Koniak czy whisky na prezent?

  1. Alkohol na prezent
  2. Pomysły na prezent
  3. Koniak czy whisky na prezent?

Koniak czy whisky na prezent?

 

Elegancki alkohol to jedna z pierwszych propozycji, która nasuwa się w czasie poszukiwań idealnego prezentu dla mężczyzny. Trunki są uniwersalnym i sprawdzonym upominkiem cieszącym podniebienie większości panów. Można je wręczać zarówno na urodziny i rocznice, jak i pod choinkę. Jaki alkohol sprawdzi się najlepiej? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Najpopularniejsze rodzaje alkoholu na prezent dla mężczyzny

Poszukiwania alkoholu na prezent dla mężczyzny skupiają się wokół głębokich, mocnych smaków oraz rodzajów trunków, które prawie zawsze sprawdzają się wśród panów. Najczęściej wybierane upominki to przede wszystkim whisky i koniak, czasem także tequila oraz rum.

Nie da się ukryć, że na specjalne okazje kupuje się produkty z wyższej półki produkowane przez znane i doświadczone firmy. Troszkę wyższa cena może oznaczać gwarancję dobrego smaku oraz najlepszej jakości, która ma szczególne znaczenie w przypadku poszukiwań trunku dla konesera. Alkohol na prezent dla mężczyzny może stanowić część większego upominku, jednak butelka ekskluzywnego trunku nie będzie potrzebowała już żadnych innych dodatków w pudełku prezentowym.

Istnieje jednak sposób na to, aby wręczając klasyczny prezent w postaci butelki ulubionego trunku, jednocześnie sprawdzić spersonalizowaną niespodziankę. Wszystko to możliwe jest za sprawą specjalnych etykietek na alkohole, zawierających wybrane życzenia dopasowane do okazji, a czasem także podpis. Dzięki temu osoba obdarowywana otrzyma nie tylko swój ulubiony napój, lecz także świetną pamiątkę, która będzie się doskonale prezentowała w barku lub na półce.

Mimo że preferencje wszystkich panów są ogólnie znane, to przed ostatecznym wyborem prezentu bardzo często pojawia się pytanie – koniak czy whisky na prezent? Na jakie okazje sprawdzają się te trunki i który z nich gwarantuje większy sukces z trafieniem w gusta solenizanta?

Whisky na prezent dla mężczyzny

Najczęściej wybieranym alkoholem na prezent dla mężczyzny od lat jest whisky. Pierwsze wzmianki i produkcji tego trunku pojawiają się już w zapiskach z końca XV wieku. Najprawdopodobniej wywodzi się on z terenów Irlandii, gdzie produkowany był przez irlandzkich mnichów. Przez następne wieki rozprzestrzenił się on w Europie, a wkrótce dotarł też na tereny Stanów Zjednoczonych, gdzie w połowie XIX wieku rozpoczyna się historia sławnej do dziś marki Jack Daniel’s. Dziś whisky produkowana jest w wielu miejscach na świecie, stąd też rozróżniane są typy takie jak whisky amerykańska, szkocka, irlandzka, a nawet japońska.

Dobrą whisky można poznać przede wszystkim po jej kolorze, złocistym lub ciemnobrązowym, a także strukturze. Whisky wysokiej jakości powinna być gęsta i lepka, a jej zapach nie może być nijaki i powinien być wyczuwalny od razu po otwarciu butelki.

Wybierając whisky na prezent, bardzo duże znaczenie ma firma produkująca dany alkohol. Upominek sygnowany marką taką jak Jack Daniel’s, Ballentine’s czy też Chives Regal doskonale sprawdzi się zarówno dla konesera, jak i osób, które nie znają się na alkoholach. Są to produkty od lat trzymające wysoki poziom jakości trunku i przede wszystkim jego smaku, który niezmiennie zachwyca mężczyzn w każdym wieku. Ale ostatecznym wyborem powinna być whisky czy koniak?

Koniak jako prezent dla mężczyzny

Mimo że whisky jest znacznie częstszym wyborem prezentowym, to nie można zapomnieć o równie ekskluzywnym alkoholu, jakim jest koniak. Pierwsze wzmianki o tym trunku pojawiają się na początku XVII wieku. Jako miejsce jego powstania uznaje się okolice miasteczka Cognac we Francji, skąd też wzięła się jego nazwa, a na terenie Unii Europejskiej nazwa ta została zastrzeżona wyłącznie dla alkoholi, które stamtąd pochodzą. Produkcja koniaku jest złożona i ściśle określona. Składa się ona z czterech etapów – pierwszym jest zbieranie białych winogron oraz fermentacja. Następnie trunek poddawany jest destylacji, dojrzewaniu i wkrótce kupażowaniu, czyli mieszaniu alkoholi z różnych beczek dla uzyskania jak najdoskonalszego połączenia.

Tak samo jak i whisky, koniak jest alkoholem z wyższej półki, przez co towarzyszą my wysokie ceny. Są one związane nie tylko ze staranną i długotrwałą produkcją, lecz także z ekskluzywnością tego produktu, który już z zasady jest elegancki i drogi. Taki rodzaj trunku bardzo rzadko kupuje się samemu, dlatego koniak na prezent jest idealną propozycją, która bez wątpienia zostanie doceniona za wyjątkowy smak oraz oryginalny pomysł.

Koniak czy whisky na prezent – co wybrać?

Wybierając prezent w postaci alkoholu dla mężczyzny najlepiej kierować się upodobaniami dotyczącymi danych napojów. Okazuje się jednak, że można wybrać idealny upominek bez znajomości preferencji solenizanta. Co ciekawe, oba trunki mogą mieć pozytywny wpływ na zdrowie, dzięki czemu świetnie sprawdzą się dla panów w podeszłym wieku. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka informacji, dzięki którym dowiesz się, czy jako prezent lepiej sprawdzi się markowy Metaxa koniak czy whisky!

Whisky to trunek o działaniu antyoksydacyjnym, co oznacza, że może ona zmniejszyć ryzyko występowania chorób serca. Mimo że wielu osobom wydaje się, że w starszym wieku napoje procentowe mogą mieć szkodliwe działanie, w przeciwieństwie do czystego alkoholu, whisky jest znacznie bezpieczniejsza – zarówno dla żołądka, jak i dla jelit, dlatego bez wątpienia sprawdzi się dla panów, u których występują problemy żołądkowe. Oprócz tego z badań wynika, że whisky obniża ryzyko demencji i jest dobra na przeziębienia, dlatego warto mieć ją w swoim barku!

Równie dobrym dla zdrowia alkoholem może okazać się koniak. Ten trunek uchodzi za dobry prezent dla kogoś, kto narzeka na problemy z krążeniem. Koniak nie tylko poprawia cyrkulację krwi, lecz także usprawnia akcję serca i jest doskonałą propozycją dla wszystkich panów zmagających się ze stresem w domu lub w pracy. Szklanka eleganckiego alkoholu bez wątpienia pozwoli odprężyć się po długim i ciężkim dniu – zachwyci on nie tylko swoim smakiem, lecz także wspaniałym zapachem i wyglądem.

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?