Wódka smakowa – co musisz wiedzieć?

  1. Alkohol na prezent
  2. Pomysły na prezent
  3. Wódka smakowa – co musisz wiedzieć?

Polska wódka

Wódka to najpopularniejszy przedstawiciel polskich trunków, który podbija rynki z całego świata, a także jest najczęściej wybieranym alkoholem do picia wśród Polaków. Mimo braku kluczowych informacji na temat powstania wódki, śmiało możemy powiedzieć, że wódka jest polska. Nasz kraj zajmuje się produkcją wódki od lat, szczycąc się gorzelniami wytwarzającymi różnorodne rodzaje tego trunku, które zachwycają koneserów i amatorów wielu krajów.

Skąd wzięła się wódka smarkowa?

Początkowo trunek ten stosowany był jako składnik produkcji perfum, a także wykorzystywano go w celach leczniczych. Z czasem zauważono, że po odpowiednim przyrządzeniu napój może sprawdzić się jako wysokoprocentowy napitek. W ten sposób zaczęto pić wódkę, jednak nie cieszyła się ona zainteresowaniem ze względu na swój odrzucający smak. Osoby zajmujące się wytwarzaniem alkoholu na różne sposoby próbowały zamaskować zniechęcające walory smakowe używając do tego ziół i przypraw. Działania te nie przyniosły efektów, a dopiero pierwszym przełomem stała się destylacja ciągła kolumnowa, która pozwoliła na dokładne oczyszczenie spirytusu.

Jak smakuje wódka?

Czysta wódka kojarzona jest przede wszystkim z mężczyznami ze względu na swój mocny smak. Wysoka zawartość alkoholu i brak uzupełniaczy smakowych sprawia, że trunek niektórym może wydawać się wręcz niemożliwy do picia. Zapewniamy, że jest to złe myślenie! Wódki charakteryzują się swoimi wyjątkowymi smakami zbożowymi lub ziemniaczanymi, a odpowiednio pite sprawiają dużo przyjemności. Jeśli jednak nie przekonuje cię ta opcja, na rynku istnieje wiele wspaniałych wódek smakowych.

Wódki smakowe

Nie każdy jest fanem mocnego smaku, dlatego właśnie powstały wódki kolorowe. Trunek ten z pewnością trafia zarówno do mężczyzn, jak i do kobiet. Różne wersje smakowe, łagodzące moc trunku i dalej wysoka zawartość alkoholu to świetne połączenie dla zwolenników dobrej zabawy.

Wódka smakowa cechuje się właśnie dodatkami smakowymi. Aktualnie na rynku możemy spotkać niezliczoną liczbę smaków zaczynając od klasycznej cytrynówki, a kończąc na wyjątkowych mieszankach takich jak orzechy w karmelu, arbuz z limonką czy pomarańcza w połączeniu z jabłkiem i cynamonem. Można powiedzieć “do wyboru, do koloru”. Z pewnością znajdziecie przedstawicielkę związaną z każdym owocem. Warto zaznaczyć, że trunek ten zazwyczaj ma między 33%, a 40% zawartości alkoholu, dzięki czemu mimo przyjemniejszego smaku nadal jest mocny.

Wódka smakowa idealna na każdą okazję

Zastanawiając się jaki prezent będzie idealny warto zwrócić uwagę na wódkę smakową. Szeroka gama smakowa i ogromny wybór dostępny w sklepach stacjonarnych i online pozwala na trafiony zakup. Jeśli szukasz prezentu na Dzień Ojca, cytrynówka spełni swoją rolę. Wybierając wódkę na urodziny mamy świetnie sprawdzi się wersja malinowa lub truskawkowa. Chcąc spróbować nowych, wyjątkowych smaków postaw na połączenia takie jak pomarańcza z żurawiną czy wiśnia w czekoladzie. Kolorowa wódka przypadnie do gustu wielu osobom, zwłaszcza wtedy, gdy kupisz ją w ulubionym smaku odbiorcy.

Wódka smakowa jako kompan wielu imprez

Nie trzeba ukrywać, że wódka świetnie radzi sobie na imprezach, zarówno tych kilku osobowych jak i zdecydowanie większych. Ogólnie czysta wódka kojarzy się właśnie z zabawą, urodzinami i wydarzeniami, za które warto się napić. Dlatego też wódka smakowa równie świetnie dotrzyma towarzystwa podczas wielu imprez. Różnorodność smakowa pozwala na ozdobienie stołu kolorowymi butelkami, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Przyjemny smak pozwoli nawet zaoszczędzić na dodatkowych napojach gazowanych czy sokach, bo smakową wódkę na spokojnie można pić bez popity!

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?