Jak zapakować wino na prezent?

  1. Alkohol na prezent
  2. Pomysły na prezent
  3. Jak zapakować wino na prezent?

Wino na prezent

Często szukając prezentu na urodziny, imieniny czy inne okazje wybór pada na alkohol. Jedni wybierają mocniejsze trunki takie jak whisky, koniak lub wódka, a drudzy stawiają na butelki z mniejszą zawartością alkoholu. Takimi trunkami są wina. Wino to trafiony podarunek, przede wszystkim dzięki swojej różnorodności. Na rynku dostępne są rodzaje dzielące się na kolor i zawartość cukrów. Trunek ten dzielimy na wino czerwone, białe oraz różowe, a także na wytrawne, półwytrawne, słodkie i półsłodkie. Czynniki składające się na określenie rodzaju to między innymi kraj pochodzenia, barwa szczepu winogron, zawartość alkoholu, a także indywidualne odczucia. Pełna gama smaków pozwala na dopasowanie trunku do preferencji odbiorcy. Jeśli już trafisz na odpowiednie wino, pozostaje tylko jeden krok do stworzenia podarunku, czyli pytanie “jak zapakować wino na prezent?”.

Jak zapakować wino na prezent w bezpieczny sposób?

Zastanawiasz się jak zapakować wino na prezent? Przede wszystkim zaplanuj w jaki sposób zamierzasz dostarczyć je do jubilata. Sposób pakunku będzie się różnił w zależności od drogi jaką musi przemierzyć butelka. 

Jeżeli planujesz osobiste wręczenie prezentu mogłoby wydawać się, że wino nie potrzebuje zabezpieczenia. Otóż nie! Oczywiście jeżeli droga, którą chcesz przemierzyć pieszo jest krótka wystarczy, że swój podarunek włożysz do torebki prezentowej i bezpiecznie dostarczysz go na miejsce. Sprawa lekko się komplikuje, gdy planujesz jazdę samochodem. Pozostawienie butelki na siedzeniu bez zabezpieczenia może spowodować jej uszkodzenie. Jedno szybsze hamowanie i alkohol wyląduje na ziemi. W takiej sytuacji warto owinąć trunek grubym i miękkim tworzywem. W tej roli świetnie sprawdzi się ręcznik, który zniweluje wszystkie upadki, a także zmniejszy możliwość turlania się butelki. Tak samo dobrze poradzi sobie folia bąbelkowa lub koc.

Często jednak zdarza się tak, że nie mamy możliwości osobiście dostarczyć prezentu, a jedyną opcją jest wysyłka pocztą. Jak zapakować wino na prezent do wysyłki? Tu przyda się duża ilość folii bąbelkowej i porządny karton. Wrzucając samą butelkę do pudła, nie ma szans, że przetrwa ona podróż. Aby twój prezent dotarł w całości do odbiorcy dokładnie owiń wino dużą ilością folii. Być może nie będzie to najpiękniejsze zapakowanie, ale z pewnością bezpieczne. Jeśli jednak zależy ci na estetyce możesz kupić pudełko dopasowane do wielkości butelki, włożyć w nie alkohol i uzupełnić wypełniaczem, który utrzyma wino w bezruchu. Dopasowane pudełko owiń w folię i wsadź do kartonu tak, aby nie miało możliwości poruszenia się. Dodatkowo możesz zakupić specjalne naklejki z napisem “Szkło”, które poinformują kuriera o ostrożności.

Jeśli dodajesz do swojego prezentu dodatki, takie jak kieliszki, świeczki lub inne szklane i ciężkie rzeczy pamiętaj o dokładnym zabezpieczeniu. W tym wypadku nie ma różnicy w jaki sposób dostarczasz podarunek. Wino nie powinno obijać się o inne przedmioty. Nie oddzielając od siebie rzeczy możesz stłuc butelkę lub dodatki, a chyba nikt nie chce podarować prezentu w kawałkach.

Jak zapakować wino na prezent, tak aby wyglądało estetycznie?

Jeśli masz możliwość estetycznego zapakowania prezentu, postaw na ładne i dopasowane pudełko lub torbę prezentową. Wygląd opakowania jest ważny, gdyż wiele osób zwraca uwagę na pierwsze wrażenie. Szukając pomysłu na wyjątkowy pakunek spróbuj kupić coś pod kolor wina. Czerwone wino pięknie zaprezentuje się w czerwonym pudełku. Możesz postawić też na klasykę, czyli kolor czarny. Dodatkowo zadbaj o estetyczne dodatki i ułożenie. Nie wrzucaj wszystkiego jak popadnie, ułóż prezenty obok siebie i zaskocz odbiorcę pięknym wyglądem i dobrym winem.

 

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?