Whisky na prezent urodzinowy

  1. Alkohol na prezent
  2. Pomysły na prezent
  3. Whisky na prezent urodzinowy

Whisky na prezent urodzinowy

 

Whisky to alkohol, który niedawno skończył 1500 lat. Jego pochodzenie łączone jest z terenami Irlandii, gdzie nazywany był „wodą życia”. Dziś whisky jest trunkiem luksusowym, popularnym na całym świecie. Doskonale sprawdza się jako alkohol na imprezach, jak i wyjątkowy prezent właściwie dla każdego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Jakie wybrać dobre whisky na prezent urodzinowy?

Whisky na prezent to świetny pomysł. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że czeka go jeszcze decyzja co do marki i rodzaju tego luksusowego alkoholu. Każda z dostępnych whisky różni się od siebie smakiem i ceną, dlatego warto zapoznać się z każdą z nich przed ostatecznym zakupem. Oprócz tego warto też przemyśleć, w jakiej formie ma zostać wręczony i czy whisky na prezent będzie w nim grało główne skrzypce, czy też stanie się dodatkiem do czegoś większego.

Na początek przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przewodnik po rodzajach whisky wraz z ich krótką charakterystyką, dzięki której będziesz mógł zawęzić poszukiwania idealnego alkoholu.

  • Jack Daniel’s — amerykańska Tenessee whisky znana na całym świecie, której początki sięgają 1866 roku. Jest to alkohol bardzo popularny, przez wielu uznawany jako najlepsza whisky na prezent. Można ją znaleźć w wielu różnych odmianach, dzięki czemu uda się zaskoczyć nawet konesera i smakosza. Oprócz klasycznej whisky Jack Daniel’s, dostępne jest także ta w wersji Honey, znanej ze swojego delikatnego, miodowego smaku. Warto też wyróżnić whisky Gentelman Jack, polecaną dla wszystkich początkujących.
  • Chivas — kolejną popularną i cenioną marką whisky jest Chivas. Z historii o marce można się dowiedzieć, że jej pierwsi właściciele dostarczali produkty dla samej królowej Wiktorii. Chivas to szkocka whisky typu blended, czyli taka, która powstaje w wyniku zmieszania różnych jej rodzajów. Cechuje się ona pięknym, bursztynowym kolorem i wyjątkowymi aromatami ziołowymi, miodowymi, a nawet owocowymi.
  • Ballantine’s — jest to marka szkockiej whisky, której początki sięgają 1827 roku. Co ciekawe, Ballantine’s cechuje się tym, że whisky tej firmy dojrzewa tylko i wyłącznie w beczkach po burbonie, co często zaznaczone jest w nazwie. W jej ofercie znajduje się whisky typu blended — klasyczna, Ballantine’s Bourbon Barrel Finish, a także z serii Brasil, czyli alkohol inspirowany smakami Ameryki Południowej!

Wszystkie trzy rodzaje whisky to klasyczne, znane i lubiane alkohole, które cieszą się uznaniem na całym świecie. Są cenione nie tylko za wysoki standard wykonania, lecz także za cenę adekwatną do jakości oraz piękny, bursztynowy wygląd charakterystyczny dla prawdziwej whisky,

Zastanawiając się, jakie whisky kupić na prezent, warto wziąć pod uwagę różne aspekty. Przede wszystkim znaczenie ma sama okazja oraz to, jakiego budżetu wymaga. Wesela i imprezy rocznicowe wiążą się z większymi prezentami, dlatego można się wtedy rozglądać za alkoholem z wyższej półki. Na urodziny znajomego lub osoby, która nie jest koneserem whisky, możesz przeznaczyć mniejszą kwotę i w ten sposób zawęzisz obszar poszukiwań.

Kolejną ważną kwestią są upodobania osoby, którą chcesz obdarować. Tutaj przydadzą się informacje na temat wszelkich upodobań alkoholowych, które będą pomocną kwestią przy wyborze odpowiedniego whisky. Jeśli butelka whisky na prezent ma być głównym upominkiem, to warto sprawić, by była wyjątkowa!

Butelka whisky na prezent urodzinowy z dedykowaną etykietą

Dobre whisky na prezent to świetny pomysł i jak się okazuje, można sprawić, że będzie ono jeszcze ciekawsze, a co więcej, zostanie na długo zapamiętane przez osobę obdarowaną. Sekret kryje się przede wszystkim w odpowiednim zapakowaniu alkoholu i wszystkich towarzyszących mu dodatkach. przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji, z których dowiesz się, co zrobić, aby Twój upominek zapadł w pamięć!

Pierwszym sposobem jest whisky personalizowane na prezent, czyli alkohol ze specjalnie przygotowaną etykietą z wybranym przez Ciebie tekstem. Mogą to być życzenia imieninowe, urodzinowe lub rocznicowe, lecz personalizowana naklejka na alkohol sprawdzi się także przy przygotowywaniu prezentów dla gości weselnych. Na etykiecie można umieścić wybrany przez siebie tekst, do kogo skierowane są życzenia oraz podpis osoby składającej prezent. Dzięki temu whisky z napisem na prezent zostanie zapamiętane na długo, a każdy jej łyk będzie przypominał o Tobie i Twoim upominku! Personalizowana etykietka jest tylko jednym z wielu sposobów zdobienia alkoholu na prezent, trzeba jednak przyznać, że jest to zaskakujące i efektowne rozwiązanie.

Kolejną propozycją jest zakupienie zestawu specjalnych szklanek do whisky, które razem z alkoholem można zapakować w stylowym pudełku. W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępne są eleganckie, drewniane skrzyneczki, które świetnie sprawdzą się jako baza do pakowania. Jeśli lubisz rękodzieło, możesz zająć się tym samodzielnie, jednak najlepiej jest zlecić pakowanie profesjonalistom, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że alkohol i szklanki nie stłuką się w czasie transportu.

W tym miejscu należy też wspomnieć coś o tym, jak podawać whisky i jakie szkło sprawdzi się najlepiej do jej picia. Pod tym względem alkohol ten jest w miarę uniwersalny — można próbować go z kieliszków do szotów, jak i zwykłych szklanek. Poleca się jednak, aby cieszyć się smakiem whisky z niskich szklanek do drinków z grubym dnem — tzw. tumblerów. Warto poszukać czegoś w oryginalnym kształcie, aby szklaneczki odróżniały się od innych!

Oczywiście whisky alkohol na prezent można też zapakować w klasyczny sposób, używając do tego solidnej torebki prezentowej. Warto się jednak zastanowić nad jej wyborem, aby na pewno była to rzecz stosowna do okazji. Wręczając torebkę z alkoholem, poleca się dołączyć do prezentu bukiet kwiatów, dzięki któremu prezent będzie wyglądał na dopełniony. Jeśli prezent został kupiony przez mężczyznę dla mężczyzny, można postawić na pełen minimalizm i zostać przy samej butelce ze spersonalizowaną etykietą.

Menu

THINC Pure products are only for use in states where the sale and consumption of such products are legal.

Weryfikacja wieku

Czy masz ukończone 18 lat?