Jak wybrać dobrą wódkę?

  1. Alkohol na prezent
  2. Pomysły na prezent
  3. Jak wybrać dobrą wódkę?

Jaka wódka na prezent?

Nie trzeba ukrywać, że wódka jest zdecydowanie najpopularniejszym alkoholem w naszym kraju. Polacy słyną z picia tego trunku, ale także z jego produkcji. Możemy pochwalić się wieloma rodzimymi wódkami, które królują wśród wielu odbiorców tego trunku na całym świecie. Do dzisiaj kwestią sporną jest kto zapoczątkował produkcję wódki i skąd tak naprawdę pochodzi. My stoimy przy stwierdzeniu, że wódka jest polska! Dzięki swojemu pochodzeniu, alkohol ten z pewnością będzie idealnym prezentem zarówno dla mieszkańców tego kraju, jak i dla każdej osoby, której chcemy pokazać rodzimy produkt. Przed dokonaniem zakupu warto zastanowić się dla kogo i jak wybrać dobrą wódkę tak, aby zachwycała swoim smakiem.

Jak wybrać dobrą wódkę?

Wódka to wysokoprocentowy napój tworzony w większości ze spirytusu rozcieńczonego z wodą. Zastanawiając się jak wybrać dobrą wódkę wiele osób uważa, że nie ma ona rodzajów, jednak jest to mylne stwierdzenie. Trunek ten dzieli się na:

Wódki czyste: tworzone ze spirytusu rektyfikowanego rozcieńczonego wodą do 40%. Ten typ cechuje się czterema różnymi odmianami

  • zwykłe
  • wyborowe
  • luksusowe
  • premium i superpremium

Wódki gatunkowe: do ich produkcji dodaje się cukry, olejki zapachowe i wyciągi roślinne. Niektóre z nich wyróżnia użycie destylatów nierektyfikowanych.

A więc jak wybrać dobrą wódkę? Przede wszystkim warto przyjrzeć się składnikom wykorzystywanym do stworzenia trunku. Wiadomym jest, że zdecydowanie lepsza będzie wódka luksusowa, od tej zwykłej, jednak istnieje wiele propozycji z każdej kategorii, które ujmują swoim smakiem.

Dla kogo najlepsza będzie wódka?

Ze względu na intensywność i walory smakowe przyjmuje się, że wódka odnajduję się lepiej w męskim gronie. Jest to jak najbardziej prawdą. Mężczyźni częściej sięgają po mocniejsze alkohole, dlatego trunek ten będzie idealnym prezentem dla faceta. Warto zaznaczyć, że każdy ma inny gust, jednak wódka jest sprawdzonym prezentem. Dzień Dziadka, urodziny kolegi lub podarunek na święta to idealne miejsce dla butelki dobrej wódki.

Jeśli chodzi o kobiety, przed zakupem warto dowiedzieć się, czy dziewczyna którą chcesz obdarować lubi mocne trunki. Na świecie jest wiele koneserek wódki, ale też zdecydowanie więcej zwolenniczek napojów niskoprocentowych. Wódka sprawdzi się idealnie, jeśli osoba, którą chcesz obdarować faktycznie lubi jej wyraźny smak.

Jaka wódka będzie najlepsza?

Odpowiadając na pytanie jak wybrać dobrą wódkę, należy zapoznać się z markami zajmującymi się produkcją tego alkoholu. Podaruj Alkohol oferuje szeroki asortyment zarówno rodzimych trunków, jak i tych innego pochodzenia. Świetnymi kandydatami z tej dziedziny będą:

Dalkowski Wódka – trunek ten pochodzi z Polski. Jest to wódka czysta filtrowana, ziemniaczana, bazująca na nutach kwiatowych, które lekko przebija alkohol. W smaku jest słodka, owocowa z dodatkiem żurawiny i borówki. W zapachu czuć ostrość, trochę chrzanu i rozmarynu.

  • J.A. Baczewski Wódka – rodzimy trunek, który zyskał ogromną sławę na całym świecie. Alkohol ten tworzony jest poprzez trzykrotną destylację, a jego bazą są ziemniaki. Czysty i łagodny smak przypominać może śmietankę, a zapach jest pełen nut ziołowych.
  • Amundsen Wódka – zbożowy trunek charakteryzujący się filtracją przez węgiel drzewny. Do jej powstania wykorzystuje się krystalicznie czystą wodę, dzięki czemu smak jest łagodny i słodki. Trunek ten cechuje się wyjątkową butelką przypominającą bryłę lodową.
  • Belvedere Wódka – jest to luksusowy alkohol, którego produkcja odbywa się w Żyrardowie. Trunek ten cechuje się czterokrotną destylacją oraz produkcją opierającą się na najwyższej jakości spirytusie z wyselekcjonowanego polskiego żyta. Jej smak jest delikatnie waniliowy z nutami kremowymi.
Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?