Prosecco – z czym pić?

  1. Alkohol na prezent
  2. Jak pić alkohol?
  3. Prosecco – z czym pić?

Prosecco – z czym pić?

 

Z roku na rok notowany jest wzrost produkcji oraz sprzedaży prosecco. Wino to, które wielu osobom przypomina szampana, pojawiać się może pod różnymi postaciami, często jest także podstawą do stworzenia koktajli i drinków. Osoby decydujące się na jego zakup często zastanawiają się jednak, z czym można je pić, z jakimi dodatkami i potrawami smakuje ono najlepiej. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przewodnik, z którego dowiesz się wszystkich niezbędnych informacji dotyczących wina prosecco. Czytaj dalej!

 

Co to jest Prosecco?

Należy zacząć od podstawowego pytania: prosecco – co to jest? Prosecco to rodzaj włoskiego wina, zazwyczaj różowego lub białego. Większość z produkowanych win prosecco to wina wytrawne lub półwytrawne, które wyróżniają się musującą lub lekko musującą zawartością. Pochodzi ono z włoskiego obszaru o tej samej nazwie, na którym od początków rzymskiego osadnictwa rozwijała się produkcja różnego rodzaju win. Pierwsze wzmianki o prosecco jako o osobnym rodzaju wina pojawiają się pod koniec XVIII wieku i od tego czasu jego popularność na całym świecie nieustannie wzrasta. Poruszając kwestię prosecco – ile ma procent, należy wskazać, że zazwyczaj jest to do 10 – 12,5%.

 

W ofercie naszego sklepu dostępne są różne rodzaje prosecco, zazwyczaj prezentowane w ozdobnych butelkach o zawartości 0,75 l. Każdy prezentowany produkt wyróżnia się spersonalizowaną etykietą, dzięki której wino typu proseco na prezent może okazać się wyjątkową niespodzianką.

Jak pić Prosecco?

Prosecco takie jak zaproponowane przez nas Freixenet czy też Mionetto to wina, które doskonale sprawdzają się jako aperitif lub napój do lekkich potraw, przystawek i przekąsek. Dzięki musującej lub lekko musującej zawartości można podawać je jako zamiennik szampana i wypijać podczas wyjątkowych okazji, takich jak rocznica ślubu, urodziny czy też wieczór kawalerski i panieński. Ważne, aby prosecco pić po tym, jak zostało odpowiednio schłodzone. To właśnie wtedy można poczuć jego głęboki smak, który odróżnia je od innych win.

 

Z czym pić Prosecco?

Włoskie wino, jakim jest prosecco, idealnie sprawdzi się z lekkimi, włoskimi potrawami. Mogą to być sałatki (szczególnie te na bazie pomidorów), a także wszelkiego rodzaju dania, których podstawą jest makaron. Oprócz tego wino to sprawdza się przy podawaniu drobiu i świeżych warzyw. Najlepiej spożywać je przed posiłkiem, jako aperitif, jednak równie dobrze spisuje się jako wytrawny napój do obiadu lub kolacji.

 

Bardzo popularne są też koktajle i drinki z prosecco, pośród których warto wyróżnić Aperol Spritz, Martini Royale i drink o nazwie Mimoza. W naszym asortymencie znajdziesz alkohol w atrakcyjnych cenach, dzięki czemu będziesz mógł samodzielnie eksperymentować i tworzyć własne, wyjątkowe połączenia!

Jak podawać Prosecco?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, prosecco to wino, które najlepiej smakuje, gdy jest schłodzone. Oprócz temperatury ważne są także kieliszki. Do tego rodzaju alkoholi stosuje się wąskie i wysokie, co charakterystyczne jest dla wszystkich napojów bąbelkowych. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju szkła można obserwować, jak drobne bąbelki wędrują w górę, co tworzy niesamowity efekt wizualny!

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?