Najdroższe alkohole świata – lista

  1. Alkohol na prezent
  2. Pomysły na prezent
  3. Najdroższe alkohole świata – lista

Najdroższe alkohole świata

Najdroższe alkohole świata nie są zwykłymi napojami wysokoprocentowymi. Na ich cenę wpływa prestiżowa butelka, wybitny smak oraz tradycja i historia. Trunki te powstają poprzez wyjątkowe sposoby produkcji przy użyciu najwyższej jakości składników. Ich dostępność jest mocno ograniczona, a na zakup mogą pozwolić sobie osoby, które mają wolne miliony dolarów.

Wódka warta milion

Jedna z najdroższych wódek świata – Scottish Diva Vodka swoje pochodzenie zawdzięcza Szkocji. Kupić ją można jedynie na terenie Anglii, Hiszpanii, Irlandii i Ameryki Północnej. Jej wartość to równe milion dolarów! Jej produkcja składa się z potrójnej destylacji oraz filtracji za pomocą węgla drzewnego brzozy skandynawskiej i diamentów. Na jej cenę duży wpływ ma butelka. Jest ona wysadzana 48 szlachetnymi i półszlachetnymi kamieniami, o których rozmieszczeniu decyduje kupiec.

Szampan dla cara Mikołaja II

Najdroższy szampan świata wart jest 275 tysięcy dolarów. Shipwreck 1907 Heidsieck to ponad 100 letni trunek, za którego ceną stoi niezwykła historia. Szampan pierwotnie przeznaczony był dla rosyjskiego cara Mikołaja II. W 1916 roku statek, który transportował alkohol zatonął u brzegów Finlandii, a jego odnalezienie nastąpiło dopiero po 80 latach! Dzisiaj ten wyjątkowy szampan można skosztować jedynie w hotelu Ritz-Carlton znajdującym się w Moskwie.

Szkocka w kryształowej karafce

The Macallan to 64 letnia szkocka zamknięta w bogato zdobionej, kryształowej karafce. Ten wyjątkowy trunek został wylicytowany podczas aukcji za kwotę 460 tysięcy dolarów. Cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony na cele charytatywne. Najstarsze wydania Macallana dojrzewały w hiszpańskich dębowych beczkach z lat 40 XX wieku.

Krzyczący Orzeł

Screaming Eagle Cabernet Sauvignon to wino z 1992 roku. Trunek pochodzi z Kalifornii, a jego cena to 500 tysięcy dolarów. Alkohol został sprzedany podczas licytacji w 2000 roku, a cały dochód ze sprzedaży, tak jak w przypadku Macallana, powędrował na cele charytatywne. Warto zaznaczyć, że “Krzyczący Orzeł” na sto możliwych gwiazdek Parkera otrzymał aż 99!

Kokosowa Brandy

Pierwsza na świecie jasna, kokosowa brandy to produkt marki Mendis. Alkohol powstaje z orzechów kokosowych ze Sri Lanki. Duży wpływ na cenę ma własnoręczny podpis twórcy trunku znajdujący się na butelce. Każdy kto postanowi wydać milion dolarów na Mendis Coconut Brandy oprócz alkoholu dostanie również wycieczkę z prywatną ochroną, która zadba o kupca i trunek.

Koniak w butelce od jubilera

Henri IV Dudognon Heritage nalewany jest do butelek, za których projekt odpowiedzialny jest znany jubiler. Szkło pokryte jest 4 karatowym złotem, platyną i tysiącami malutkich diamentów. Sam smak koniaku jest bardzo wyjątkowy, dzięki 100 letniemu dojrzewaniu w dębowych beczkach. Dwukrotna destylacja i wykorzystanie 3 rodzajów winogron to czysta perfekcja. Za ten niepowtarzalny trunek zapłacić trzeba dwa miliony dolarów.

Projekt producenta samochodów pancernych

Najwyższej klasy wódka – Russo-Baltique Vodka to wartość aż półtora miliona dolarów. Co wpływa na jej cenę? Przede wszystkim butelka wykonana ze złotych monet z początków XX wieku. Oprócz tego wszystko wysadzane jest diamentami, a nakrętka w kształcie orła powstała z białego i żółtego złota.  Pomysł zaprojektowania takiej oprawy należy do producenta samochodów pancernych oraz właścicielki przemysłu naftowego.

Tequila z Los Altos

Najdroższa tequila na świecie warta jest 3 i pół miliona dolarów. W przypadku tego trunku, choć jego smak jest z pewnością świetny, za tak wysoką cenę odpowiada butelka. Dlaczego? Tequila Ley Pasión Azteca dostępna jest w trzech wariantach. Butelka z białego złota i platyny warta jest 225 tysięcy dolarów, diamentowa to koszt 1,5 miliona , a najdroższa – platynowa butelka kosztuje właśnie 3,5 milionów dolarów.

Butelka w białych futrze

Wódka warta 3,75 miliona dolarów to rosyjska Billionaire Vodka. Trunek produkowany jest z najlepszej jakości pszenicy oraz krystalicznej wody. Alkohol przechodzi przez proces filtracji prawdziwymi diamentami. Sama butelka pokryta jest 3 tysiącami diamentów oraz białym futrem nawiązującym do klimatu w Rosji. Warto wspomnieć, że szkło mieści aż 5 litrów wódki.

Najdroższy likier świata

D’Amalfi Limoncello Supreme to nie tylko najdroższy likier, ale też najdroższy alkohol na świecie. Butelka cytrynowego likieru z Włoch wysadzana jest diamentami. W jej szyjce znajdują się trzy diamenty o masie 13,5 karatów, jednak to nie one odpowiadają za wyjątkowość alkoholu. Czwarty diament umieszczony na butelce to aż 18,5 karata – zdecydowany unikat. Ile warta jest jedna butelka likieru? Cena jest powalająca, gdyż za D’Amalfi Limoncello Supreme trzeba zapłacić aż 44 miliony dolarów!

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?