Pomysł na prezent na Dzień Ojca

  1. Alkohol na prezent
  2. Pomysły na prezent
  3. Pomysł na prezent na Dzień Ojca

Prezent na Dzień Ojca

Dzień Ojca to wyjątkowy dzień dla każdego taty oraz jego dziecka. Tradycja tego dnia wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam zadbano o to, aby zaraz obok Dnia Matki pojawiło się to święto. Ten wyjątkowy dzień, to idealny moment na docenienie swoich Ojców i podziękowanie im za to wszystko co dla nas zrobili. Jaki prezent będzie najlepszy dla Twojego taty?

Kiedy jest Dzień Ojca?

Pierwszy raz Dzień Ojca obchodzono 19 czerwca 1910 roku w niewielkim miasteczku Spokane w stanie Waszyngton. Zadbała o to Sonora Smart Dodd, która była córką weterana wojny secesyjnej Williama Smarta. Wychowywał on samodzielnie sześcioro dzieci. Początkowo święto było obchodzone tylko miejscowo, z czasem stało się to święto powszechne w całym kraju i zadecydował o tym prezydent Nixon, który w 1972 roku oficjalnie ustanowił Dzień Ojca.

Do Polski tradycja ta dotarła w 1965 roku i obchodzona jest 23 czerwca. W innych państwach takich jak np. Hiszpania, Włochy i Portugalia Dzień Ojca obchodzony jest 19 marca, natomiast na Litwie wypada on w pierwszą niedzielę czerwca, w Austrii drugą. Niemcy obchodzą Dzień Taty w dzień wniebowstąpienia Jezusa, który wypada 39 dnia po niedzieli wielkanocnej. Skandynawia Dzień Ojca obchodzi w drugą niedzielę listopada.

Co kupić na Dzień Ojca?

Co roku na pewno większość z nas zadaje sobie pytanie co kupić na Dzień Ojca? Warto kupić coś co będzie praktyczne i sprawi przyjemność waszemu tacie. Prezenty nie stanowią wyznacznika miłości, są miłym dodatkiem dla umilenia tego dnia. W Dzień Ojca najważniejsza jest pamięć. Podarunki czy upominki nie muszą być drogie, przede wszystkim powinny być przydatne.

Mężczyźni zdecydowanie wolą dostawać rzeczy, które do czegokolwiek się im przydadzą, niż bezużytecznie będą leżeć w kącie. Do takich prezentów mogą należeć książki, płyty muzyczne, przybory oraz kosmetyki do pielęgnacji zarostu. Bardziej eleganckimi prezentami mogą być spinki do mankietów, perfumy, a tymi z wyższej półki zdecydowanie mogą być takie rzeczy jak np. zegarek. Świetnym prezentem może okazać się także gra planszowa lub gra na komputer czy PlayStation, w którą możecie pograć razem i miło spędzić wspólnie czas. Jeśli Twój tata lubi uprawiać sport ciekawym rozwiązaniem może okazać się elektryczna opaska z zegarkiem lub słuchawki sportowe.

Prezenty dla taty na dzień ojca mogą być przeróżne, ale praktycznie w każdym przypadku alkohol będzie świetnym dodatkiem. Aby alkohol na prezent dla taty był bardziej wyjątkowy i stanowił też wyjątkową pamiątkę dobrze jest rozejrzeć się za specjalnie dedykowaną butelką, która po opróżnieniu nie straci uroku. 

Prezent na Dzień Taty – Podaruj Alkohol

Alkohol jest świetnym prezentem lub dopełnieniem prezentu na wiele okazji. Jaki alkohol najlepiej wybrać na prezent na Dzień Taty? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Mężczyźni w większości preferują mocniejsze alkohole, dlatego w grę wchodzą głównie wódki, whisky czy Jägermeister. Polecane marki alkoholi to przede wszystkim wódki takie jak Amundsen, Finlandia, Belveder czy Baczewski. Równie świetnie sprawdzą się whisky Ballantines, Johnnie Walker Black Label, J.A. Baczewski czy Jack Daniel’s Single Barrel. Każdy tata ma inny gust alkoholowy, dlatego warto dopasować prezent do jego preferencji.

Zastanawiasz się, które trunki najlepiej się sprawdzą? Patrząc na te różne rodzaje alkoholi wódka uchodzi za najbardziej uniwersalny podarunek. Świetnie sprawdza się solo lub w formie drinka. Można ją wykorzystać na rodzinnych posiadówkach, ale także podczas spotkań ze znajomymi.  Decydując się na alkohol w prezencie dla taty warto jest wyróżnić ten prezent specjalną dedykacją dla niego. Dzięki temu trunek nie będzie zwykłą butelką z procentami, ale świetną pamiątką.

Pomysły na Dzień Ojca – Podaruj Alkohol

Dzień Taty Ballantines

Dzień Taty Finlandia

Dzień Taty Amundsen

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?