu nastawionego typowo pod taką sprzedaż. Świetnym wyborem są zakupy przez Internet. W sieci znajduje się wiele sklepów oferujących dobrą whisky. Na stronie Podarujalkohol.pl znajdziesz tańsze i droższe trunki, które zachwycą smakiem i wyglądem. Dodatkowo, jeśli planujesz, że whisky której szukasz ma być prezentem, na naszej stronie możesz stworzyć personalizowaną etykietę z dowolnym napisem, który umieścimy na twojej butelce! Taki prezent z pewnością sprawi radość odbiorcy i będzie jedyny w swoim rodzaju! A więc gdzie kupić dobrą whisky? Na Podarujalkohol.pl!

Jaka whisky będzie najlepsza?

Szukając tej jedynej whisky zarówno dla siebie jak i dla kogoś trzeba ustalić swój budżet. Jak wiadomo im wyższa półka cenowa tym lepszy alkohol. Jednak nie ma co się martwić! Rynek jest tak rozbudowany, że każdy znajdzie coś dla siebie. Oto kilka naszych propozycji:

  • Jack Daniel’s – kultowa, najpopularniejsza whisky w przystępnej cenie. W smaku jest waniliowy, połączony z toffi oraz klonowym dymem. Jest to zasługą procesem 10-dniowej filtracji przechodzącej przez warstwę klonowego węgla drzewnego, który wydobywa to co najlepsze.
  • Ballantine’s st Blended Scotch Whisky – przystępny cenowo, produkowany na podstawie tej samej receptury od 1910 roku. Trunek w smaku jest delikatny i zrównoważony. Nuty czerwonych jabłek, mlecznej czekolady i wanilii idealnie opisują ten rodzaj. W zapachu wyczuwalny jest miód wrzosowy i akcenty korzenne, a finisz pozostawia za sobą świeży kwiatowy posmak.
  • Hibiki Harmony Suntory – z wyższej półki, japońska whisky blended, w jej produkcji biorą udział trzy destylaty – dwa single malt i jeden single grain, czyli podwójna słodowość z dodatkiem zboża. Dojrzewa w beczkach z białego dębu, w smaku wyczuwa się różę, owoc liczi, dojrzałą pomarańczę, rozmaryn, drzewo sandałowe, białą czekoladę i kandyzowaną skórkę pomarańczy.
Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?